Nejprodávanější kompaktní systémový fotoaparát v Evropě postupuje o další krok vpřed: Nikon uvádí Nikon 1 J2

První kompaktní systémový fotoaparát společnosti Nikon se stal díky úžasné rychlosti a inteligentním revolučním fotografickým funkcím nejprodávanějším modelem ve své kategorii v Evropě. Nový inteligentní Nikon 1 J2 nyní představuje ještě více kreativních možností a stylového příslušenství, které vám pomůže zůstat o stisknutí spouště napřed.

Tento stylový fotoaparát se snadným používáním, který je navržen pro rychlé reakce a ještě rychlejší činnost, nabízí v ultrapřenosném těle vše, co potřebujete ke snímání úžasných fotografií a videosekvencí. V souladu s konceptem řady Nikon 1 představujícím malý fotoaparát, který lze snadno držet a jednoduše ovládat, je model Nikon 1 J2 uváděn na trh společně s novým objektivem 1 NIKKOR 11–27,5 mm f/3,5 –5,6. Jde o superštíhlý objektiv s 2,5× zoomem s rozsahem, který umožňuje zachytit většinu každodenních situací, zároveň se však pohodlně vejde do kapsy. Příslušenství nové generace, jako je vodotěsné pouzdro WP-N1, umožní používat fotoaparát v nových prostředích pod vodou.

Jordi Brinkman, produktový manažer pro společnost Nikon Europe, říká: „Koncept řady Nikon 1 představoval obrovský úspěch a na jeho nejnovější podobu jsme skutečně pyšní. Jak můžete čekat od fotoaparátu řady Nikon 1, model J2 je vybaven vysokorychlostním snímačem, který mu umožňuje dosáhnout výkonu potřebného ke snímání úžasných fotografií a videosekvencí. Stejně jako každý model řady Nikon 1 představuje i tento fotoaparát ideální vyvážení rychlosti, kvality obrazu a velikosti systému. Nabízí také nové možnosti snímání fotografií, například pomocí funkcí Pohyblivá momentka a Inteligentní výběr snímku. Přidali jsme také nové barvy, ze kterých si vybere celá rodina, a navíc i nové intuitivní funkce jako Kreativní režim, které jistě zaujmou zákazníky hledající inovaci svého stávajícího kompaktního fotoaparátu nebo uživatele jednookých digitálních zrcadlovek, jež hledají přenosnější fotoaparát s uměleckými možnostmi.“

Objektiv 1 NIKKOR 11–27,5 mm f/3,5–5,6 a vodotěsné pouzdro WP-N1

Společně s fotoaparátem Nikon 1 J2 uvádíme na trh také vodotěsné pouzdro WP-N1, které umožní skutečným zájemcům o potápění používat fotoaparát Nikon 1 J1 nebo Nikon 1 J2 s objektivem 1 NIKKOR 10-30 f/3,5-5,6 i pod vodou a pořizovat kvalitní fotografie v novém prostředí. Lesklé bílé pouzdro WP-N1, se kterým se můžete ponořit až do hloubky 40 m, vám umožní používat všechny funkce fotoaparátu stejně jako na souši. Řada systému Nikon 1 se také rozšiřuje o superštíhlý objektiv s 2,5× zoomem – 1 NIKKOR 11–27,5 mm f/3,5–5,6. Rozsah ohniskových vzdáleností 11–27,5 mm umožňuje snadno zachytit většinu každodenních situací. Kompaktní konstrukce umožňuje ponechat objektiv připevněný k fotoaparátu, a přesto se vám vejde do kapsy nebo brašny – když se naskytne příležitost k zachycení snímku nebo videosekvence, můžete být okamžitě připraveni. Jednoduchým otočením prstence objektivu fotoaparát zapnete a zasunutím objektivu jej vypnete. Objektiv 1 NIKKOR 11–27,5 mm f/3,5 –5,6 se dodává v černé barvě. Pokud jej ale zakoupíte jako set fotoaparátu s objektivem, bude mít stejnou barvu jako váš fotoaparát Nikon 1 J2.

Buďte kreativní

Díky nové funkci Kreativní režim se tvořivé zábavě při snímání fotografií nekladou žádné meze. Pomocí speciálního funkčního tlačítka lze snadno přistupovat k celé řadě fotografických režimů, filtrů a nastavení fotografování, které můžete použít přímo na náhled fotografie. Díky tomu zobrazíte výsledek ještě před zachycením fotografie. Vylepšete atmosféru fotografie pomocí změkčovacího filtru, zachyťte rozsáhlá panoramata pomocí funkce Jednoduché panoráma a užijte si neustále dokonale osvětlený svět pomocí programu Noční portrét.

Funkce Pohyblivá momentka nabízí revoluční způsob snímání fotografií. Umožňuje zachytit pomíjivé okamžiky a přehrává je způsobem, který váš snímek oživí. Fotoaparát současně zachytí zpomalenou videosekvenci a statický snímek a potom okamžitě tyto dvě položky zkombinuje. Výsledkem je působivá pohyblivá fotografie, která zachycuje okamžik jako nikdy předtím. Poprvé můžete zachytit momentku okamžiku, ať už jde o vlny dorážející na pobřeží, úsměv vašeho nejlepšího přítele nebo dítě, které sfoukává svíčky na narozeninovém dortu.

