Tato malá kamera je kryt na sluchátka Apple AirPods, kterou lokalizujete kdekoli po světě

13. září 2021
TWEET SDÍLET

Repliky fotoaparátů nejsou ničím novým. Design fotoaparátů se však snaží přinést i mnoho výrobců různého příslušenství. Na telefony je to poměrně běžné, ale v případě krytu nabíjecího pouzdra pro bezdrátová sluchátka vidíme tento design pravděpodobně poprvé. Tento má navíc přidanou hodnotu.

Ne, nefotí a jedná se skutečně jen o kryt nabíjecího pouzdra sluchátek Apple AirPods Pro. Jmenuje se Snapshot Case a má jej na svědomí společnost Elago. Onou přidanou hodnotou je drobnost – místo objektivu obsahuje prostor pro vložený lokalizačního štítku AirTag společnosti Apple. Svá sluchátka tak budete mít pouzdrem nejen chráněná proti poškození, protože to bylo vyrobeno z odolného potravinářského silikonu pohlcujícího nárazy, ale zároveň je vždy najdete tam, kde je vytratíte.

AirTag totiž vysílá zabezpečený Bluetooth signál, který okolní zařízení zapojená do sítě služby Najít zachytí a nahlásí polohu AirTagu do iCloudu. Vy ji pak uvidíte na mapě v aplikaci Najít. Celý proces je anonymní a zašifrovaný, a chrání tak soukromí všech zúčastněných. Navíc je úsporný, takže vás nemusí trápit baterie ani datové limity.

Stejně jako ostatní zařízení Apple, i AirTag se dá přepnout do režimu ztraceného zařízení. Když ho pak zaregistruje jiné zařízení zapojené do sítě, automaticky vás na něj upozorní. Můžete ho nastavit i tak, aby se nálezci zobrazily vaše kontaktní údaje, když AirTag přiloží ke smartphonu s NFC, tedy i telefonu s Andoidem. AirTag lze i prozvonit, aby vydával zvuk.

Snapshot Case pro AirPody Pro je kompatibilní s bezdrátovým nabíjením a je k dispozici ve třech barevných variantách. Cena činí 15 dolarů (cca 330 Kč). Kupovat můžete na stránkách výrobce Elago. Při objednávce nad 25 dolarů je doručení zdarma. Pouzdro samozřejmě neobsahuje AirTag, který si musíte koupit buď přímo u Applu nebo u nějakého distributora. Tento lokalizační štítek vás pak vyjde na 890 Kč.

Témata článku: Příslušenství, iPhone, iOS, Apple, Telefony s iOS na Heureka.cz