Tiskárna Kodak Memory – specialita pro černobílé fotografie v kapesním balení

15. října 2021
TWEET SDÍLET

Kapesních tiskáren už se v průběhu let objevilo několik, ty nejmenší obvykle pracují na stejném principu, jako instantní fotoaparáty a používají i shodný fotopapír.

Ne tak koncept několika designérů v barvách Kodaku, tiskárna s označením Memory. Její specialitou jsou černobílé výtisky a designově připomíná velkou kinofilmovou kazetu, z níž se podobně jako filmový pás odvíjí vytištěné fotografie. Filmovou kazetu tiskárna připomíná nejen tvarem, ale i zbarvením – nechybí černá v kombinaci s tradiční žlutou.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Tiskárna by se měla připojovat prostřednictvím bezdrátové sítě ke kompatibilnímu zařízení s obslužnou aplikací. Nabíjení zajišťuje USB konektor a výměna role papíru je v režii jednoho tlačítka pro otevření.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Pro tisk je použit teplocitlivý papír, který se obvykle používá při tisku účtenek v obchodech, náklady na tisk by tedy nemusely být přehnaně vysoké. Jelikož se zatím jedná pouze o koncept, není vůbec jasné, zda se bude tiskárna vyrábět a když už k tomu dojde, zda to bude opravdu pod značkou Kodak.

Témata článku: Technologie, Kodak, Tiskárny, Tiskárny na Heureka.cz