Teleobjektiv Sigma 60-600 mm F4,5–6,3 DG DN OS pro bezzrcadlovky

Teleobjektiv Sigma 60-600 mm F4,5–6,3 DG DN OS pro bezzrcadlovky

Novinka od Sigmy je určena pro „domácí“ bajonet L-mount a pro Sony E. Navazuje na zrcadlovkovou variantu Sigma 60-600 mm f/4,5-6,3 DG OS HSM Sports, která se stále prodává okolo 50 000 Kč, a to i pro zrcadlovky Nikon a Canon.

Jedná se o univerzální teleobjektiv, který lze využít od portrétování přes sporty až po wildlife. Přestože jde o objektiv pro full frame bezzrcaldovky, mnozí jej mohou nasadit na APS-C těla, na nichž se přepočtený ohniskový rozsah změní na 90 až 900 mm, takže tento krok dává smysl kvůli extrémnímu přiblížení.

SIGMA60-600_extended.jpg
Objektiv má stativovou patku již z výroby a k tomu spoustu ovládacích prvků

Objektiv každopádně nebude první volbou pro portréty nejen kvůli relativně vyšším hodnotám světelnosti od F4,5 po F6,3, ale i kvůli vysoké hmotnosti. V objektivu je celkem 27 optických členů umístěných v 19 skupinách a hmotnost se šetřila díky speciálnímu TSC materiálu a lehkým kovům jako hořčík. Hmotnost se tedy zastavila na 2,5 kg.

Sigma se chlubí i novým ostřicím systémem HLA (High-response Linear Actuator), který má být ve všech ohledech lepší než předchozí mechanismy. Obdobně mluví o nové optické stabilizaci, která má poskytovat až 7 EV sílu stabilizace na širokém konci rozsahu a 6 EV při maximálním zazoomování.

Zajímavostí je, že Sigma umožňuje dva způsoby zoomování. Jeden je klasický pomocí zoomovacího prstence a druhý funguje skrze vytahování a zatlačování objektivu. V jednom případě jde o pomalé, ale přesné zoomování, v tom druhém o velmi rychlé, ovšem nepřesné.

Objektiv Sigma 60-600 mm F4,5–6,3 DG DN OS bude dostupný od poloviny února za cenu 2 000 amerických dolarů, v Česku na oficiálních stránkách Sigmy svítí cena 59 990 Kč.

Určitě si přečtěte

Články odjinud