Stávají se snímky z videoher novým žánrem fotografie? Dost možná ano

Stávají se snímky z videoher novým žánrem fotografie? Dost možná ano

Mnoho lidí tvrdí, že fotografování dění ve videohrách nemůže být srovnatelné s tím v reálném životě. Existuje však mnoho fotografů, kteří se v době domácí izolace obrátili právě k tomuto způsobu focení. Je tak docela dobře možné, že se fotografie videoher stávají novým žánrem. Ostatně už i Getty Images licencuje snímky z různých titulů. 

Existuje mnoho her věnovaných fotografii, například Pokemon Snap nebo Umurangi Generation. A i když se hra sama třeba netočí přímo kolem fotografování, mnoho jich má různé fotografické režimy (GT Sport, Ghost of Tsushima, Red Dead Redemption, Sims, na mobilech např. Alto's Odyssey atd.). V nich si tak můžete uložit obrázek ze hry, který není pouhým screenshotem. Lze mu totiž upravit množství parametrů, díky kterým se z něho vlastně fotografie svým způsobem stává. 

Ostatně podívejte se na video od eurothug4000, ve kterém uslyšíte zajímavou diskusi právě na toto téma. Petri Levälahti pořizuje screenshoty videoher pro komerční účely. Říká, že pokud pořídíte fotografii pomocí výchozích nástrojů ve hře, je pravděpodobné, že nevyfotíte nic jedinečného. Existují však způsoby, jak zachytit něco trochu jiného a skutečně zajímavého, čímž svou videoherní fotografii odlišíte od ostatních.

Je to hraní si s pohybem, s denní dobou a samozřejmě i se světlem. Stejné místo a stejná postava tak nevypadá v průběhu hry pořád stejně. A zde se právě prolíná svět videoherní a reálný. I tady si tak musíte počkat na ty ideální podmínky (nebo je alespoň simulovat). Integrované funkce jsou tak jediným limitem povýšení videoherní fotografie na vyšší úroveň, proto si také různí „virtuální fotografové“ vytvářejí ty své, které jim poskytnou více možností.

Určitě si přečtěte

Články odjinud