Tecno jako první na světě představilo smartphone s výsuvným portrétním objektivem

18. prosince 2022
TWEET SDÍLET

Přibližně před rokem ukázal čínský výrobce smartphonů Oppo v jednom ze svých koncepčních zařízení výsuvný modul fotoaparátu s 50mm ekv. K jeho realizaci ale zatím nedošlo, přičemž jej na trhu předstihl jiný čínský výrobce, a to Tecno. Jeho vlajkový smartphone Tecno Phantom X2 Pro totiž obsahuje 50MPx výsuvný zadní portrétní fotoaparát.

Zdá se, že 2,5násobný hybridní zoom dokáže přepínat mezi ohniskovými vzdálenostmi, a to až do ekvivalentu 65 mm, než aby poskytoval plynulé přiblížení. To znamená, že na rozdíl od modelu Sony Xperia IV a předchozího Samsungu Galaxy S4 Zoom, postrádá typický optický zoom, jak jej známe z dospělé techniky. Co se týče clony, ta maximální je F1,5.

Video: https://youtu.be/Tae4lHLZmD0

50MPx snímač je typu 1/2,7 (5,2 x 3,9 mm) s pixely o velikosti 0,64 µm. Druhá 50MPx širokoúhlá zadní kamera využívá snímač Samsung GNV ISOCELL 3.0 typu 1/1,28 (9,8 x 7,4 mm). Trio fotoaparátů uzavírá 13MPx ultraširokoúhlý snímač typu 1/1,3 (9,1 x 6,9 mm). Samozřejmě nechybí ani přední kamera, která je 32MPx.

Klepněte pro větší obrázek
Je sice první na světě, záleží ale, jestli bude stát výsledná kvalita za to.

Zařízení pohání čipset Mediatek Dimensity 9000 spolu s až 12 GB RAM. Phantom X2 Pro obsahuje až 256 GB úložiště a je vybaven 6,8“ FHD+ zakřiveným AMOLED displejem s obnovovací frekvencí 120 Hz, který je chráněn sklem Gorilla Glass Victus. Baterie je 5 160mAh, což je úctyhodná hodnota, jenže chybí bezdrátové nabíjení. Co nechybí je Bluetooth 5.3 a podpora pro dvě nano SIM karty, nad 5G konektivitou zatím visí otazníky. Operační systém je Android 12 s nadstavbou HIOS 12, přičemž Google v létě vydal už Android 13.

Úplně jasné to není ani s dostupností. Společnost Tecno potvrdila, že Phantom X2 Pro bude dostupný v různých zemích Evropy, Latinské Ameriky a Středního východu, o Severní Americe a zbytku Asie se zatím nic neví. Evropské ceny nejsou k dispozici, ale cena v Saúdské Arábii činí 3 499 saúdských rijálů, což je přibližně 930 USD, tedy poměrně vysokých cca 22 tisíc Kč. Telefon bude k dispozici v šedém a oranžovém barevném provedení, přičemž druhá varianta je vyrobena z recyklovaných plastů vylovených z oceánů.

Via dpreview.com

Témata článku: Fotomobily