Top ten 2007 aneb co vás zajímá

Top ten 2007 aneb co vás zajímá

Přelom roku bývá obdobím bilancování, my se proto podíváme na nejlepší články uplynulého roku.

Dnes jsme si pro vás připravili přehled nejúspěšnějších článků uplynulého roku. Jelikož jsme v průběhu roku spustili nový server Líbilose.cz, kde najdete články seřazeny podle počtu ohlasů od čtenářů, najdete níže dvě skupiny článků. V jedné jsou texty seřazeny podle počtu čtenářských hodnocení, druhá je řazena podle čtenosti.

Canon EOS 400D versus Nikon D80
Nejčtenějším článkem loňského roku byl duel dvou zásadních novinek ze stáje Nikonu a Canonu. Kdo vyhrál a proč, to zjistíte v závěru textu.

Test deseti levných digitálních kompaktů
Velký srovnávací text kompaktů vás zaujal počtem zástupců a také jejich variabilitou. Překvapivým vítězem se stal kompakt značky Samsung.

Poctivé znovuzrození: Canon PowerShot G7
Více jak dva roky po uvedení posledního kompaktu G-řady přišel Canon s pokračovatelem G7, který je zcela přepracovaným digitálem. Jak dopadl v našem testu?

Malý a bezmotorový: Nikon D40
Základní zrcadlovka od Nikonu překvapila při svém uvedení téměř všechny, kdo se o digitální fotografii zajímají. Největším rozdílem oproti ostatním značkám je absence motoru pro pohon autofokusu, zda je to problematická vlastnost se dozvíte v recenzi. 

Panasonic Lumix DMC-FZ50 versus Leica V-LUX 1
Opravdu je rozdíl mezi dvěma fotoaparáty se stejnou konstrukcí a vybavením, které se oficiálně liší pouze značkou a firmwarem? Pokusili jsme se rozdíly odhalit.

Pětice článků nejlépe hodnocených našimi čtenáři má zcela odlišné složení, pojďme se tedy podívat, co se vám nejvíce líbilo.

Stroje v oblacích
O tom co je to spotting a jak se fotografují letadla se dočtete v nejlépe honoceném článku loňského roku.

Záblesková světla svépomocí
Vytvořit si domácí ateliér je stále jednodušší, v polovině roku jsme vám přinesli návod, jak si vyrobit ateliérová světla v domácí dílně.

Sáňky s sebou aneb Canon Powershot S5 IS
Canon vyslyšel prosby mnoha uživatelů a svůj ultrazoomový model obohatil nejen o vyšší počet pixelů, ale také o sáňky pro externí blesk.

Nadkompakt: Panasonic Lumix DMC-FX100
Rozlišení větší jak 10Mpx bylo donedávna výsadou zrcadlovek, v loňském roce se však objevilo několik 12Mpx kompaktů – Lumix FX100 patří mezi ně.

Olympus E-510: Vylepšená zrcadlovka
Poloprofesionální tělo se stabilizovaným snímačem, živým náhledem na displeji a kompaktními rozměry je želízkem v ohni ze stáje Olympusu.

Další pořadí článků najdete na webu Líbilose.cz, my Vám přejeme úspěšný vstup do roku s osmičkou na konci a přejeme mnoho štěstí, zdraví a především dobré světlo.

Určitě si přečtěte

Články odjinud