Týden DIGIareny – první foto s Nikonem D40

14. ledna 2007
TWEET SDÍLET
Deset nej ze světa techniky * Dostaňte z nočních snímků maximum * Fotografie týdne * Novinky pro CEStovatele * Fotografujeme divadlo

Soutěž s TravelGuide má vítěze
V loňském roce jsme vás informovali o probíhající soutěži se společností TravelGuide. Uzávěrka soutěže byla 15. prosince, několik následujících týdnů se porota zabývala zaslanými snímky a nakonec vyhlásila vítěze. A jak to dopadlo?

Dvoustranný displej od Samsungu
Samsung představil dvoustranný displej, který dokáže zobrazovat obraz nezávisle na obrazu druhé strany.

Deset nej ze světa techniky
V túře po naší galerii pokračujeme týden co týden a nebyl důvod tuto tradici měnit ani teď. Tentokrát jsme pootevřeli dvířka kategorie Technika, ve které jsme hledali deset nejlépe hodnocených snímků. Vítězným snímkem se nakonec staly „detaily moderného sveta“ od Julese Hacavy, v těsném závěsu hned za ním to byl holda29 a jeho „Přílet duchů“.

Klepněte pro větší obrázek
jules – detaily moderného sveta

Dostaňte z nočních snímků maximum
Ukážeme vám, jak vytvořit co nejpůsobivější snímek, ze kterého odstraníte rušivé elementy a zároveň zachováte jeho původní charakter.

Fotografie týdne – Dobré světlo po novém roce
Jen pár dní před koncem roku si vyšel Migg na malou procházku. Nakonec došel úplně jinam než chtěl, ale to vůbec nevadí, protože tam pořídil ukázkovou fotografii týdne.

Klepněte pro větší obrázek
Migg – PF2007

Industria v Moravské galerii prodloužena
Repríza výstavy fotografií Václava Jiráska v Místodržitelském paláci Moravské galerie v Brně byla prodloužena až do 25. března. Pokud stihnete výstavu navštívit ještě dnes, vězte, že zasvěcený komentář ke svým fotografiím vám podá sám autor.

Sony uvádí řadu Handycam pro rok 2007
Nová řada kamer Sony Handycam pro rok 2007 umožňuj případnému zájemci nejen vybrat si z „tu svou“ z mnoha modelů, ale i možnost volby mezi třemi záznamovými médii – kazetou, optickým diskem či pevným diskem.

Windows Vista vlídné k fotografiím
V úterý byl zahájen již čtyřicátý ročník veletrhu CES. Úvodní slovo pronesl Bill Gates, který mimo jiné ve své řeči zmínil několik novinek implementovaných v novém systému Windows Vista, které by měly uživateli usnadnit práci jak s videem, tak s fotografiemi.

Standard pro začátečníky: Nikon D 40 (první foto)
Nikon pustil na trh další model digitální zrcadlovky. Celý set, tělo D40 i s objektivem by se mělo cenově blížit „pouhým“ osmnácti tisícům korun. Srdcem nové zrcadlovky je šestimegapixelový CCD čip a my jsme pro vás v našem článku vyzkoušeli první foto.

Jaký UV filtr na objektiv?
V našem diskuzním fóru jsme se tentokráte dostali k vláknu, ve kterém se probírají názory na to, zda má cenu pořizovat k objektivu UV filtr a pokud ano, pak jaký. Máte k tomuto tématu co říct? Zapojte se do diskuze!

Ricoh s GPS
Nové Caplio od Ricohu je vylepšením modelu 500SE. Přidán byl nejen GPS modul, ale i BlueTooth rozhraní. Stejně jako jeho předchůdce je tento model voděodolný a nárazuvzdorný.

Platinová karta Lexar
Uvedení dvou nových vysokokapacitních SDHC karet. Obě shodně pojmou 4 GB dat, navzájem se však liší přenosovou rychlostí.

Novinky pro CEStovatele
Stejně rychle jak veletrh CES začal, tak i ve čtvrtek skončil. Co nového přinesl do světa fotografie? To se dozvíte v našem dalším článku.

