Týden na DigiAreně - Digitex se blíží

8. října 2006
TWEET SDÍLET
Týden se sešel s týdnem, stromy se nám pomalu začínají zabarvovat a noci jsou chladnější - zkrátka podzim je za dveřmi. V uplynulém týdnu jsme pro vás připravili přehled novinek, které se obejvily na veletrhu Photokina, fotografii týdne, pravidelný přehled cen i pravidelnou nedělní recenzi.

Fotografie týdne
Noir je pojem, vztahující se k tomu, co se po druhé světové válce objevilo v pařížských kinech. Do filmu začínají prosakovat aktuální společenské problémy a zároveň i jakási deziluze. Na plátně se zabydluje obraz ženy jako profesní konkurentky muže, ambiciózní a zákeřné bytosti bez skrupulí – femme fatale.

Klepněte pro větší obrázek
Faust - Photo Noir

RAW konvertor od Apple
Společnost Apple uvedla na trh novou verzi produktu pojmenovaného Apple Aperture 1.5. Jedná se o software určený ke konverzi RAW formátu snímků. V nové verzi společnost totálně přehodnotila přístup k problému, a tak program v současné verzi podporuje všechny zrcadlovky značek Canon, Nikon, Fuji a Sony.

Co přinesla Photokina
Fotografický veletrh v Kolíně nad Rýnem skončil a nyní nezbývá než rekapitulovat. V našem článku najdete zevrubný popis několika nových objektivů, jednu novou CompactFlash kartu, dvě databanky od Epsonu a jeden luxusní digitál Hasselblad.

Agfa znovu na trhu
Ačkoliv Photokina nepřinesla mnoho nových překvapení - jedno ale opravdu ano. Bylo jím znovuobjevení značky Agfa na trhu. Na veletrhu se Agfa představila s několik low-endovými kompakty.

To nej z abstrakce
Je už v podstatě pravidlem, že týden co týden otevíráme naši galerii a vybíráme z ní pro vás to nejlepší. V tomto týdnu přišla řada na kategorii abstrakce. Snímků se nesešlo málo, ale nejlepším mohl být jen jeden. Stal se jím snímek "Iluze", v galerii dobře známého autora, Michala Škrabálka, kterému gratulujeme.

Klepněte pro větší obrázek
Michal Škrabálek - Iluze

Ceník fotoaparátů
V tomto týdnu se ceny v našem přehledu celkem uklidnily - najdete zde několik slev modelů Acer a Hewlett Packard a mezi novinkami můžete najít i dva ultrakompakty od Sony.

Aktualizace firmware pro Nikony
O připravované aktualizaci firmware pro profi zrcadlovky od Nikonu jsme vás již informovali. Nyní jsou oznámené aktualizace k dispozici. Z webových stránek společnosti lze nyní stáhnout aktuální verze firmwaru pro modely D200, D2X a D2HS.

Na skok do Tater
Vladimír Procházka vyrazil na túru za poznáním polské části Vysokých Tater. Z výpravy se zdárně vrátil a pro vás, naše čtenáře, připravil krátkou fotorekapitulaci svojí cesty.

Výstava fotografií na Invexu
V rámci veletrhu Digitex si vás dovoluje časopis DIGIfoto pozvat na výstavu fotografií. Autory vystavených snímků jsou nejen známí a světově proslulí fotografové, ale i redaktoři časopisu DIGIfoto. Nezapomeňte se proto zastavit na brněnském výstavišti v pavilonu A2, a to hned v pondělí 9. října. Vernisáž začíná v 17:00.

Zachrání vás stabilizátor
Každému z vás se už určitě třásly ruce a nebyl schopen vyfotit ostrou fotografii. V těchto případech vám může pomoci stativ nebo stabilizátor obrazu. Do jaké míry je tato technologie opravdu užitečná a jak se liší jednotlivé typy stabilizace? Na to se podíváme v sobotním článku.

Listopad bude svátkem fotografie
Již podeváté budete moci 14. listopadu navštívit Digiforum, akci určenou všem milovníkům digitální fotografie, která spojuje přednášky, workshopy, výstavy a veletrh fototechniky a příslušenství.

Nový výrobce fotobatohů na českém trhu
Na českém trhu se objevil nový výrobce brašen a batohů. Je jím v Americe známá firma Targus. Portfolio této firmy můžete najít na jejich webových stránkách.

Fujifilm FinePix Z3 - recenze
Na trhu se objevila další miniatura od Fujifilmu. Jaká je pětimegová Z3, co umí a jak fotí pro vás otestoval Tomáš Hliva.