Tři objektivy od 7artisans nabídnou makro i extrémně široký záběr

31. května 2021
TWEET SDÍLET

Čínský výrobce relativně levných objektivů, společnost 7artisans představila tři nové objektivy, z nichž jeden je určen pro plnoformátové snímače, kdežto zbývající dva pak pro APS-C nebo micro 4/3.

Uživatelé plnoformátových bezzrcadlovek s bajonetem Canon RF, L-mount, Nikon Z a Sony E se mohou těšit na objektiv typu rybí oko s ohniskem 10 mm a světelností F2,8. Optická konstrukce objektivu zahrnuje celkem 11 čoček v osmi skupinách, kterým sekunduje osmilamelová clona s rozsahem F2,8 až F22. Ostřicí vzdálenost je u tohoto kousku od 17 cm.

Klepněte pro větší obrázek

Plně manuální rybí oko má tichý chod clonového prstence a při délce 68 mm má tubus objektivu průměr 87 mm. Hmotnost dosáhla 570 gramů. Prodejní cena je 270 dolarů, avšak první várka vyrobených objektivů byla pravděpodobně již vyprodaná.

Druhý objektiv nabídne ohnisko 55 mm při světelnosti F1,4 a je určen pro menší snímače typu APS-C nebo micro 4/3. Osazen je objektiv bajonety EOS-M, Fuji X, micro 4/3, Nikon Z a Sony E. Podle označení 55 mm F1,4 II se jedná o druhou generaci objektivu.

Klepněte pro větší obrázek

Konstrukce zde zahrnuje šest čoček v pět skupinách, devítilamelovou clonu s rozsahem F1,4 až F16 a schopnost zaostřit od 42 cm. Také tento kousek má tichý chod clonového prstence. Rozměry jsou o něco menší – 65 × 60 mm a váha se zastavila na 358 g. Cena objektivu je stanovena na 130 dolarů.

Posledním kouskem je makroobjektiv 60 mm F2,8 II, taktéž osazený bajonety EOS-M, Fuji X, micro 4/3, Nikon Z a Sony E. Optická konstrukce je složena z 11 čoček v osmi skupinách a devítilamelová clona pracuje v rozsahu F2,8 až F22. Ostřit zvládne objektiv od 17,5 cm.

Klepněte pro větší obrázek

I u tohoto modelu je použitý tichý chod clonového prstence, délka objektivu je o něco větších 80,5 mm, tubus pak má průměr 60 mm a sklo váží 339 gramů. Cena byla stanovena na 180 dolarů a také u tohoto kusu je první várka pravděpodobně vyprodaná.

Témata článku: Technika, Objektivy, Canon, Bezzrcadlovky, Nikon, Sony, Fujifilm, Leica, Olympus, Digitální fotoaparáty Nikon na Heureka.cz