Tři nové digitály od Kodaku

Nové tři modely digitálních fotoaparátů od Kodaku jsou na světě, uvedení na český trh je naplánováno na červen a červenec tohoto roku. Řada výrobků Kodak se tak rozšíří o přístroje s rozlišením od dvou do šesti miliónů bodů, od třínásobného do desetinásobného optického zoomu.

Nové modely nabízejí jak běžnou fotografickou výbavu, tak i možnost ukládání videosekvencí ve formátu MPEG4. Řada EasyShare disponuje snadnou manipulací s pořízenými snímky při přímém tisku i při následném prohlížení.
 
EasyShare DX7440
Klepněte pro větší obrázekje alternativou k modelu DX7630. Ve srovnání s modely CX má propracovanější plastové tělo o rozměrech 100 × 69 × 40 mm a hmotností 224 g, velký displej s úhlopříčkou 2,2" a rozlišení 153 000 bodů. Přináší kombinaci čtyřnásobného optického zoomu a efektivního rozlišení 4 milionů bodů. Objektiv Schneider-Kreuznach Varigon dosahuje přepočteného ohniskového rozsahu 33-132 mm při světelnosti f/2,8-f/4,8. Expoziční časy se pohybují od 1/2 000 s do 64 s, citlivost snímače je nastavitelná v rozsahu 80-800 ISO. Citlivosti 800 ISO lze využít jen při rozlišení 1 200 × 900 obrazových bodů. S přístrojem získáte plnou kontrolu nad expozicí pomocí režimů P/A/S/M. Fotoaparát nabízí šestnáct scénických režimů. V sekvenčním režimu zachytí 6 snímků s rychlostí 2 sn./s. Možnost ručního nastavení teploty bílé barvy ovšem schází (k dispozici je pouze automatika a 3 předdefinované hodnoty). Pro rychlost zpracování dat je uváděn interval 1,2 s mezi expozicemi. Přístroj s interní pamětí 32 MB je napájen akumulátorem Li-Ion.

EasyShare CX7330
Klepněte pro větší obrázekNejjednodušší z řady novinek CX7330 pracuje se snímačem CCD s efektivním rozlišením 3,1 Mpx. Dopadající světlo prochází objektivem, který umožňuje třínásobné optické přiblížení v přepočteném ohniskovém rozsahu 37 až 111 mm při světelnosti f/2,7-f/4,6. Odpadá zde možnost expozice dlouhým časem (rozsah 1/2 až 1/1 400 s), sekvenční snímání se omezuje na 3 sn./s a natáčení videosekvencí není možné v rozlišení 640 × 480 obrazových bodů. Sekvence s rozlišením 320 × 240 přístroj snímá s rychlostí 15 snímků/s. Fotoaparát disponuje automatickým expozičním režimem se třemi scénickými programy, interním bleskem s dosahem 3,6/2,1 m, makro snímky od 13 cm či možností automatického otáčení snímků v závislosti na poloze přístroje během expozice. Umožňuje ukládání dat na externí SD/MMC a zachovává si 16MB interní paměť.

EasyShare CX7530
Klepněte pro větší obrázekNejvyšším modelem řady je CX7530. Fotoaparát je osazen snímačem CCD s efektivním rozlišením 5 Mpx při ručně nastavitelné citlivosti 80-400 ISO, kterou lze rozšířit až na 800 ISO. Vyšší rozlišení však má negativní vliv na rychlost přístroje. Interval mezi expozicí jednotlivých snímků se zvyšuje minimálně na 1,7 s. Sekvenční režim zpracovává 5 snímků s rychlostí 2,4 sn./s. Vyšší rozlišení má i pozitivní efekt, a to v možnosti až osminásobného zvětšení pořízeného snímku. Interní paměť dosáhla zvýšení kapacity na 32 MB. Přístroje řady CX jsou napájeny dvěma tužkovými články.

Témata článku: Kodak


Apple AirPods 3: nový design, delší výdrž a prostorový zvuk

Apple AirPods 3: nový design, delší výdrž a prostorový zvuk

Martin Miksa
Zcela bezdrátová sluchátkaAirPodsSluchátka
Elden Ring se odkládá, dočkáme se jej v únoru

Elden Ring se odkládá, dočkáme se jej v únoru

Přihlásit se můžete i do uzavřeného testu hry, který se uskuteční v listopadu.

Michal Maliarov
Elden RingFromSoftware
Recenze filmu Venom 2: Carnage přichází. Nepoučení se z chyb jedničky provází souboj vetřelců

Recenze filmu Venom 2: Carnage přichází. Nepoučení se z chyb jedničky provází souboj vetřelců

Výměna na režisérské stoličce, kratší stopáž, ale stále stejné chyby v profilaci postav i tónu filmu.

Marek Čech
Recenze filmů
Disney a LucasFilm v prosinci plánují odhalit novou hru z univerza Star Wars

Disney a LucasFilm v prosinci plánují odhalit novou hru z univerza Star Wars

Půjde o něco zbrusu nového, nebo menší projekt?

Michal Maliarov
Lucasfilm GamesByznys