Tři tipy pro bezpečný online nákup fotoaparátu

Prezentace klienta 3. října 2019
TWEET SDÍLET
Tři tipy pro bezpečný online nákup fotoaparátu
Pořizovali jste svůj fotoaparát v klasickém kamenném obchodě nebo jste využili pohodlí e-shopů a svého miláčka jste si objednali přímo domů? Že máte strach si tak drahou hračku nechat posílat? Máme pro vás tři tipy na pohodlný a hlavně bezpečný nákup na internetu.

Poznejte podvodné e-shopy

Při nákupu fotoaparátu, ať už online nebo v klasickém kamenném obchodě, věnujete určitě dlouhou dobu jeho výběru. Nejedná se většinou totiž o položku za pár stovek, ale jeho cena se může vyšplhat i k desítkám tisíců. Stejně tak dlouho, jako vybíráte svůj fotoaparát, měli byste věnovat pozornost i výběru e-shopu, kde fotoaparát pořídíte. Nenechte se zlákat levnějšími cenami, ale vždy ověřte, zda má e-shop všechny náležité údaje jako je IČO, sídlo, odpovědnou osobu apod.). Firmu si můžete vyhledat např. v obchodním rejstříku a zjistit, zda má všechny zákonné povinné údaje v pořádku uvedeny a navíc, zda je vůbec v obchodním rejstříku firma vedená.

Pokud vybraný e-shop splňuje výše zmíněné, máte z poloviny vyhráno. Pořád se ale vyplatí dát si na čas a s nákupem se neukvapit. Zeptejte se vašich kamarádů fotografů, zda nemají s e-shopem zkušenosti, projeďte diskuzní fóra nebo mrkněte na recenze. Kontrolujte nejenom dobu dodání, ale třeba i to, jak e-shop reaguje na reklamaci zboží nebo jeho vrácení bez udání důvodu.

Objednejte hned, plaťte později

Právě vracení zboží bývá často ošemetné. Dnes už ale fungují i tzv. odložené platby. Ty jsou skvělým tipem pro bezpečný online nákup. Odloženou platbu nedávno představila služba MALL Pay. Zboží si ve vybraných e-shopech (pozor, nejenom mall.cz, ale třeba i portál prozdravi.cz, parfemy.cz aj.) v klidu vyberete, objednáte a necháte si ho poslat. Až vám dorazí, můžete si ho pořádně prohlédnout a vyzkoušet a když bude fotoaparát podle vašich představ, zaplatíte za něj. Na platbu máte 14 dní a služba je úplně zdarma.

Tento tip nakupování je ideální a naprosto bezpečný. Zaplatíte jen za zboží, které se vám bude opravdu líbit. Pozor však abyste kouzlu opožděných plateb nepropadli, hlavně před Vánoci, kdy e-shopy budou nabízet i delší čas na platbu než 14 dní a dárky tak budete moci zaplatit až po Vánocích. Abyste korunky jen neutráceli a časem si našetřili i na nějaké hezké vybavení k fotoaparátu, zkuste se podívat třeba na možnosti spořicích účtů na českém trhu.

Pozor na zahraniční portály

Pokud objednáváte fotoaparát z jiné země mimo Evropskou unii, dopředu si prostudujte možnosti vrácení zboží i reklamační lhůty. V zemích mimo EU se tyto údaje mohou lišit, proto se vyplatí obchodní podmínky projít a věnovat jim náležitou pozornost, abyste při reklamaci zboží nebyli nepříjemně překvapeni.

Určitě si přečtěte

Akt v těhotenství – ženy, které se nestydí za holé bříško

Akt v těhotenství – ženy, které se nestydí za holé bříško

Gravidita je příznačná silou pocitů, které dokáže hra světel a stínů zachytit lépe, než cokoliv jiného. Následující výběr aktů ukazuje, že tento žánr není cizí ani našim čtenářům.

DIGIarena.cz

6 tipů pro lepší kompozici fotografií – vylepšete jednoduše své snímky

6 tipů pro lepší kompozici fotografií – vylepšete jednoduše své snímky

Dobrou fotografii poznáte jednoduše podle toho, že vás na první pohled něčím zaujme, to „něco“ však obvykle nejste schopni snadno popsat. Ve valné většině případů se totiž takový snímek vyznačuje povedenou kompozicí.

1 Petr Březina

Fotograf požádal teenagery, aby upravili své selfie pro sociální sítě. Výsledek je alarmující!

Fotograf požádal teenagery, aby upravili své selfie pro sociální sítě. Výsledek je alarmující!

Když publikujete selfie snímky na sociální sítě, kolik jim věnujete času na úpravy? A jak moc změníte svou podobu?

Adam Kos