Tři tipy pro bezpečný online nákup fotoaparátu

Prezentace klienta 3. října 2019
TWEET SDÍLET
Tři tipy pro bezpečný online nákup fotoaparátu
Pořizovali jste svůj fotoaparát v klasickém kamenném obchodě nebo jste využili pohodlí e-shopů a svého miláčka jste si objednali přímo domů? Že máte strach si tak drahou hračku nechat posílat? Máme pro vás tři tipy na pohodlný a hlavně bezpečný nákup na internetu.

Poznejte podvodné e-shopy

Při nákupu fotoaparátu, ať už online nebo v klasickém kamenném obchodě, věnujete určitě dlouhou dobu jeho výběru. Nejedná se většinou totiž o položku za pár stovek, ale jeho cena se může vyšplhat i k desítkám tisíců. Stejně tak dlouho, jako vybíráte svůj fotoaparát, měli byste věnovat pozornost i výběru e-shopu, kde fotoaparát pořídíte. Nenechte se zlákat levnějšími cenami, ale vždy ověřte, zda má e-shop všechny náležité údaje jako je IČO, sídlo, odpovědnou osobu apod.). Firmu si můžete vyhledat např. v obchodním rejstříku a zjistit, zda má všechny zákonné povinné údaje v pořádku uvedeny a navíc, zda je vůbec v obchodním rejstříku firma vedená.

Pokud vybraný e-shop splňuje výše zmíněné, máte z poloviny vyhráno. Pořád se ale vyplatí dát si na čas a s nákupem se neukvapit. Zeptejte se vašich kamarádů fotografů, zda nemají s e-shopem zkušenosti, projeďte diskuzní fóra nebo mrkněte na recenze. Kontrolujte nejenom dobu dodání, ale třeba i to, jak e-shop reaguje na reklamaci zboží nebo jeho vrácení bez udání důvodu.

Objednejte hned, plaťte později

Právě vracení zboží bývá často ošemetné. Dnes už ale fungují i tzv. odložené platby. Ty jsou skvělým tipem pro bezpečný online nákup. Odloženou platbu nedávno představila služba MALL Pay. Zboží si ve vybraných e-shopech (pozor, nejenom mall.cz, ale třeba i portál prozdravi.cz, parfemy.cz aj.) v klidu vyberete, objednáte a necháte si ho poslat. Až vám dorazí, můžete si ho pořádně prohlédnout a vyzkoušet a když bude fotoaparát podle vašich představ, zaplatíte za něj. Na platbu máte 14 dní a služba je úplně zdarma.

Tento tip nakupování je ideální a naprosto bezpečný. Zaplatíte jen za zboží, které se vám bude opravdu líbit. Pozor však abyste kouzlu opožděných plateb nepropadli, hlavně před Vánoci, kdy e-shopy budou nabízet i delší čas na platbu než 14 dní a dárky tak budete moci zaplatit až po Vánocích. Abyste korunky jen neutráceli a časem si našetřili i na nějaké hezké vybavení k fotoaparátu, zkuste se podívat třeba na možnosti spořicích účtů na českém trhu.

Pozor na zahraniční portály

Pokud objednáváte fotoaparát z jiné země mimo Evropskou unii, dopředu si prostudujte možnosti vrácení zboží i reklamační lhůty. V zemích mimo EU se tyto údaje mohou lišit, proto se vyplatí obchodní podmínky projít a věnovat jim náležitou pozornost, abyste při reklamaci zboží nebyli nepříjemně překvapeni.

Určitě si přečtěte