Přehled cen digitálů – lednové slevy
Po Vánocích se pravidelně mnoho obchodních artiklů na pultech prodejen zlevňuje. Nejinak tomu bylo i u fotoaparátů, kde zlevňoval nejvíce Cybex.

Co s mizernou forkou z mobilu?
Stále více mobilních telefonů je vybaveno fotoaparátem. Jak upravit snímek pořízený právě takovým přístrojem, abychom se za něj nemuseli stydět radí Miro Veselý.

Osmigigová žvýkačka od Sony
Sony představila světu novou paměťovou kartu – Memory Stick PRO Duo. Karta je v současné době největší dostupnou kartou tohoto typu.

Fotografujeme divadlo
Každý nás asi někdy zatoužil odnést si z divadla o něco více než jen úchvatný dojem z dobře odehraného představení. V dalším článku najdete několik užitečných rad, jak fotografovat divadelní představení.

Jak na odšumování fotografií (diskuze)
Zašuměným fotografiím se nevyhne asi žádný fotograf. Hledání programu, který při odšumování fotografií poskytne ideální kompromis mezi cenou a kvalitou, se stalo námětem dalšího diskuzního vlákna ve fóru.

Chci základní objektiv na Nikon! (test)
Jsou rozdíly mezi standardními AF objektivy z nabídky Nikonu? Jak velké? Není lepší jiný 50mm objektiv? Na přelomu roku jsme se rozhodli najít odpovědi.

Témata článku: O DIGIareně


Toto je nejzajímavější telefon za tři tisíce. Smartphonu do terénu chybí snad jen podpora 5G sítí a 3,5mm jack

Toto je nejzajímavější telefon za tři tisíce. Smartphonu do terénu chybí snad jen podpora 5G sítí a 3,5mm jack

** Odolný telefon dnes nemusí stát mnoho ** Robustní novinka od BlackView nestojí ani tři tisíce **Nenáročným uživatelům zřejmě nic podstatného chybět nebude

Martin Chroust
BlackViewZvýšená odolnostSmartphony
To nejlepší z The Game Awards 2022: Death Stranding II, Transformers, Suicide Squad a spousta dalších

To nejlepší z The Game Awards 2022: Death Stranding II, Transformers, Suicide Squad a spousta dalších

Poslední velká herní akce tohoto roku je za námi a kromě předávání cen došlo na oznámení spousty zajímavých projektů.

Martin Nahodil
The Game Awards
Vybrali jsme 11 nejlepších monitorů pod stromeček. Od levných do domácnosti po extrémní jezevčíky pro hráče

Vybrali jsme 11 nejlepších monitorů pod stromeček. Od levných do domácnosti po extrémní jezevčíky pro hráče

** Vybrali jsme nejlepší monitory na práci i pořádné hraní ** Nejlevnější monitor s kvalitním panelem stojí jen tři tisíce ** Přicházejí už i první monitory s panelem OLED

Jiří Kuruc
Monitory
Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

** Aplikace NewProfilePic se na Androidu stala hitem ** Můžete si v ní vytvořit profesionálně vypadající profilovky ** Pozor ale na agresivní cenovou politiku za Pro verzi

Martin Chroust
FotografieUmělá inteligenceMobilní aplikace
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Krásné ženy jsou pro mnohé erotické a sex symboly. Vybrali jsme ty nejslavnější z několika desetiletí filmové a seriálové tvorby. Najdete zde nejen fotografie, ale také název díla, které herečku proslavilo.

Marek Čech
Filmy a seriály
Nové průmyslové odvětví. Přednosti a strasti profesionálního 3D tisku

Nové průmyslové odvětví. Přednosti a strasti profesionálního 3D tisku

Domácí a profesionální 3D tisk staví na stejných základech, příležitosti, ale i problémy profi světa jsou však zcela odlišné a pro běžného uživatele často překvapující.

Jiří Kuruc
3D tisk