8
Fotogalerie

Na TikToku už nejsou jen videa. Začal kopírovat Instagram

Pokud jste v poslední době sledovali novinky ohledně sociálních médií, mohli jste si právem myslet, že se všechny aplikace tak trochu zbláznily a mají krizi své identity. Každá chce být každou a vzájemně kopírují své funkce, aby nabídly svým uživatelům vše, co najdou u konkurence. Co na tom, že každá vypadá jako ta druhá. Jednou z posledních zpráv je pak to, že TikTok ukradl fotografickou funkci Instagramu, i když zde platí, že ten kopíruje spíše jeho.

Máme zde Instagram jako lídra, Snapchat jako stálici, TikTok se strmě rostoucí popularitou a třeba i nováčka BeReal, který si také získává svou pozornost. Vše pak z vpovzdálí sleduje YouTube, který je ale přece jen trochu jiným. TikTok byl dosud především o videu, na čemž ostatně založil celý svůj vzkvétající byznys, ale zároveň pochopil, že mu prostá videa mohou být malá, a tak přidal foto režim. V jednom příspěvku tak můžete sdílet několik fotografií a popisky o délce až 2 200 znaků. Fotografie se zobrazují v karuselovém formátu, kde „střílíte“ jeden obrázek za druhým. Ostatní uživatelé pak mohou takový karusel procházet svým vlastním tempem.

Tyto příspěvky můžete dokonce doprovodit i hudebním podkresem, aby o to více zaujaly. Výsledek se pak zobrazuje na stránce Pro tebe hned vedle videí. TikTok tuto novinku sice „omlouvá“ tím, že vám „umožní vyjádřit se přesně tak, jak potřebujete,“ je ale jasné, že potřebuje cílit i na ty, kteří chtějí konzumovat nejen videa ale i statické obrázky. Teď je třeba doufat, že zde bude originální obsah a ne jen přeposlání postů z Facebooku a Instagramu, což je poměrně běžná a nudná praxe.

via diyphotography.net

Určitě si přečtěte

Články odjinud