TechniSat: Udělejte z vašeho počítače set-top box a HDD DVD rekordér v jednom!

26. července 2006
Německý TechniSat uvedl na český i slovenský trh dvě novinková příslušenství pro počítačové sestavy pod názvem DVB-T Airstar 2 USB a Airstar 2 PCI. Jde o řešení, které umožní příjem terestrického digitálního televizního signálu prostřednictvím vašeho počítače. Signál však můžete z počítače přenést přes grafickou kartu přímo do vašeho televizoru. Z počítače se tak stane set-top box a HDD DVD rekordér v jednom.

Nároky na hardwarové zázemí jsou minimální… CPU: Pentium III 700 MHz, RAM 256 MB a HDD: 30 MB volného místa. U Airstar 2 PCI je logickou podmínkou stolní PC, u Airstar 2 USB na formě nezáleží, podmínkou je pouze USB sběrnice.

Klepněte pro větší obrázek

Základní výhodou obou řešení je jejich komplexnost. S přiloženým softwarem totiž z vašeho počítače vzniká HDD DVD rekordér – obě zařízení vám totiž umožní záznam televizních pořadů na disk vašeho počítače a následně třeba jeho export na DVD-R nebo CD-R nosiče. S použitím dalšího vhodného softwaru pak máte možnost videozáznamy také upravovat.

Klepněte pro větší obrázek

Díky vysoké kvalitě DVB-T vysílání můžete váš notebook se zařízením TechniSat využít jako přenosnou televizi v práci, v autě nebo kdekoliv ve městě, třeba při sledování sportovních přenosů. Komfort využití navíc zvyšuje dálkové ovládání, které je v obou případech součástí základního balení. Potřebný software je dodáván na přiloženém CD.

DVB-T Airstar 2 USB

  • Doporučená MOC cena: 2890 Kč / 3790 Sk
  • Výhradní dovozce: SOLID CZECH
  • Hmotnost balení: 0,75 kg
  • Rozměry balení: 35 x 23 x 5,5 cm

DVB-T Airstar 2 PCI

  • Doporučená MOC cena: 1990 Kč / 2590 Sk
  • Výhradní dovozce: SOLID CZECH
  • Hmotnost balení: 0,4 kg
  • Rozměry balení: 25,5 x 20 x 4,5 cm

Témata článku: Tiskové zprávy

Určitě si přečtěte

Fotografie týdne: Budu se jen dívat, slečno!

Fotografie týdne: Budu se jen dívat, slečno!

Sociologie se, jako většina společenských věd, nachází v jistém pnutí. Na jedné straně se snaží popsat procesy, jevy, spojení, která ve společnosti můžeme nacházet. Jde vlastně o činnost, která jako by se snažila zjistit si odstup od zkoumané skutečnosti.

Michal Černý

6 nejlepších volně dostupných programů pro úpravu fotografií

6 nejlepších volně dostupných programů pro úpravu fotografií

Na internetu najdeme řadu tzv. free fotoeditačních programů, které se mohou stát alternativou k placeným aplikacím. Řada z nich nabízí opravdu široké možnosti úprav fotografií. Které patří mezi ty nejlepší?

33 Helena Vyplelová

8 tipů na nejvýhodnější pokročilé kompaktní fotoaparáty. A proč jsou lepší než fotomobily

8 tipů na nejvýhodnější pokročilé kompaktní fotoaparáty. A proč jsou lepší než fotomobily

Malé kompaktní fotoaparáty jsou vhodné i pro pokročilé fotografy. Nabízejí výbornou obrazovou kvalitu a maximální kontrolu nad procesem fotografování. Současně jsou vždy po ruce.

40 Helena Vyplelová