Tamron oznámil 17-70mm F2.8 objektiv se stabilizací obrazu pro fotoaparáty Fujifilm X-mount

19. července 2022
TWEET SDÍLET

Společnost Tamron oznámila uvedení objektivu 17-70 mm F2,8 Di III-A VC RXD, tedy standardního objektivu se zoomem pro fotoaparáty Fujifilm X-mount. Ten vlastně vychází ze stejného objektivu oznámeného již v lednu loňského roku, to bylo ale pro fotoaparáty Sony E-mount.

Objektiv tak nabízí zorné pole s ekvivalentem 25,5 až 105 mm na full-framu a je zkonstruován z 16 prvků uložených ve 12 skupinách, a to včetně dvou skleněných lisovaných asférických (GM) prvků a jednoho hybridního asférického prvku. Minimální zaostřovací vzdálenost je 19 cm. Objektiv je opticky stabilizován pomocí patentovaného mechanismu VC společnosti Tamron, který kooperuje se speciální jednotkou MPU (Micro Processor Unit) a kompenzuje tím pohyb fotografa při fotografování i u natáčení videa. Automatické ostření je řízeno pomocí krokového motorku RXD opět od Tamronu.

Mezi další vlastnosti patří devítilamelová kruhová clona, velikost předního filtrového závitu je 67 mm a rozsah clonových čísel je F2,8 až F22. Objektiv je také určený do náročnějších podmínek, protože je dle výrobce „odolný proti vlhkosti“ a obsahuje fluorovou vrstvu, která se snaží omezovat případné nečistoty. Objektiv má jinak průměr 74,6 mm, je 120 mm dlouhý a jeho váha je 530 g. Tamron 17-70mm F2.8 Di III-A VC RXD by měl jít do prodeje od 8. července za 799 dolarů (cca 19 tisíc Kč). Společnost však upozorňuje, že vzhledem k současné celosvětové krizi se může datum vydání nebo harmonogram dodávek produktu ještě změnit.

Via dpreview.com

Témata článku: Objektivy, Tamron, Objektivy na Heureka.cz