Tři nové digitály od Kodaku

Nové tři modely digitálních fotoaparátů od Kodaku jsou na světě, uvedení na český trh je naplánováno na červen a červenec tohoto roku. Řada výrobků Kodak se tak rozšíří o přístroje s rozlišením od dvou do šesti miliónů bodů, od třínásobného do desetinásobného optického zoomu.

Nové modely nabízejí jak běžnou fotografickou výbavu, tak i možnost ukládání videosekvencí ve formátu MPEG4. Řada EasyShare disponuje snadnou manipulací s pořízenými snímky při přímém tisku i při následném prohlížení.
 
EasyShare DX7440
Klepněte pro větší obrázekje alternativou k modelu DX7630. Ve srovnání s modely CX má propracovanější plastové tělo o rozměrech 100 × 69 × 40 mm a hmotností 224 g, velký displej s úhlopříčkou 2,2" a rozlišení 153 000 bodů. Přináší kombinaci čtyřnásobného optického zoomu a efektivního rozlišení 4 milionů bodů. Objektiv Schneider-Kreuznach Varigon dosahuje přepočteného ohniskového rozsahu 33-132 mm při světelnosti f/2,8-f/4,8. Expoziční časy se pohybují od 1/2 000 s do 64 s, citlivost snímače je nastavitelná v rozsahu 80-800 ISO. Citlivosti 800 ISO lze využít jen při rozlišení 1 200 × 900 obrazových bodů. S přístrojem získáte plnou kontrolu nad expozicí pomocí režimů P/A/S/M. Fotoaparát nabízí šestnáct scénických režimů. V sekvenčním režimu zachytí 6 snímků s rychlostí 2 sn./s. Možnost ručního nastavení teploty bílé barvy ovšem schází (k dispozici je pouze automatika a 3 předdefinované hodnoty). Pro rychlost zpracování dat je uváděn interval 1,2 s mezi expozicemi. Přístroj s interní pamětí 32 MB je napájen akumulátorem Li-Ion.

EasyShare CX7330
Klepněte pro větší obrázekNejjednodušší z řady novinek CX7330 pracuje se snímačem CCD s efektivním rozlišením 3,1 Mpx. Dopadající světlo prochází objektivem, který umožňuje třínásobné optické přiblížení v přepočteném ohniskovém rozsahu 37 až 111 mm při světelnosti f/2,7-f/4,6. Odpadá zde možnost expozice dlouhým časem (rozsah 1/2 až 1/1 400 s), sekvenční snímání se omezuje na 3 sn./s a natáčení videosekvencí není možné v rozlišení 640 × 480 obrazových bodů. Sekvence s rozlišením 320 × 240 přístroj snímá s rychlostí 15 snímků/s. Fotoaparát disponuje automatickým expozičním režimem se třemi scénickými programy, interním bleskem s dosahem 3,6/2,1 m, makro snímky od 13 cm či možností automatického otáčení snímků v závislosti na poloze přístroje během expozice. Umožňuje ukládání dat na externí SD/MMC a zachovává si 16MB interní paměť.

EasyShare CX7530
Klepněte pro větší obrázekNejvyšším modelem řady je CX7530. Fotoaparát je osazen snímačem CCD s efektivním rozlišením 5 Mpx při ručně nastavitelné citlivosti 80-400 ISO, kterou lze rozšířit až na 800 ISO. Vyšší rozlišení však má negativní vliv na rychlost přístroje. Interval mezi expozicí jednotlivých snímků se zvyšuje minimálně na 1,7 s. Sekvenční režim zpracovává 5 snímků s rychlostí 2,4 sn./s. Vyšší rozlišení má i pozitivní efekt, a to v možnosti až osminásobného zvětšení pořízeného snímku. Interní paměť dosáhla zvýšení kapacity na 32 MB. Přístroje řady CX jsou napájeny dvěma tužkovými články.

Témata článku: Kodak

Určitě si přečtěte

11 fotoaparátů s výměnnou optikou, které se dnes nejvíc vyplatí koupit

11 fotoaparátů s výměnnou optikou, které se dnes nejvíc vyplatí koupit

Doporučíme nejlepší fotoaparáty s vyměnitelným objektivem, které by mohly potěšit nejen zkušenější fotografy, ale i ty začínající.

92 Helena Vyplelová

Vybrali jsme nejlepší fotomobily. Všechny nejsou drahé, začínají už nad 4 tisíci

Vybrali jsme nejlepší fotomobily. Všechny nejsou drahé, začínají už nad 4 tisíci

Proč s sebou nosit mobil a fotoaparát, když můžete mít vše v jednom, navíc i s velmi slušnou videokamerou. Smartphony válcují nejen levné, ale už i pokročilé kompakty. Po kterých byste měli sáhnout?

16 Petr Březina

Fotografie týdne: Poslední ..... světlo

Fotografie týdne: Poslední ..... světlo

Martin Heidegger proces poznávání připodobňuje k prozkoumávání světliny v lese – obcházíme ji ze všech stran, nikdy ji nevidíme celou, každým okamžikem se mění.

Michal Černý

Fotograf požádal teenagery, aby upravili své selfie pro sociální sítě. Výsledek je alarmující!

Fotograf požádal teenagery, aby upravili své selfie pro sociální sítě. Výsledek je alarmující!

Když publikujete selfie snímky na sociální sítě, kolik jim věnujete času na úpravy? A jak moc změníte svou podobu?

2 Adam Kos