TACS Automatic Twin Lens – hodinky, které musí mít každý fotograf

24. srpna 2021
TWEET SDÍLET

Hodinářská firma TACS si připravila další z hodinek, které odkazují na zlatou éru filmové fotografie a zamiluje si snad každý, kdo někdy fotil českou legendární dvouokou zrcadlovkou Flexaret nebo některým z podobných přístrojů.

Design hodinek je totiž inspirovaný právě vzhledem dvouokých zrcadlovek s typickou dvojicí objektivů nad sebou. Zkratka ATL pak znamená Automatic Twin Lens. Hodinky jsou součástí řady modelů nazvaných Lens Series, které jsou inspirované klasickými objektivy.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

TACS ATL mají dva výrazné kruhové segmenty, které připomínají čelní stranu fotoaparátu, celkový dojem dotváří i černá kůže ve tvaru dvouoké zrcadlovky. Hodinky jsou plně automatické, tudíž se natahují pohybem při používání, rezerva chodu je 42 hodin. Samotná výroba probíhá ručně v Japonsku, kde jich vyrobí maximálně deset denně.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Samozřejmostí je zde i posílená odolnost, tedy vodotěsnost do 10 atmosfér do hloubky 100 m. Pokud byste chtěli mít jeden kousek doma, můžete objednávat přímo od výrobce za cenu 579 USD. V nabídce je také zlatá verze hodinek, za kterou zaplatíte 649 dolarů.

Témata článku: Kultura, Objektivy, Objektivy na Heureka.cz