Stylové fotografování: moderní fotoaparát COOLPIX S6400 s 12× zoomem

22. srpna 2012

Společnost Nikon dnes doplnila svoji sérii COOLPIX o barevný model COOLPIX S6400, opravdu stylový fotoaparát s velkým zoomem, který umožňuje zábavné a úchvatné fotografování přátel a rodiny. Ultraštíhlý model COOLPIX S6400, který dodá styl každé zachycené fotografii a videosekvenci, využívá 7,5cm (3“) dotykovou obrazovku, která umožní snadno kontrolovat fotografie a používat celou škálu kreativních fotografických efektů. Obrazový snímač CMOS s technologií přímého osvětlení fotodiod s rozlišením 16 megapixelů společně s 12× optickým zoomem zajišťuje pořízení živých fotografií a videosekvencí v jakýchkoli světelných podmínkách.

Nicolas Gillet, produktový manažer divize pro spotřebitelské produkty společnosti Nikon Europe, říká: „COOLPIX S6400 je nádherný štíhlý fotoaparát, který vám snadno vklouzne do kapsy, když se bavíte s přáteli, nebo se vám vejde do tašky, když cestujete po světě. Dodává se v pěti zajímavých barvách a dodá vašemu fotografování styl, ať už snímáte dokonalé portréty nebo úžasné snímky krajiny.“

Kompaktní krása

Nádherně ostré snímky a možnost zaznamenávat širokou škálu fotografických možností nemusí být pouze doménou větších modelů fotoaparátů. I přes své štíhlé tělo tenké 19,8 mm (v nejtenčím místě) je fotoaparát COOLPIX S6400 vybaven širokoúhlým objektivem NIKKOR s 12× optickým zoomem, takže můžete zvětšit záběr pro stylový detail nebo jej oddálit, pokud chcete zachytit velkou skupinu přátel.

V jakémkoli světle

Ať už fotografujete dokonalý západ slunce, přítmí koncertu nebo romantickou večeři při svíčkách, nepochybně oceníte výhody obrazového snímače CMOS s technologií přímého osvětlení fotodiod a rozlišením 16 milionů pixelů. Každý pixel přijímá více světla a tento vysoce citlivý obrazový snímač společně s procesorem EXPEED C2 umožňuje snímat jasné snímky ve kterékoli denní nebo noční době.

Inteligentní fotografování

S fotoaparátem COOLPIX S6400 si nemusíte vybírat mezi schopnostmi a vzhledem. Sofistikovaná širokoúhlá LCD dotyková obrazovka s úhlopříčkou 7,5 cm (3 palce) a 460 000 pixely umožňuje intuitivní ovládání fotografování a přehrávání pomocí prstů díky technologii plynulého doteku a antireflexní vrstvě Clear Color Display společnosti Nikon. Po zachycení požadovaného snímku můžete díky režimu Rychlé efekty okamžitě dodat fotografii větší styl. Stisknutím ikony efektu na dotykové obrazovce fotoaparátu si můžete vybrat z 19 různých efektů včetně dětského fotoaparátu, selektivní barvy či malby.

Záznam videosekvencí v rozlišení Full HD (1 080p) se stereo zvukem

Zaznamenávejte videosekvence v rozlišení Full HD, kdykoli to potřebujete, díky vyhrazenému tlačítku záznamu videosekvence, které umožňuje okamžitě přepnout z fotografií na video a přiblížit pohled na akci díky objektivu s 12× zoomem. Funkce Pozastavení záznamu umožní záznam pozastavit a znovu spustit a fotoaparát vytvoří jeden soubor videosekvence pro plynulé přehrávání.

Další klíčové funkce

Systém AF s inteligentním řízením: fotoaparát automaticky vybere nejlepší režim zaostření pro ostré snímky, ať už fotografujete jakýkoli objekt kdekoli v obrazovém poli.

20 motivových programů: získejte vynikající výsledky jednoduchým výběrem režimu, který odpovídá vaší situaci, nebo umožněte funkci Automatická volba motivových programů, ať vybere nejvhodnější motivový program za vás.

Redukce vibrací (VR): s technologií automatické redukce vibrací společnosti Nikon můžete pořizovat ostré snímky a videosekvence, na kterých se neprojeví efekt chvění fotoaparátu v reálném čase.

