Tento dostupný objektiv od TTArtisanu umí tilt-shift i 2× makro

Tento dostupný objektiv od TTArtisanu umí tilt-shift i 2× makro

TTArtisan 100mm f/2.8 2X Ultra Macro Tilt Shift je objektiv určený pro full frame bezzrcadlovky a poslouží pro velké množství různých účelů. 2× poměr zvětšení je ideální pro makro, k němu lze navíc díky tilt-shift funkcím přistoupit kreativně. Ohnisko 100 mm a světelnost F2,8 jsou dostatečné pro kreativní portrétní fotografii a umožní vyfotit třeba i efekt miniatury.

1-7-1536x1024.png

Pro zrcadlovkové ekosystémy měli velcí výrobci jako Canon a Nikon v nabídce vlastní tilt-shift objektivy, které byly velmi drahé a představovaly specifický segment trhu. Od nástupu bezzrcadlovek se tito velcí výrobci zatím soustředí na mainstreamovější objektivy a tilt-shift kategorie zeje prázdnotou.

Díru na trhu chce vyplnit TTArtisan s tímto objektivem za cenu 389 amerických dolarů, což by v Česku činilo zhruba 10 500 Kč s daní. To je jen zlomek ceny za podobné objektivy od Canonu či Nikonu, které se pro zrcadlovky prodávaly za vysoké desetitisíce.

1-5-1536x1024.png

Objektiv má po konstrukční stránce 14 optických členů v 10 skupinách, o rozmezí světelnosti mezi F2,8 a F22 se stará irisová clona se 12 lamelami. Přední držák podporuje 67mm filtry, objektiv váží 854 gramů a zajímavostí je úchyt pro LED světla vepředu objektivu. To je skvělá vychytávka pro focení makra. Objektiv bude dostupný pro bajonety Sony E, Canon RF, Nikon Z a Fuji X-mount.

Zdroj: Petapixel

Určitě si přečtěte

Články odjinud