Týden na DigiAreně - Digitex se blíží

8. října 2006
TWEET SDÍLET
Týden se sešel s týdnem, stromy se nám pomalu začínají zabarvovat a noci jsou chladnější - zkrátka podzim je za dveřmi. V uplynulém týdnu jsme pro vás připravili přehled novinek, které se obejvily na veletrhu Photokina, fotografii týdne, pravidelný přehled cen i pravidelnou nedělní recenzi.

Fotografie týdne
Noir je pojem, vztahující se k tomu, co se po druhé světové válce objevilo v pařížských kinech. Do filmu začínají prosakovat aktuální společenské problémy a zároveň i jakási deziluze. Na plátně se zabydluje obraz ženy jako profesní konkurentky muže, ambiciózní a zákeřné bytosti bez skrupulí – femme fatale.

Klepněte pro větší obrázek
Faust - Photo Noir

RAW konvertor od Apple
Společnost Apple uvedla na trh novou verzi produktu pojmenovaného Apple Aperture 1.5. Jedná se o software určený ke konverzi RAW formátu snímků. V nové verzi společnost totálně přehodnotila přístup k problému, a tak program v současné verzi podporuje všechny zrcadlovky značek Canon, Nikon, Fuji a Sony.

Co přinesla Photokina
Fotografický veletrh v Kolíně nad Rýnem skončil a nyní nezbývá než rekapitulovat. V našem článku najdete zevrubný popis několika nových objektivů, jednu novou CompactFlash kartu, dvě databanky od Epsonu a jeden luxusní digitál Hasselblad.

Agfa znovu na trhu
Ačkoliv Photokina nepřinesla mnoho nových překvapení - jedno ale opravdu ano. Bylo jím znovuobjevení značky Agfa na trhu. Na veletrhu se Agfa představila s několik low-endovými kompakty.

To nej z abstrakce
Je už v podstatě pravidlem, že týden co týden otevíráme naši galerii a vybíráme z ní pro vás to nejlepší. V tomto týdnu přišla řada na kategorii abstrakce. Snímků se nesešlo málo, ale nejlepším mohl být jen jeden. Stal se jím snímek "Iluze", v galerii dobře známého autora, Michala Škrabálka, kterému gratulujeme.

Klepněte pro větší obrázek
Michal Škrabálek - Iluze

Ceník fotoaparátů
V tomto týdnu se ceny v našem přehledu celkem uklidnily - najdete zde několik slev modelů Acer a Hewlett Packard a mezi novinkami můžete najít i dva ultrakompakty od Sony.

Aktualizace firmware pro Nikony
O připravované aktualizaci firmware pro profi zrcadlovky od Nikonu jsme vás již informovali. Nyní jsou oznámené aktualizace k dispozici. Z webových stránek společnosti lze nyní stáhnout aktuální verze firmwaru pro modely D200, D2X a D2HS.

Na skok do Tater
Vladimír Procházka vyrazil na túru za poznáním polské části Vysokých Tater. Z výpravy se zdárně vrátil a pro vás, naše čtenáře, připravil krátkou fotorekapitulaci svojí cesty.

Výstava fotografií na Invexu
V rámci veletrhu Digitex si vás dovoluje časopis DIGIfoto pozvat na výstavu fotografií. Autory vystavených snímků jsou nejen známí a světově proslulí fotografové, ale i redaktoři časopisu DIGIfoto. Nezapomeňte se proto zastavit na brněnském výstavišti v pavilonu A2, a to hned v pondělí 9. října. Vernisáž začíná v 17:00.

Zachrání vás stabilizátor
Každému z vás se už určitě třásly ruce a nebyl schopen vyfotit ostrou fotografii. V těchto případech vám může pomoci stativ nebo stabilizátor obrazu. Do jaké míry je tato technologie opravdu užitečná a jak se liší jednotlivé typy stabilizace? Na to se podíváme v sobotním článku.

Listopad bude svátkem fotografie
Již podeváté budete moci 14. listopadu navštívit Digiforum, akci určenou všem milovníkům digitální fotografie, která spojuje přednášky, workshopy, výstavy a veletrh fototechniky a příslušenství.

Nový výrobce fotobatohů na českém trhu
Na českém trhu se objevil nový výrobce brašen a batohů. Je jím v Americe známá firma Targus. Portfolio této firmy můžete najít na jejich webových stránkách.

Fujifilm FinePix Z3 - recenze
Na trhu se objevila další miniatura od Fujifilmu. Jaká je pětimegová Z3, co umí a jak fotí pro vás otestoval Tomáš Hliva.


Neskočte prodejcům na špek. Jak se nenachytat na falešné slevy při výprodejích Black Friday

Neskočte prodejcům na špek. Jak se nenachytat na falešné slevy při výprodejích Black Friday

tisková zprávaJan Láska
Ochrana spotřebiteleBlack FridaySlevy
Tecno Eagle Eye Lens. Nový typ teleobjektivu lépe zachytí objekty v pohybu, do mobilů se dostane příští rok

Tecno Eagle Eye Lens. Nový typ teleobjektivu lépe zachytí objekty v pohybu, do mobilů se dostane příští rok

** Značka Tecno je v Česku jen krátce ** Na globální úrovni však má značka i vlastní vývojová centra ** Jedním z jejich výstupů je i teleobjektiv Eagle Eye Lens

Martin Chroust
Výzkum a vývojOptický zoomFotoaparát
Netrénované oko rozdíly nepozná. Samsung v příštím roce sjednotí design většiny smartphonů řady Galaxy

Netrénované oko rozdíly nepozná. Samsung v příštím roce sjednotí design většiny smartphonů řady Galaxy

** Samsung v roce 2023 zřejmě sjednotí design řad Galaxy A a Galaxy S ** Telefony střední třídy budou vypadat jako výkonnější „eska“ ** Smartphony budeme rozlišovat jen podle displeje a zadního blesku

Martin Chroust
GalaxyRenderyDesign
Microsoft 365 pro rodiny nikdy nebyl levnější než teď. A máme trik, jak ušetřit ještě víc

Microsoft 365 pro rodiny nikdy nebyl levnější než teď. A máme trik, jak ušetřit ještě víc

**Microsoft 365 si můžete dopředu aktivovat až na 5 let. **Pokud předplatné prodloužíte o rodinnou variantu, počítá se celé období jako rodinná verze. **Můžete tedy kombinovat levnější předplatné pro jednotlivce s předplatným pro rodiny.

Petr Urban
SlevyMicrosoft 365Předplatné
30 největších sex symbolů šedesátých let. To byl panečku styl!

30 největších sex symbolů šedesátých let. To byl panečku styl!

Éra sexuálního uvolnění 60. let se projevila i ve filmu a stvořila takové sex symboly, jako jsou Raquel Welch, Claudia Cardinale nebo Catherine Deneuve. První Češka se svlékla pro Playboy. Znáte její jméno?

Marek Čech
Filmy a seriály
Nejničivější bomba v historii lidstva. Rusko zveřejnilo dokument o testu Car-bomby

Nejničivější bomba v historii lidstva. Rusko zveřejnilo dokument o testu Car-bomby

David Polesný
Sovětský svazAtomová bombaJaderný útokZbraně