Zabraňování rozmazání. Vysoká citlivost ISO (až do ISO 3 200) umožňuje získat ostřejší snímky při slabém světle.Detekce pohybu kompenzuje účinky pohybu fotoaparátu a objektu. Režimy Noční portrét a krajina umožňují zaznamenávat jasné snímky v slabém světle. Funkce Automatické HDR zajišťuje detailní snímky scény s vysokým kontrastem, například slunečné pláže.

Jednoduché panoráma 360°/180°: svislým nebo vodorovným panorámováním můžete vytvářet dynamická panorámata.

Fotoaparát COOLPIX S6400 se dodává v pěti barvách: černé, červené, stříbrné, fialové a modré. K dispozici je za doporučenou maloobchodní cenu 5 790 Kč.


Šest desktopových klientů pro Mastodon. Některé připomínají TweetDeck, jeden běží ve Windows 95

Šest desktopových klientů pro Mastodon. Některé připomínají TweetDeck, jeden běží ve Windows 95

**Pro Mastodon existuje řada klientů třetích stran. **Část z nich napodobuje TweetDeck, jeden zase Slack. **Mastodon 3.11 For Workgroups míří na uživatele Windows 95.

Petr Urban
MastodonSociální sítěSoftware
Počítač MSI MEG Trident X2: maximální výkon RTX 4090, chytré chlazení a extrémní cena

Počítač MSI MEG Trident X2: maximální výkon RTX 4090, chytré chlazení a extrémní cena

** Absurdně vysoký výkon pro hraní v maximálních detailech ** Netradičně řešená skříň pro lepší oddělení zdrojů tepla ** Dotykový displej pro rychlý přístup do nastavení

Tomáš Holčík
MSITestyPočítače
Recenze mobilu Sony Xperia 5 IV. Povedený skoro kompakt, který trpí na horečky

Recenze mobilu Sony Xperia 5 IV. Povedený skoro kompakt, který trpí na horečky

** Sony opět zvládlo dát maximum funkcí do kompaktního těla ** Povedly se foťáky s přirozeným zobrazením scény ** Cena může být až příliš sebevědomá

Jan Pánek
Vlajková loďRecenze
Týden Živě: Všichni prchají na Mastodon a už víme, kolik gramů váží Slunce

Týden Živě: Všichni prchají na Mastodon a už víme, kolik gramů váží Slunce

** Mastodon nabírá nové duše. nahradí Twitter? ** Britové se potopili k roztrhanému Nord Streamu ** Máme nové předpony SI

Filip KůželJakub Čížek
Týden ŽivěVideo
Radioteleskopy vystopovaly zárodky plynných obrů v protoplanetárním disku

Radioteleskopy vystopovaly zárodky plynných obrů v protoplanetárním disku

** Astronomové studovali protoplanetární disk označovaný jako L1527 IRS ** Ukázalo se, že je nestabilní a že se v oblasti asi 20 AU od protohvězdy hroutí ** V této oblasti se nacházejí shluky hmoty, které podle vědců představují zárodky plynných obrů

Stanislav Mihulka
Astronomie
Vystřízlivění z předplatného. Mimo her s reklamami je to největší zlo, které mohlo mobily potkat

Vystřízlivění z předplatného. Mimo her s reklamami je to největší zlo, které mohlo mobily potkat

** Předplatné bylo před lety doménou streamovacích služeb ** Dnes na něj najíždí i vývojáři her a aplikací ** Peníze z vás dostávají po troškách, ale mnohem častěji

Martin Chroust
předplatnéMobilní aplikaceSmartphony
Tip: Jak odebrat Clipchamp z kontextové nabídky Windows 11

Tip: Jak odebrat Clipchamp z kontextové nabídky Windows 11

**Clipchamp dnes patří k předinstalovaným nástrojům ve Windows 11. **Pokud program nepoužíváte, odinstalujte ho. **Z kontextové nabídky ho vykážete i zásahem do registru.

Petr Urban
Windows 11SoftwareMicrosoft
Vznikne nová konkurence pro Android a iOS? Elon Musk zvažuje vývoj a výrobu vlastního telefonu

Vznikne nová konkurence pro Android a iOS? Elon Musk zvažuje vývoj a výrobu vlastního telefonu

** Amazonu a Facebooku vývoj vlastních telefonů nic nepřinesl ** Elon Musk zvažuje vývoj a výrobu vlastního telefonu ** Pokud zmizí Twitter z mobilních obchodů, nebude mít jinou možnost

Martin Chroust
Elon MuskTwitterSmartphony