Tamron chce změnit standardy. Oznámil plnoformátový objektiv se zoomem 20-40 mm F/2.8 Di III VXD

Tamron chce změnit standardy. Oznámil plnoformátový objektiv se zoomem 20-40 mm F/2.8 Di III VXD

Společnost Tamron oznámila svůj nejnovější 24-40mm objektiv s F2,8 Di III VXD zoom pro full-frame fotoaparáty Sony E-Mount. Sama jej popisuje jako „narušující kategorii“, protože nabízí poměrně unikátní sadu ohniskových vzdáleností právě s ohledem na full-frame. Tamron uvádí, že je určen pro fotografování i natáčení videa a obsahuje jeho systém pohonu automatického ostření VXD (Voice-coil eXtreme-torque Drive), který zajišťuje nejen tichost ale také rychlost.

Tamron chce překopat zažité systémy a právě 20-40 mm s F2,8 by měl podle něho být „standardní zoom“, který je ale ideální jako obecný objektiv pro zachycení každodenního života i pro pokrytí řady různých typů fotografií, jako je focení jídla, portrétů nebo krajiny. Zdůvodňuje to tím, že je o něco širší než dosud typický „standardní“ zoom, který začíná na 24 mm.

Video: https://youtu.be/bAuSicTUXc0

Objektiv Tamron 20-40 mm F2,8 Di III VXD je složen z 12 členů v 11 skupinách se čtyřmi LD (Low Dispersion), dvěma GM (Glass Moulded Aspherical) a jedním hybridním asférickým členem pro maximální ostrost v celém rozsahu zoomu s „krásně měkkými efekty rozostření“ slibující líbivý kruhový bokeh jedinečný pro clonu F2,8. Rozsah zoomu je 65°, což umožňuje rychlé přecházení z minimální na maximální ohniskovou vzdálenost, a je plně kompatibilní s funkcemi automatického ostření Sony, jako je Eye AF.

Systém pohonu lineárním motorem VXD nabízí podle Tamronu vysokorychlostní a vysoce přesné automatické zaostřování, které umožňuje objektivu rychle reagovat na potřeby uživatele v celém rozsahu od minimální zaostřovací vzdálenosti až po nekonečno. Systém automatického ostření VXD je také extrémně tichý, což umožňuje použití pro natáčení videa v situacích, kdy je vyžadován tichý provoz. Cena řešení je 699 dolarů, tedy cca 16 tisíc Kč a už je v prodeji.

Via diyphotography.net

Určitě si přečtěte

Články odjinud