Další inovativní funkcí, již umožňuje působivá rychlost fotoaparátu, je Inteligentní výběr snímku, který vám pomůže získat tu nejlepší fotografii v plném rozlišení. Kolikrát se vám stalo, že jste se pokoušeli zachytit akční momentku, například svého psa chytajícího míč, nebo dítě hrající si na houpačce, a utekl vám zásadní okamžik, protože jste zaznamenali fotografii příliš brzy nebo příliš pozdě? Fotoaparát Nikon 1 J2 bude přemýšlet za vás. Stiskněte tlačítko spouště a fotoaparát rychle zachytí 20 snímků ve vysokém rozlišení a automaticky z nich vybere pět nejlepších na základě výrazů tváře, kompozice a zaostření. Potom ukáže nejlepší snímek na displeji s vysokým rozlišením. Nejste-li se snímkem spokojeni, fotoaparát vám nabídne na výběr jiný. To znamená, že už nikdy nepořídíte špatnou fotografii.

Pro uživatele, kteří chtějí získat ještě větší kontrolu nad snímky, nabízí Kreativní režim také snadný přístup k nastavení expozičních režimů P/S/A/M.

To nejlepší z promyšleného designu fotoaparátu

Díky pozornosti věnované detailům působí fotoaparát Nikon 1 J2 skutečně stylově. Fotoaparát je k dispozici v řadě barev doplňujících minimalistický design a vybrané modely jsou opatřeny kartáčovaným kovovým povrchem. Chcete něco odvážnějšího než černou? Nebo živějšího než bílou? Nyní si můžete vybrat ze 6 různých barev včetně stříbrné, červené, růžové a oranžové, a získat přístroj, který vám bude závidět každý fotograf.

Dopřejte si nejlepší pohled

Díky křišťálově čistému a jasnému LCD displeji fotoaparátu Nikon 1 J2 si můžete být jisti, že až získáte fotografie, na které budete pyšní, budete si je moci prohlížet a sdílet je v nejlepší možné kvalitě. Tento monitor s ochranným sklem, vysokým rozlišením, 921 tisíci body a úhlopříčkou 7,5 cm (3 palce) vám díky širokému pozorovacímu úhlu umožní rozpoznat všechny detaily fotografií a videí, ať už jste uvnitř nebo venku.

Život si nejlépe vychutnáte, pokud žijete okamžikem. Ujistěte se, že je váš fotoaparát dostatečně rychlý, inteligentní a tvořivý, abyste mohli zachytit všechnu zábavu světa a neunikl vám ani okamžik.

Další klíčové funkce:

Výkonný obrazový procesor EXPEED 3:poskytuje nepřekonatelnou rychlost a výkon v jakékoliv situaci. Dva výkonné obvody, které umožňují zpracovat obrázky rychlostí neuvěřitelných 600 milionů pixelů za sekundu. Nabízí vylepšenou redukci šumu a umožňuje použít revoluční režimy snímání fotoaparátu.

Pokročilý hybridní systém AF (automatického zaostřování): zaostřuje tak rychle, že můžete snímat okamžiky bez jakéhokoli zdržení. Ihned přepíná mezi automatickým zaostřováním s fázovou detekcí pro světlé nebo pohybující se objekty a automatickým zaostřováním s detekcí kontrastu pro statické či špatně osvětlené objekty.
Obrazový snímač CMOS s vysoce rychlým automatickým zaostřováním: nabízí výkon, který potřebujete k získání úžasných fotografií a videosekvencí. Poskytuje ideální rovnováhu mezi velikostí systému, rychlostí, citlivostí, rozlišením a hloubkou ostrosti. Umožňuje získat detailní snímky z rozlišením 10,1 milionů pixelů i při snímání rychle se pohybujících objektů v libovolném osvětlení.

Rychlé a přesné sériové snímání: využijte systém automatického zaostřování fotoaparátu k zachycení fotografií v plném rozlišení i při fotografování rychle se pohybujících objektů rychlostí až 10 snímků za sekundu. Můžete také zaostřit na jedno místo a využít úžasnou rychlost zpracování dat k zachycení fotografií v plném rozlišení rychlostí až 60 sn./s.

Rozšířené zaznamenávání videosekvencí: umožňuje v průběhu záznamu zachytit fotografii v plném rozlišení bez přerušení záznamu. Také můžete zaznamenávat při extrémně nízké rychlosti pro lepší efekt. Videosekvence lze zaznamenávat v rozlišení Full HD a systém automatického zaostřování s fázovou detekcí umožňuje snadno zachytit úžasné akční scény.

Intuitivní ovládání: přehledná menu, jasná obrazovka LCD, snadno dostupný volič expozičních režimů a vestavěný blesk.

Systém s možností rozšíření: řada vyměnitelných objektivů 1 NIKKOR umožňuje pokrýt jakoukoli scénu, všechny objektivy jsou optimalizovány pro záznam videosekvencí a jsou vybaveny kompaktní konstrukcí vylepšující přenosnost.
Adaptér bajonetu typu Nikon F: lze jej připojit k bajonetu Nikon 1. Umožňuje použít objektivy NIKKOR pro jednooké zrcadlovky. Zkoušení různých objektivů představuje vynikající volbu, jak experimentovat s různými způsoby zachycení scény. Použijete-li objektivy NIKKOR AF-S a AF-I, můžete plně využít neuvěřitelný systém automatického zaostřování fotoaparátu Nikon 1.

Určitě si přečtěte

Články odjinud