Systematic: vrchol technologií, řemeslné dokonalosti a kvality firmy Gitzo

Nejvyšší řada modulárních stativů Gitzo Systematic byla přepracována a doplněna množstvím praktických vylepšení pro profesionální fotografy.

Modulární stativy Gitzo Systematic patřily v nabídce firmy Gitzo vždy k nejpevnějším a nejstabilnějším. Díky svým vlastnostem byly a jsou stativy Systematic vždy první volbou profesionálních fotografů, kteří používají dlouhé teleobjektivy a těžké fotografické vybavení. Nyní byla kompletní řada těchto stativů přepracována s cílem dalšího zvýšení pevnosti, stability, bezpečnosti, rychlosti nastavení a jednoduchosti použití. Firma Gitzo si klade za úkol používat při konstrukci své vlajkové lodi stativů Gitzo Systematic nejnovější technologie, nejkvalitnější materiály a poslední inovace v oblasti konstrukce, aby poskytla náročným fotografům praktická vylepšení výkonnosti stativů.

Rychlé a snadné použití

Horní odlitek stativů Systematic umožňuje doplnit každý stativ rychloupínací nebo ozubenou středovou tyčí, plochým diskem, adaptérem pro videohlavy s půlkulovou základnou, nivelační jednotkou nebo dalším příslušenstvím. Otevření a zavření horního odlitku stativu z důvodu výměny komponent bylo zjednodušeno. Šroub vyžadující použití klíče byl nahrazen páčkovým šroubem s ráčnou.

Druhý bezpečnostní mechanismus

Pokud je horní odlitek ponechán nechtěně v povolené poloze, je středové příslušenství (a nasazené drahé fotografické vybavení) drženo bezpečně na místě pomocí bezpečnostního mechanismu. Středové příslušenství nelze sejmout až do stisknutí aretačního tlačítka a je tak trvale bezpečně drženo ve své pozici.

Dvojnásobná nosnost

Stativy Systematic mají zcela novou konstrukci klíčového horního odlitku. Výrazný trojúhelníkový tvar rozkládá efektivněji a rovnoměrněji hmotnost do nohou z uhlíkových vláken. V kombinaci s novou technologií montáže a spojení nohou s odlitkem je výsledkem dramatický nárůst nosnosti všech stativů Systematic. Stativy série 5 nyní bezpečně unesou fotografické vybavení do hmotnosti 40 kg, což je dvojnásobek oproti předchozím verzím.
 

Hroty nohou pro bezpečnou práci na všech površích

Nové hroty (součást dodávky stativu) zaručují bezpečné postavení stativu na nerovných plochách, v bahně a ve sněhu. Hroty jsou našroubovány do zakončení nohou stativu (nehrozí tedy riziko jejich ztráty). Mají speciální povrchovou úpravu, která nepoškozuje podlahy a další citlivé povrchy (hroty je možné odšroubovat a nahradit standardními koncovkami). Pro každodenní použití jsou hroty opatřeny ochrannými gumovými čepičkami.
 

Uhlíková vlákna zvyšují pevnost všech modelů
 

Všechny modely nových stativů Systematic mají nohy z uhlíkových vláken. Unikátní 6 vrstevná struktura křížených vláken Gitzo 6X Carbon Fibre nabízí maximální pevnost, odolnost a tlumení vibrací.
 

Snazší nastavení stativu a zvýšená stabilita
 

Nezávislé nastavení úhlu jednotlivých nohou stativů Systematic bylo výrazně zjednodušeno. Díky nové konstrukci horního odlitku, tak i díky výsuvným zarážkám, které nyní poskytují větší prostor pro snadnější uchopení. Systém zámků Gitzo G-lock používaný mezi jednotlivými sekcemi nohou, zvyšuje jejich stabilitu působením síly při zatížení na celou délku nohy a vyžaduje tak menší sílu pro aretaci jednotlivých sekcí.
 

Elegantní a odolná povrchová úprava Gitzo Noir Décor
 

Všechny části odlitků stativů Systematic jsou opatřené tradiční lakovanou povrchovou úpravou Gitzo „noir décor“. Tento kladívkový lak se stal tradicí firmy Gitzo nejen pro svou eleganci, ale rovněž pro svou odolnost proti opotřebení.
 

Nová série rozšiřující řadu Systematic
 

Řada Systematic byla rozšířena o stativy série 2. Menší série 2 doplňuje dosavadní série 3, 4 a 5 a nabízí profesionální výkonnost řady Systematic ve snáze přenosném provedení. Stativy této série jsou postaveny na stejném horním odlitku, jako série 3 a 4. Mají tak stejnou strukturální pevnost jako modely vyšších sérií.
 

Další informace viz: www.gitzo.cz, www.gitzo.com

Určitě si přečtěte

Články odjinud