Tip: Jak do Zoner Photo Studia nahrát desítky barevných filtrů

19. ledna 2021
TWEET SDÍLET

Majitelé českého správce a editoru fotografií Zoner Photo Studio už mohou nějaký čas vytvářet a také importovat presety – připravené sekvence barevných úprav, které se aplikují na zvolenou fotografii v jednom kroku a připomínají třeba komplexní filtry z Instagramu.

Katalog presetů připravuje i samotný Zoner a postupně jej rozšiřuje, takže dnes kompletní seznam čítá několik desítek filtrů organizovaných do tematických skupin.

Klepněte pro větší obrázek

Libovolnou skupinu stáhnete jako soubor s příponou zpspresets, který do Photo Studia nahrajete v režimu Vyvolat. Stávající presety Zoner organizuje ve složkách, a tak si pro tyto účely budete moci vytvořit vlastní pro lepší organizaci, anebo všechny importujete do jednoho místa.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Nahrání valentýnských presetů

Po najetí myší na vybraný preset se v rychlém náhledu zobrazí, jak s ním bude fotografie vypadat a Photo Studio myslí na většinu situací počínaje portréty a konče tematickými vánočními filtry, přírodou nebo třeba presety pro fotografie od moře.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Presety na fotky od moře a z přírody

Témata článku: Fotografický software, Zoner Photo Studio

Určitě si přečtěte

Vyčistěte a obarvěte své staré fotky zcela zdarma

Vyčistěte a obarvěte své staré fotky zcela zdarma

15 Adam Kos

Adam Kos
Fotografický software
6 programů pro správu fotografií – skoncujte s fotonepořádkem

6 programů pro správu fotografií – skoncujte s fotonepořádkem

Desetitisíce fotek na disku ve stovkách složek, jejichž obsah je takřka nemožné ručně roztřídit – noční můra nejednoho zapáleného (a trochu líného) fotografa. Nejeden správce fotek přitom pomůže tohle peklo vyřešit.

15 časopis Computer

časopis Computer
Fotografický softwareFotoškola
Miroslav Tichý: osobnost stvořena náhodou

Miroslav Tichý: osobnost stvořena náhodou

Jedni o něm mluví jako o géniovi, v jiných vyvolává otázku, kdo z nás je blázen. Není jednoduché odpovědět. Jedno je ale jisté. Miroslav Tichý je nejuznávanějším českým fotografem ve světě.

39 Andrea Karlíková

Andrea Karlíková
Kultura