Tamron pracuje na dvojici světelných zoomů pro bezzrcadlovky Sony

Tamron pracuje na dvojici světelných zoomů pro bezzrcadlovky Sony

Společnost Tamron oznámila vývoj druhé generace oceňovaného objektivu s rozsahem ohnisek 28–75 mm, ta by měla nést označení 28–75 mm F2,8 Di III VXD G2 (model A063) a bude určena především pro plnoformátové bezzrcadlovky Sony.

Podle výrobce bude mít objektiv novou optickou konstrukci a pro pohon ostření je v plánu využití lineárního motoru VXD (Voice-coil eXtreme-torque Drive), který má zajistit rychlé a tiché ostření.

Tamron-28-75-F2.8-Di-III-VXD-G2_model-A063.jpeg

Minimální ostřící vzdálenost objektivu se oproti první generaci mírně změní na 18 cm a maximální zvětšení dosahuje 0,37×. Ke změnám dojde také v ergonomii, kdy jsou zoomovací a ostřicí prstenec mírně větší než je zbývající část tubusu objektivu, to by mělo umožnit lepší práci s prstenci.

K dispozici bude tak uživatelská volba funkce tlačítka pro zaostření a ostřicího prstence – potřebovat k tomu však uživatelé budou propojovací kabel a nástroj Tamron Lens Utility. Tlačítko Focus Set je možné naprogramovat pro přepínání mezi dvěma předostřenými pozicemi anebo bude možné mu přiřadit libovolnou funkci dle možností aparátu. Cena ani dostupnost zatím nejsou známé.

Druhým připravovaným objektivem je zoom se zajímavým ohniskovým rozsahem, který je určen zejména cestovatelům, kteří nechtějí vozit vícero objektivů. Objektiv 35–150 mm F2–2,8 Di III VXD (model 058) bude také osazen bajonetem Sony E.

Tamron-35-150-F2-2.8-Di-III-VXD_model-A058.jpeg

Podobně jako výše uvedený sourozenec, i tento kousek bude mít vystupující ostřicí a zoomovací prstenec pro lepší ergonomii. A samozřejmě i zde bude k dispozici možnost uživatelského nastavení tlačítka pro zaostření, respektive ostřicího prstence za pomoci nástroje Tamron Lens Utility. Na trhu by se měl objektiv objevit do konce letošního roku, cena zatím není známá.

Určitě si přečtěte

Články odjinud