Týden na DigiAreně - Digitex se blíží

8. října 2006
TWEET SDÍLET
Týden na DigiAreně - Digitex se blíží
Týden se sešel s týdnem, stromy se nám pomalu začínají zabarvovat a noci jsou chladnější - zkrátka podzim je za dveřmi. V uplynulém týdnu jsme pro vás připravili přehled novinek, které se obejvily na veletrhu Photokina, fotografii týdne, pravidelný přehled cen i pravidelnou nedělní recenzi.

Fotografie týdne
Noir je pojem, vztahující se k tomu, co se po druhé světové válce objevilo v pařížských kinech. Do filmu začínají prosakovat aktuální společenské problémy a zároveň i jakási deziluze. Na plátně se zabydluje obraz ženy jako profesní konkurentky muže, ambiciózní a zákeřné bytosti bez skrupulí – femme fatale.

Klepněte pro větší obrázek
Faust - Photo Noir

RAW konvertor od Apple
Společnost Apple uvedla na trh novou verzi produktu pojmenovaného Apple Aperture 1.5. Jedná se o software určený ke konverzi RAW formátu snímků. V nové verzi společnost totálně přehodnotila přístup k problému, a tak program v současné verzi podporuje všechny zrcadlovky značek Canon, Nikon, Fuji a Sony.

Co přinesla Photokina
Fotografický veletrh v Kolíně nad Rýnem skončil a nyní nezbývá než rekapitulovat. V našem článku najdete zevrubný popis několika nových objektivů, jednu novou CompactFlash kartu, dvě databanky od Epsonu a jeden luxusní digitál Hasselblad.

Agfa znovu na trhu
Ačkoliv Photokina nepřinesla mnoho nových překvapení - jedno ale opravdu ano. Bylo jím znovuobjevení značky Agfa na trhu. Na veletrhu se Agfa představila s několik low-endovými kompakty.

To nej z abstrakce
Je už v podstatě pravidlem, že týden co týden otevíráme naši galerii a vybíráme z ní pro vás to nejlepší. V tomto týdnu přišla řada na kategorii abstrakce. Snímků se nesešlo málo, ale nejlepším mohl být jen jeden. Stal se jím snímek "Iluze", v galerii dobře známého autora, Michala Škrabálka, kterému gratulujeme.

Klepněte pro větší obrázek
Michal Škrabálek - Iluze

Ceník fotoaparátů
V tomto týdnu se ceny v našem přehledu celkem uklidnily - najdete zde několik slev modelů Acer a Hewlett Packard a mezi novinkami můžete najít i dva ultrakompakty od Sony.

Aktualizace firmware pro Nikony
O připravované aktualizaci firmware pro profi zrcadlovky od Nikonu jsme vás již informovali. Nyní jsou oznámené aktualizace k dispozici. Z webových stránek společnosti lze nyní stáhnout aktuální verze firmwaru pro modely D200, D2X a D2HS.

Na skok do Tater
Vladimír Procházka vyrazil na túru za poznáním polské části Vysokých Tater. Z výpravy se zdárně vrátil a pro vás, naše čtenáře, připravil krátkou fotorekapitulaci svojí cesty.

Výstava fotografií na Invexu
V rámci veletrhu Digitex si vás dovoluje časopis DIGIfoto pozvat na výstavu fotografií. Autory vystavených snímků jsou nejen známí a světově proslulí fotografové, ale i redaktoři časopisu DIGIfoto. Nezapomeňte se proto zastavit na brněnském výstavišti v pavilonu A2, a to hned v pondělí 9. října. Vernisáž začíná v 17:00.

Zachrání vás stabilizátor
Každému z vás se už určitě třásly ruce a nebyl schopen vyfotit ostrou fotografii. V těchto případech vám může pomoci stativ nebo stabilizátor obrazu. Do jaké míry je tato technologie opravdu užitečná a jak se liší jednotlivé typy stabilizace? Na to se podíváme v sobotním článku.

Listopad bude svátkem fotografie
Již podeváté budete moci 14. listopadu navštívit Digiforum, akci určenou všem milovníkům digitální fotografie, která spojuje přednášky, workshopy, výstavy a veletrh fototechniky a příslušenství.

Nový výrobce fotobatohů na českém trhu
Na českém trhu se objevil nový výrobce brašen a batohů. Je jím v Americe známá firma Targus. Portfolio této firmy můžete najít na jejich webových stránkách.

Fujifilm FinePix Z3 - recenze
Na trhu se objevila další miniatura od Fujifilmu. Jaká je pětimegová Z3, co umí a jak fotí pro vás otestoval Tomáš Hliva.

Určitě si přečtěte

11 fotoaparátů s výměnnou optikou, které se dnes nejvíc vyplatí koupit

11 fotoaparátů s výměnnou optikou, které se dnes nejvíc vyplatí koupit

Doporučíme nejlepší fotoaparáty s vyměnitelným objektivem, které by mohly potěšit nejen zkušenější fotografy, ale i ty začínající.

91 Helena Vyplelová

Vybrali jsme nejlepší fotomobily. Všechny nejsou drahé, začínají už nad 4 tisíci

Vybrali jsme nejlepší fotomobily. Všechny nejsou drahé, začínají už nad 4 tisíci

Proč s sebou nosit mobil a fotoaparát, když můžete mít vše v jednom, navíc i s velmi slušnou videokamerou. Smartphony válcují nejen levné, ale už i pokročilé kompakty. Po kterých byste měli sáhnout?

16 Petr Březina

6 tipů pro lepší kompozici fotografií – vylepšete jednoduše své snímky

6 tipů pro lepší kompozici fotografií – vylepšete jednoduše své snímky

Dobrou fotografii poznáte jednoduše podle toho, že vás na první pohled něčím zaujme, to „něco“ však obvykle nejste schopni snadno popsat. Ve valné většině případů se totiž takový snímek vyznačuje povedenou kompozicí.

1 Petr Březina

Desítky fotoaparátů a objektivů s výraznou slevou! Vybere si každý

Desítky fotoaparátů a objektivů s výraznou slevou! Vybere si každý

Jako každý rok před Vánoci pořádají výrobci fotografické techniky pro své zákazníky slevové akce různých typů. K vybraným produktům přidávají bonusy a dárky nebo své výrobky nabízejí se slevou, ať už uplatňovanou okamžitě, nebo zpětně v rámci tzv. cashbacku.

3 Helena Vyplelová