Tropický týden na DigiAreně - letní nadílka

Tropický týden na DigiAreně - letní nadílka

V tomto týdnu se výrobci rozhodně nešetřili, a tak jsme nemohli zahálet ani my. V prvním pohledu jsme vám přestavili nový Nikon s bezdrátovým rozhraním, dále pak pět nových fotoaparátů od Panasonicu, nadílku paměťových karet, to nejlepší z galerijní kategorie Makro a dokonce i fotografii týdne.

Lepší snímky, ne až tak úplně snadno a rychle
Dobrá fotografie vyvolává emoce. Těch lze docílit mnoha prostředky a postupy. Málokdo z profesionálních fotografů prozradí, že za dobrým výsledkem a jednou kvalitní fotkou jsou desítky špatných snímků a hromada práce v grafickém editoru. Jak na to, aby se desítky co nejvíce blížily jednotkám a z hromad se staly hromádky radí Michal Škrabálek.

Vybráno z fóra
V diskuzním fóru nás tento týden zaujalo hned několik témat. Protože letní letní horka jsou dost pravidelně střídána někdy až příjemnými bouřkami, naskýtá se možnost pokusit se vyfotit si i onu bouřku. Učebnice říká něco, ale některým našim zvídavým kolegům–fotografům to nestačí, chtějí vědět více a tak se ptají. Dobrou fotografii může ale, kromě fotografa, jeho citu a přístroje samotného, dotvářet i správně použitý filtr. Jaký filtr vybrat se můžete dozvědět v dalším vláknu našeho diskuzního fóra.
Dalších téma, které čtenáře našich diskuzí zajímalo, bylo, jak to vlastně je s kompakty, zrcadlovkami a nepravými zrcadlovkami a jaký že je mezi nimi rozdíl? V podobném duchu se nese i další téma, ve kterém se rozhořel nadčasový boj, kde každý hájí právě ten nebo onen oblíbený model - který ultrazoom na trhu je nejlepší?

První pohled na Nikon Coolpix P3 - Osm megapixelů bez drátu
Čekáte od pohledu jednoduchý kompakt bez zvláštních funkcí a uživatelských nastavení? Nenechte se zmýlit. Prvními demosnímky s rozlišením 8 Mpx vám nyní představíme fotoaparát s redukcí vibrací a bezdrátovým rozhraním Wi-Fi.

S Casiem pod vodu
Společnost Casio představila další model podvodního pouzdra. Polykarbonátové pouzdro chrání fotoaparát nejen před vodou, až do 40 metrů hloubky, ale i před prachem a nárazy.

Nadílka paměťových karet
Společnost SanDisk vstoupila na trh SDHC paměťových karet s modelem nabízejícím kapacitu 4 GB. Ani konkurence nechtěla zůstat pozadu, a tak můžete zakoupit i čtyřgigovou kartu nesoucí logo společnosti Panasonic. Oproti modelu od SanDisku, který zvládá přenosovou rychlost až 2 MB/s, karta od Panasonicu zvládá přenosovou rychlost až 5 MB/s.
Kromě nového typu SDHC paměťové karty, SanDisk představil také novou řadu paměťových karet s označením Extreme IV. Prozatím se tento typ bude vyrábět pouze jako CompactFlash a to s kapacitami 2, 4 a 8 GB. Nová řada je určena nejen profesionálním fotografům s vysokýmí nároky a měla by zvládat přenosovou rychlost až 40 MB/s. Společně s kartami byla představena i nová čtečka s FireWire rozhraním, která umí již zmíněnou přenosovou rychlost 40 MB/s využít.

Fotografie týdne je opuštěná
Letošní léto charakterizuje úmorné vedro. Snímek, který máme před sebou, je laděný do osvěžujících odstínů chladné jeskynní vody, která bývá podobně zelenkavá. Zelenkavý byl také poslední zástupce kategorie Makro. Ale proč ne? K létu přece patří příroda a relaxace.

Rodriges - ...opuštěná...
Rodriges - ...opuštěná...

Prázdninové trumfy od Panasonicu
Panasonic představil pět nových modelů digitálních fotoaparátů, největší pozornost zřejmě vzbudí ultrazoom FZ50 a kompakt LX2 s možností snímání ve formátu 16:9. Všechny digitály jsou nástupci již vyráběných fotoaparátů. Pojďme se tedy na generaci 2006 podívat zblízka.

Ceník digitálů
Nový ceník pro nás připravila Hanka Sokoltová. Jak se pohnuly ceny a sortiment jednotlivých, námi sledovaných, obchodů najdete v našem pravidelném přehledu.

HD videokamery od Sony
Sony potvrzuje pozici technologického leadera a na trh uvádí modely HD videokamer s novým standardem pro záznam videa ve vysokém rozlišení (HD). Nový formát AVCHD byl vyvinut s cílem umožnit zápis videozáznamu v HD rozlišení 1080i na různé typy médií, včetně DVD a pevných disků. Uvedení nových videokamer na trh s podporou formátu AVCHD demonstruje přesvědčení společnosti Sony o významu HD rozlišení a jeho zásadní úloze v tomto rychle rostoucím segmentu trhu.

To nejlepší z...
V tomto týdnu jsme se v galerii DigiAreny zaměřili na kategorii Makro. V souvislosti s názvem kategorie čtenáře ani příliš nepřekvapí, že devět z deseti nejlepších snímků posledního půl roku je zahaleno do více či méně křiklavých odstínů zelené. Navíc - Rodriges si nebere servítky a stejně jako u fotografie týdne, první místo obsadil právě on.

Rodriges - Pilatka zelená
Rodriges - Pilatka zelená

 

Dvě výstavy ve Vyškově
Knihovna Karla Dvořáčka ve Vyškově připravila dvě výstavy fotografií, které jsou sice tématicky naprosto odlišné, přesto v nich lze najít cosi podobného. Je to hlavně sugestivnost a zádumčivá atmosféra místa – ať už naprosto triviálního nebo poznamenaného katastrofou.

Vlastní fotoalbum na internetu? Proč ne!
Přemýšlíte o tom, že byste chtěli na internetu prezentovat vlastní fotografie a nechcete, nebo neumíte vytvořit webové stránky? Potom není nic jednoduššího, než využít služeb některého ze serverů, kde můžete své fotografie zdarma vystavit.

Nikon Coolpix P3: zkušení ocení
Optický stabilizátor v těle kompaktu se nyní rozhodl nabídnout i Nikon. Do těla robustního Coolpixe P3, osmimegapixelového přístroje s optikou o rozsahu 36–126 mm zabudoval také Wi-Fi rozhraní.

Určitě si přečtěte

Články odjinud