Tak tenký jak jen může být

10. června 2005
TWEET SDÍLET

Casio zveřejnilo další zajímavý počin, kterým je pětimegapixelový fotoaparát EX-S500. Přístroj se svými rozměry 90 x 59 x 16 mm oprávněně zařadil do skupiny Exilim Card, po bok prvního člena této kategorie EX-S100. V nejtenčím místě dosahuje S500 šířky pouhých 13.7 mm včetně designových výstupků. Miniaturizace si  u tohoto fotoaparátu vyžádala daň v podobě pouhého trojnásobného zoomu, nicméně výrobce toto vyvážil přítomností stabilizátoru obrazu a 2,2" velkým displejem.  

Exilim EX-S500 se může pochlubit maximálním rozlišením fotografií 2560 x 1920 pixelů, devítibodovým zaostřováním, výběrem závěrkových časů v rozmezí 1/8 - 1/2000 sec, šesti druhy nastavení vyvážení bílé barvy až 33 scénickými režimy. Další nespornou předností tohoto ultra-kompaktu je možnost natáčet video v rozlišení až 640 x 480 rychlostí 30 snímků za sekundu.

Výrobce ve své tiskové zprávě uvádí, že životnost Li-On baterie bude až 200 snímků na jedno nabití, rozhraní PictBridge je v dnešní době již samozřejmostí. Fotoaparát Casio Exilim EX-S500 bude k dostání ve třech barevných provedeních: bílé, oranžové a šedé a v Evropě by měl být k dostání již tento měsíc za cenu £299.99. Cena v korunách není dosud známa.

Určitě si přečtěte

Akt v těhotenství – ženy, které se nestydí za holé bříško

Akt v těhotenství – ženy, které se nestydí za holé bříško

Gravidita je příznačná silou pocitů, které dokáže hra světel a stínů zachytit lépe, než cokoliv jiného. Následující výběr aktů ukazuje, že tento žánr není cizí ani našim čtenářům.

DIGIarena.cz

11 fotoaparátů s výměnnou optikou, které se dnes nejvíc vyplatí koupit

11 fotoaparátů s výměnnou optikou, které se dnes nejvíc vyplatí koupit

Doporučíme nejlepší fotoaparáty s vyměnitelným objektivem, které by mohly potěšit nejen zkušenější fotografy, ale i ty začínající.

92 Helena Vyplelová

Vybrali jsme nejlepší fotomobily. Všechny nejsou drahé, začínají už nad 4 tisíci

Vybrali jsme nejlepší fotomobily. Všechny nejsou drahé, začínají už nad 4 tisíci

Proč s sebou nosit mobil a fotoaparát, když můžete mít vše v jednom, navíc i s velmi slušnou videokamerou. Smartphony válcují nejen levné, ale už i pokročilé kompakty. Po kterých byste měli sáhnout?

16 Petr Březina