Tajemná NHJ představila kompakt D`zign S501

25. května 2005
TWEET SDÍLET

V Čechách skoro neznámá tokijská společnost NHJ Limited dnes představila nový přírustek do rodiny D`zign, tentokrát s kódovým označením S501. Jedná se malý ultratenký digitální kompakt s rozměry 100 × 53 × 25 mm. Jak už bývá u fotoaparátů těchto rozměrů zvykem, konstruktérům opět nezbylo místo na hledáček, takže k zaměření kompozice bude nutné použít displej. Výrobce ale zatím neuvedl jeho rozměry ani množství obrazových bodů.

 

Pod ladně zaoblenou skořepinou těla, která bude k dostání ve více barevných provedeních, se skrývá snímač nabízející 5,19 milionů pixelů. Maximální velikost fotografie, kterou je S501 schopna pořídit, je 3072 × 2304 pixelů a snímky je možné ukládat do interní paměti o velikosti 16 MB, popřípadě na externí karty typu Secure Digital. Nafocená data lze zkopírovat do počítače pomocí rozhraní USB 1.1. Hmotnost přístroje je 110 gramů.

 

Není moc pravděpodobné, že se fotoaparát bude prodávat i na českém trhu, každopádně se ale jedná o zajímavý počin.

Určitě si přečtěte

Nejlepší objektivy a příslušenství pro fotografy, které určitě chcete mít ve fotobrašně

Nejlepší objektivy a příslušenství pro fotografy, které určitě chcete mít ve fotobrašně

správné fotografické příslušenství může v mnoha situacích značně ulehčit práci. S objektivy je to velmi podobné, proto přinášíme několik tipů, po čem sáhnout.

2 Petr Březina

Petr Březina
Objektivy
6 programů pro správu fotografií – skoncujte s fotonepořádkem

6 programů pro správu fotografií – skoncujte s fotonepořádkem

Desetitisíce fotek na disku ve stovkách složek, jejichž obsah je takřka nemožné ručně roztřídit – noční můra nejednoho zapáleného (a trochu líného) fotografa. Nejeden správce fotek přitom pomůže tohle peklo vyřešit.

15 časopis Computer

časopis Computer
SoftwareFotoškola