Týden na DigiAreně - nejmenší zrcadlovka na světě v akci

15. října 2006
TWEET SDÍLET
Týden na DigiAreně - nejmenší zrcadlovka na světě v akci
V tomto týdnu jsme pro vás opět připravili koktejl všemožných zajímavostí, zpráv, novinek a recenzí ze světa digitální fotografie. Vyšlo několik nových programů, kolem nás prosvištěl Invex a Digitex a na závěr týdne jsme testovali objektivy.

Zoner Photo Studio 9
V pondělí se začala prodávat nová verze vcelku oblíbeného programu pro úpravy digitálních fotografií Zoner Photo Studio 9. Kromě jiných vylepšení oproti minulé verzi přináší například možnosti vzájemného vkládání obrázků, hromadné úpravy a další.

Fotky na mapě
Další z nových vlastností Zoner Photo Studia 9 je i možnost přidávat ke snímkům data z GPS. Jak to vlastně funguje jste se mohli dozvědět v tomto článku.

DIGIfoto je v prodeji
Již šesté letošní číslo časopisu DIGIfoto najdete ve vašich schránkách či na oblíbených novinových stáncích. Je pro vás připraveno 116 stran nabitých informacemi, fototipy a triky. Ústředním tématem čísla je černobílá fotografie.

Adobe Camera RAW 3.6
Nejnovější verze pluginu pro Adobe Photoshop je nyní volně ke stažení z webu výrobce. Plugin, který umožňuje konverzi RAW snímků, přináší v poslední verzi podporu několika nových modelů digitálních fotoaparátů.

Olympus E400 - nejmenší zrcadlovka na světě
Zrcadlovka Olympus E-400, která se má zanedlouho objevit na pultech prodejců digitální techniky, je doposud nejmenší digitální zrcadlovkou na světě. Do ruky se nám dostal jeden předprodukční vzorek a tak jsme se jej pro vás rozhodli vyzkoušet.

Elements od Adobe v prodeji
O tom, že vyšly nové verze programů Adobe Photoshop Elements 5.0 a Adobe Premiere Elements 3.0 jsme vás již informovali. Nyní se tyto produkty dostaly také na tuzemský trh.

Zavřené oči na fotografii
Asi každý, kdo držel fotoaparát v ruce, se už setkal s podobným problémem - fotografovaná osoba má na snímku zavřené oči. Téma se probíralo i v našem fóru, kde můžete najít několik rad, jak tomu alespoň částečně předejít.

Invex je za námi
V uplynulém týdnu v Brně probíhaly veletrh informačních technologií Invex a veletrh digitální techniky Digitex. Pokud jste je snad z nějakého důvodu propásli, v našem článku můžete alespoň velmi lehce nahlédnout, o co všechno jste přišli.

Olympus Profi Tour 2006
Společnost Olympus připravila již druhý ročník prezentační akce s názvem Olympus Profi Tour 2006. Na jednotlivých setkáních si budou účastníci moci osahat a vyzkoušet nejrůznější profesionální vybavení. Akce proběhne celkem ve třech městech České a Slovenské republiky.

Křišťálový disk náleží Hasselbladu
V rámci veletrhu Invex / Digitex je pravidelně vyhlašována soutěž o Křišťálový disk. V kategorii profesionálního hardware jej letos získala středoformátová zrcadlovka Hasselblad H2D-39.

Přehled cen digitálů
Další pravidelný přehled cen je zde. Ke slevám docházelo především u značek Canon a Hewlett-Packard, obchody také doplnily svůj sortiment o několik novinek na trhu.

Nová verze Capture One
Phase One oznámil přibližný termín nové verze RAW konvertoru Capture One. Program pro konverzi z formátu RAW, který podporuje prakticky všechny myslitelné RAWy od nejrůznějších společností získal přídomek "nejlepší" již dávno.

Nový bazar v diskuzním fóru
V rámci připravovaných změn na webu DigiArena.cz jsme se rozhodli přesunout bazar z titulní stránky našeho webu do diskuzního fóra.

Letní fotografie týdne
Jak pozná člověk, trávící celý rok u počítače, že přišel podzim? Jednoduše. V galerii DigiAreny přibývají tmavé, mlhavé a tlumeně barevné záběry, občas se mihne pestrý list. Fotografie týdne tentokrát funguje jako pestrá vzpomínka na dny, kterým dominovalo teplo a slunce.

Klepněte pro větší obrázek
solariz - Quarter of summer

Jaký je rozdíl mezi obyčejným a makro objektivem?
Přesně tuto otázku položil i jeden z uživatelů diskuzního fóra. Tápete-li podobným způsobem, v našem fóru můžete najít odpověď.

Okno do duše
Ať už s fotografováním začínáte, nebo již nějaký ten pátek fotíte, nenechejte si ujít výborný článek Jana Šimka, který se celkem obšírně zabývá technikou portrétování, poradí na co pamatovat a případně i čemu se při portrétování vyhnout.

Setové objektivy pro Digitálního rebela
Na závěr týdne jsme pro vás připravili pravidelnou nedělní recenzi. Tentokráte však nejde o test fotoaparátu, ale prověřili jsme vybrané setové objektivy dodávané k velmi rozšířené digitální zrcadlovce - Canon EOS 350D.

 

Určitě si přečtěte

Nejlepší objektivy a příslušenství pro fotografy, které určitě chcete mít ve fotobrašně

Nejlepší objektivy a příslušenství pro fotografy, které určitě chcete mít ve fotobrašně

správné fotografické příslušenství může v mnoha situacích značně ulehčit práci. S objektivy je to velmi podobné, proto přinášíme několik tipů, po čem sáhnout.

2 Petr Březina

Petr Březina
Objektivy
6 jednoduchých a základních pravidel pro perfektní kompozici

6 jednoduchých a základních pravidel pro perfektní kompozici

Ve fotografii existuje řada kompozičních pravidel, jejichž poznání, či ovládnutí je prvním krokem k tvorbě působivých snímků. Z naší galerie jsme vybrali několik fotek, které s těmito principy pracují a mohou ostatním posloužit jako vodítko či inspirace.

3 Helena Vyplelová

Helena Vyplelová
Fotoškola
6 nejlepších volně dostupných programů pro úpravu fotografií

6 nejlepších volně dostupných programů pro úpravu fotografií

Na internetu najdeme řadu tzv. free fotoeditačních programů, které se mohou stát alternativou k placeným aplikacím. Řada z nich nabízí opravdu široké možnosti úprav fotografií. Které patří mezi ty nejlepší?

33 Helena Vyplelová

Helena Vyplelová
Fotografický software
Vybrali jsme nejlepší fotomobily. Všechny nejsou drahé, začínají už nad 4 tisíci

Vybrali jsme nejlepší fotomobily. Všechny nejsou drahé, začínají už nad 4 tisíci

Proč s sebou nosit mobil a fotoaparát, když můžete mít vše v jednom, navíc i s velmi slušnou videokamerou. Smartphony válcují nejen levné, ale už i pokročilé kompakty. Po kterých byste měli sáhnout?

17 Petr Březina

Petr Březina
Fotomobily
Fujifilm X-S10 – novou bezzrcadlovku doplňuje řada novinek

Fujifilm X-S10 – novou bezzrcadlovku doplňuje řada novinek

26 Petr Březina

Petr Březina
BezzrcadlovkyFujifilm