The Photography Show odložena na září, Adobe ruší účast na NAB 2020. Vše kvůli koronaviru

The Photography Show odložena na září, Adobe ruší účast na NAB 2020. Vše kvůli koronaviru

The Photography Show 2020 měla být ve Velké Británii zahájena již za 5 dní. Podle e-mailu zaslaného vystavovatelům a dalším účastníkům se však celá akce kvůli rostoucímu šíření koronaviru přesouvá až na září 2020. Nahnuté to má i NAB 2020.

Je to sice velká rána pro všechny, kteří již měly zaplacené ubytování a koupené letenky, na druhou stranu je v tom nutné hledat i pozitiva. Celá akce totiž není definitivně zrušena, jak to udělaly jiné, ale pouze přesunuta. To by znamenalo, že nebude ročník 2020 vynechán. Informoval o tom oficiální kanál v sociální síti Twitter.

Společnost Adobe už na začátku března zrušila plánovaný Summit 2020 a nyní se stahuje i z NAB 2020. Důvod je stejný jako kdekoli jinde – pandemie koronaviru. I Adobe informovalo své partnery prostřednictvím e-mailu. Jak říká, „zdraví a bezpečnost zaměstnanců i zákazníků je nejvyšší prioritou.“ Na NAB 2020 nebudou ze stejného důvodu přítomny ani společnosti, jakými jsou Nikon a AJA Video Systems, které o svém postoji informovaly už minulý týden. NAB 2020 se má konat mezi 18. a 22. dubnem a jak to tak vypadá, má to řádně nahnuté.

Co se týče představování nový produktů, lze všechno udělat on-line, jen bez bouřlivého potlesků diváků a přítomných novinářů. S osobním setkáváním a probíráním různých témat je to horší. Google zrušil fyzickou konferenci I/O, která se měla konat až v půli května. Místo ní se společnost nejspíše uchýlí právě ke streamu videa. Podobné řešení se dá očekávat i od Applu a jeho WWDC, které má být na začátku června.

Z důvodu zrušení veletrhu CP+ například připravil Olympus video, které pokrývá aktuální témata společnosti, o nichž chtěla mluvit na tiskových setkáních. Zajímavý jsou zejména dva momenty – jednak ukázkové fotografie z nového teleobjektivu 150–400 mm F4,5, který nabídne při přepočtu na efektivní ohnisko a telekonvertorem obří rozsah. Druhým momentem je pak ukázka fotografování z ruky s tímto objektivem, kdy funguje duální stabilizace snímače a objektivu, a to s velmi vysokou účinností.

Jen formou videa a bez jakékoli plánované pompézní akce také představil Olympus svou novinku v podobě modelu OM-D E-M1 Mark III.

Určitě si přečtěte

Články odjinud