Štědrovečerní DIGIarena – Photoshop CS3 na obzoru

24. prosince 2006
TWEET SDÍLET
Adobe Photoshop CS3 beta * Anketa DIGIfot * Fotografie týdne * Zrcadlovku nebo kompakt * Aktualizace firmwaru * PF 2007

Šťastná miminka a smutné holčičky v galerii
I poslední předvánoční týden jsme otevřeli pravidelným náhledem do naší fotogalerie. Další kategorie, kterou zde můžete najít, se věnuje fotografiím rodiny, známých, přátel a dětí. První místo sice obsadil Martin Smýkal a jeho „7 kilo štěstí“, ale za zmínku určitě stojí i to, že v desítce nejlepších najdeme i čtyři snímky fotografky lenyky, nebo dva snímky signované ImhotepSakara.

Klepněte pro větší obrázek
Martin Smýkal – 7 kilo štestí

Nejaktivnější komentátoři v galerii vyhrávají
Nejenom proto, že jsou Vánoce, jsme se rozhodli ocenit pět nejaktivnějších „komentátorů“ v naší galerii. Tato pětice od redakce získává půlroční předplatné časopisu DIGIfoto.

Novinka z dílny LumiQuestu
Firma LumiQuest představila nový softbox. Je určen pro vestavěné výklopné blesky digitálních zrcadlovek a jeho cena se odhaduje předběžně na 10 liber.

Konec ankety DIGIfota se blíží
Až do 29. prosince můžete hlasovat v anketě vyhlášené časopisem DIGIfoto. Cílem této ankety by mělo být další zlepšení a přiblížení obsahu časopisu nárokům a potřebám čtenářů. Po skončení ankety budou všechny hlasy v anketě slosovány.

Adobe Photoshop CS3 na vlastní kůži
Asi není mnoho uživatelů PC i jiných platforem osobního počítače, kteří by neznali bitmapový grafický editor Adobe Photoshop. Dušan Šimonovič si vyzkoušel na vlastní kůži, co umí jeho zatím poslední betaverze.

Panasonic jako první na světě eliminoval olovo
Ve společnosti Panasonic odstranili při výrobě plazmových panelů nutnost používat olovo. Vývojovému týmu společnosti se podařilo vyvinout úplně nový druh materiálu, jako dosud používané sklo s potahem oxidu olovnatého.

Hřejivá fotografie týdne pod stromeček
Za okny na ulici panuje zima a nevlídné počasí a tak se alespoň fotografie tohoto týdne obrací svým poselstvím k teplejším obdobím roku. Snímek s názvem „Zásoba sluncí pro příští léto“ pochází ze spouště fotografa Jonatána, kterému tímto srdečně gratulujeme.

Klepněte pro větší obrázek
Jonatán – Zásoba sluncí pro příští léto

První dáma české fotografie
Pražské galerie Langhans uspořádala výstavu, která se ohlíží za padesátiletou kariérou Anny Fárové, ženy, která významným způsobem ovlivnila českou fotografickou scénu.

Potřebujete zrcadlovku, nebo stačí jen kompakt?
Pokud si chcete pořídit nový fotoaparát a ještě si přesně nejste jisti, který bude ten pravý, možná vám při výběru pomůže náš další článek.

Jak fotit knihu pro další použití
Občas se stane, že je pro nás jednodušší si část knihy nafotit, než si ji nechat kopírovat, nebo kvůli pár stránkám kupovat celý výtisk. Jak to potom zaonačit tak, aby byly výsledné fotografie použitelné pro další zpracování se dozvíte v našem fóru.

Pour félicitér 2007 ve fotogalerii
Stejně jako loni, i letos pro vás v naší galerii otevíráme kategorii, do které můžete vložit „PéeFka“ pro své přátele, známé, nebo prostě jenom tak, vystavit své přání světu do nového roku.

Samsung GX-1S: Střízlík od Pentaxe?
Jednou z nejmenších zrcadlovek na současném trhu je bezesporu Samsung GX-1S. Prokop Baron se chopil možnosti vyzkoušet si první foto a jaké jsou jeho závěry se dozvíte v článku.

Klepněte pro větší obrázek
Samsung GX-1S

Trojnásobná aktualizace firmwaru
Canon vydal aktualizaci firmwaru pro tři ze svých profi zrcadlovek řady EOS. Jsou to EOS 1D Mark II, EOS 1D Mark II N a EOS 1Ds Mark II. Pro všechny tři modely tato verze firmwaru přináší stejné rozšíření, a to podporu karet SDHC. Další aktualizace firmwaru svých fotoaparátů přinesli Pentax a Olympus.

Předvánoční přehled cen digitálů
V posledním týdnu před Vánocemi se ceny nechovaly o moc divočeji než jindy – některé se mírně zvedly, jiné zase spadly. Megapixel a Cybex přidali do své nabídky novinky od Fujifilmu, Cybex mírně zlevnil většinu nabízených kompaktů značek Nikon a Olympus.

Projektor Panasonic v plném HD rozlišení
Společnost Panasonic představila svůj první LCD projektor pro domácí kino v plném HD. Ve své třídě umí zobrazit nejvyšší kontrastní poměr – 11 000:1 a je vybaven i mnoha užitečnými funkcemi na úpravu obrazu tak, aby lahodil oku diváka.

Pentax a Hoya se spojí
Společnosti Pentax a Hoya oznámili spojení sil a sloučení v jednu firmu s názvem Hoya Pentax HD Corporation, kompletní spojení je naplánováno na srpen 2007.

Obarvěte minulost ve Photoshopu
Černobílé fotografie mají neopakovatelnou atmosféru, představte si však v albu barevný snímek dědečkovy svatby. Bude vás to stát jen trochu času. Ideální zábava na deštivá odpoledne.

Děti fotografují
V Jindřichově Hradci můžete až do 7. ledna 2007 navštívit Národní muzeum fotografie, kde je v současné době k vidění výstava Mé město mýma očima. Jejími autory jsou studenti a žáci jindřichohradeckých základních škol, základní umělecké školy a gymnázia.

Nové funkce ve Photoshopu CS3
Photoshop CS3 není jen nový vzhled, ikona a Adobe Camera Raw, ale i několik zcela nových funkcí. Po týdenním používaní a testování vám podstatné novinky představí Dušan Šimonovič.

Jeden a půl centimetru v akci aneb BenQ DC X720 (test)
Nový ultrakompakt BenQ DC X720 je nejtenčím 7Mpx fotoaparátem na trhu. Disponuje softwarovou stabilizací obrazu a objektivem Pentax s trojnásobným zoomem.

Témata článku: Fotografický software, Adobe Photoshop, O DIGIareně