Trio telefonů Huawei P40 přichází s optikou od společnosti Leica a maticí RYYB

29. března 2020
TWEET SDÍLET

Čínská společnost Huawei představila očekávané trio mobilních telefonů P40, P40 Pro a P40 Pro+. Vůbec poprvé nabízí spektrum barevných filtrů RYYB, které zvyšují prostupnost světla a zlepšují kvalitu snímků se zoomem, obsahují technologii 5G a opravdu hezky se na ně kouká.

Dle označení telefonů je zřejmá i jejich výbava. Stěžejní model je Huawei P40 Pro, protože P40 nemá zakřivený displej, má méně paměti a především má „jen“ tři objektivy fotoaparátu. I když je potom model P40 Pro+ jednoznačně nejlepší z celého tria, bude mít omezenou dostupnost na trhu, na který přijde také o něco později. Z novinek má největší paměť, baterii a hlavně disponuje pětinásobným fotoaparátem, který přináší ještě lepší možnosti přiblížení.

Fotoaparáty byly opět vyvíjeny ve spolupráci se společnosti Leica. Všemi třemi modely prostupuje objektiv pojmenovaný jako Ultra Vision Wide, který disponuje 50Mpx rozlišením a maticí RYYB s velikostí 1/1,33“. Jedná se o ekvivalent 23 mm se světelností F1,9. Základní model P40 je poté doplněn 8Mpx teleobjektivem s 3× optickým přiblížením a ekvivalentem 80 mm a světelností F2,4. Třetí v řadě je16Mpx ultraširokoúhlý objektiv s ekvivalentem 17 mm a světelností F2,2.

Huawei P40 Pro vyjma Ultra Vision Wide objektivu nabízí i 40Mpx (18mm) Ultra Wide Cine objektiv s F1,8, který zvládá pixel binning až z 16 do 1. Dále 12Mpx RYYB teleobjektiv s 5× optickým přiblížením (125 mm, F3,4) a ToF kameru, čili senzor pro určení hloubky scény. Protože spolu objektivy vzájemně komunikují, můžete dosáhnout až 10× přiblížení. Digitální přiblížení je pak až 50×.

Huawei P40 Pro+ nabízí objektivy Ultra Vision Wide, Ultra Wide Cine, 8Mpx teleobjektiv s 3× optickým přiblížením, ToF senzor a k tomu přidává ještě desetinásobný 8Mpx periskopový teleobjektiv s ekvivalentem 240 mm a světelností F4,4. V aplikaci fotoaparátu pak u novinek najdete novou funkci Golden Snap. Ta za asistence AI natočí video a z něho následně vybere nejlepší statický snímek. Rozpoznává nejen pohyb, ale i emoce a dokonce sama zvládne ze scény vymazat i nežádoucí objekty.

Předobjednávky na telefony jsou již k dispozici, jejich fyzický prodej začne 6. dubna. Huawei P40 s 8 GB RAM a 128 GB vnitřní paměti startuje na 18 999 Kč, Huawei P40 Pro s 8 GB RAM a 256 GB vnitřní paměti pak vyjde na 25 999 Kč. Huawei P40 Pro+ s 8 GB RAM a 512 GB vnitřní pamětí se začne prodávat až v průběhu června a to za předpokládanou cenu 37 999 Kč.

Témata článku: Fotoaparáty, Fotomobily, Technologie, Digitální fotoaparáty na Heureka.cz


Jak na fotografování s dlouhým časem v noci a ve dne

Jak na fotografování s dlouhým časem v noci a ve dne

Expoziční čas je jednou ze tří (čas, clona, citlivost) veličin, které jsou pro vznik fotografie nejdůležitější, nemluvě o jejich vzájemné závislosti. Jak správně na dlouhou expozici a k čemu je dobrá?

Petr Březina
Fotoškola
František Dostál: Plachý fotografující (rozhovor)

František Dostál: Plachý fotografující (rozhovor)

Není vůbec jednoduché najít hranici mezi jemným obrazovým humorem a přízemním primitivismem.

Petr Vilgus
Kultura
7 legendárních filmových kompaktů, které musíte vyzkoušet

7 legendárních filmových kompaktů, které musíte vyzkoušet

Pokukujete po analogovém přístroji, s nímž byste si mohli vyzkoušet fotografování na film? Nebo si chcete vytvořit malou analogovou sbírku? Snadno ovladatelné kinofilmové kompakty vám mohou otevřít cestu do hlubin analogové fotografie.

Helena Vyplelová
Technika
Affinity 2 už má všechny grafické nástroje v jednom balíku. Na rozdíl od Photoshopu je však pořád bez předplatného

Affinity 2 už má všechny grafické nástroje v jednom balíku. Na rozdíl od Photoshopu je však pořád bez předplatného

**Britský Serif vydal druhou generaci nástrojů rodiny Affinity. **Do portfolia přibyl Publisher pro iPad. **Nově si i koupíte všechny nástroje v jedné zvýhodněné licenci.

Petr Urban
Affinity PhotoFotografický software
Nejlepší plnoformátové fotoaparáty pro aktivní fotografy. Bezzrcadlovky i se zrcadlem

Nejlepší plnoformátové fotoaparáty pro aktivní fotografy. Bezzrcadlovky i se zrcadlem

Doporučíme nejlepší fotoaparáty s plnoformátovým snímačem, které by mohly potěšit nejen zkušenější fotografy, ale i ty začínající.

Petr BřezinaJan Pánek
Full-frame