Canon představil novou facebookovou aplikaci a software pro tisk fotografií na tiskárnách PIXMA

Canon představil řadu nových programů pro ještě lepší tisk, správu fotografií a více kreativních možností. Mezi novinky patří facebooková aplikace, která umožňuje jednoduchý tisk fotografií přímo z fotoalb, nebo aplikace My Image Garden, která spojuje všechny programy pro tiskárny Canon PIXMA v jednom uživatelsky přívětivém rozhraní.

Print Your Days

Canon vyvinul novou facebookovou aplikaci Print Your Days (1), díky které je možné tisknout a upravovat fotografie přímo z prostředí Facebooku bez jakéhokoli dalšího software. Aplikace je dostupná online na Facebooku a obsahuje nástroje pro automatické nastavení rozložení fotografie při tisku a umožňuje tisknout unikátní koláže obsahující až pět fotografií na stránce. Nabízí také celou řadu stylů a editačních možností, včetně ohraničení, ořezu a přidání titulků nebo barevných fotoefektů, jako je například sépiové zabarvení. Na výběr je 24 barevných tapet, které mohou zdobit pozadí koláže a rozšiřují možnosti kreativního tisku fotografií. K dispozici je široké spektrum efektů, od barevných skvrn a pruhů až po přírodní motivy, jako jsou například tráva nebo korek.

Print Your Days umožňuje také tisk fotografií, které na Facebook nahrají přátelé (2). Fotografie z dovolené, narozenin a jiných speciálních příležitostí lze nyní jednoduše sdílet online i v tištěné podobě. Aplikace Print Your Days bude zpočátku dostupná pouze v angličtině.

My Image Garden

Nový tiskový software My Image Garden usnadňuje tisk i skenování a orientaci v programech společnosti Canon. My Image Garden (3) lze využít u všech typů tiskáren PIXMA, které byly představeny po podzimu 2010. Jedná se o platformu, která kombinuje veškerý software pro tiskárny Canon PIXMA v jednom uživatelsky přívětivém rozhraní. Mezi novinky patří funkce automatické návrhy (Automatic Suggestion), která vyhledává v počítači zapomenuté fotografie a zobrazí je pak na ploše ve slideshow. Fotografie lze upravit a vytisknout přímo přes aplikaci My Image Garden. Automatické rozvržení snímku používá technologie pro rozpoznání fotografie a automaticky navrhuje optimální rozvržení pro tisk. Funkce detekce obličeje automaticky rozpozná obličeje na fotografiích a automaticky tyto snímky seskupí, takže je snadné nalézt fotografie konkrétních přátel či členů rodiny.

Nový obsah a možnosti využité CREATIVE PARK PREMIUM

Součástí nové aplikace My Image Garden bude i nový obsah do bezplatné služby CREATIVE PARK PREMIUM (4), která umožňuje stahovat, vytvářet a tisknout pohledy, přání, kalendáře a další materiály. Nový obsah zahrnuje také přístup do databáze exkluzivních fotografií a uměleckých děl slavných fotografů a umělců, včetně populárních obrázků Paddington Bear, Peter Rabbit a The Very Hungry Caterpillar. Vylepšený CREATIVE PARK PREMIUM nabízí i nové funkce pro jednoduchý výběr fotografií. Umožňuje zobrazovat, stahovat a tisknou snímky prostřednictvím jednotného uživatelského rozhraní.

Aktualizovaný CREATIVE PARK PREMIUM má bohatý nový obsah, včetně krásných fotografií a šablon z National Geographic, které je možné použít pro vytvoření kalendáře. Sekce NASA obsahuje mimo jiné i šablony pro tisk a vytvoření 3D modelů raketoplánů.

My Image Garden bude k dispozici od konce července.


(1) Kompatibilní s Windows 7 a Vista, vyžaduje minimálně Silverlight 5. Pokud není nainstalováno, uživatel bude naveden na stránku Microsoft, kde je možné Silverlight 5 stáhnout a nainstalovat.

(2) Přátelé na Facebooku musí udělit oprávnění pro přístup k jejich fotografiím.

(3) Kompatibilní s operačními systémy Windows a Mac.

(4) Dostupné pouze při používaní originálních inkoustů Canon pro tiskárny Canon PIXMA

Určitě si přečtěte

Články odjinud