Stativový držák Ulanzi udělá z vašich Apple Watch displej pro lepší selfie a vlogy

5. prosince 2020
TWEET SDÍLET

Telefony iPhone samozřejmě mají čelní kameru, která snímanou scénu zobrazuje v reálném čase na displeji zařízení. Selfie kamera ale oproti té na zádech telefonu nemá takové kvality. Ulanzi ST-09 je však držák na stativ, který vám umožní uchytit nejen iPhone, ale i Apple Watch. Ty pak poslouží jako hledáček. Vždy tak víte, jestli se do záběru vejdete, nebo ne.

Zrcadlovky a bezrcadlovky s výklopným displejem mají v tomto jednoznačně navrch, u mobilních telefonů se musí člověk přizpůsobit. Můžete k tomu požít zrcátko, může vám druhá osoba říkat, jak se postavit, nebo můžete utratit 20 dolarů (cca 450 Kč) za tento držák. Pokud již tedy máte iPhone a s ním spárované Apple Watch Series 5 či Series 6.

Protože hodinky jsou v držáku uchyceny displejem k vám, vidíte na nich vše, co snímá hlavní kamera. Nepotřebujete k tomu ani žádné speciální aplikace, protože živý náhled scény poskytuje už nativní titul Fotoaparát. Výhoda oproti nastavení hodinek na ruce je ta, že lze neustále sledovat svůj obraz.

Na spodní straně obsahuje držák ve tvaru kleští klasický 1/4" závit k uchycení na libovolný stativ, na straně horní jsou pak sáňky pro uchycení světla, mikrofonu a dalšího příslušenství. Čelisti mají silikonové podložky, abyste si vložený iPhone nepoškrábali a pojmou zařízení o šíři od 58 do 89 mm. Vejde se tak nejen nejmenší iPhone SE 1. generace, ale i největší iPhone 12 Pro Max.

Témata článku: Příslušenství, Video, iPhone, iOS, Apple, Stativy, Stativy na Heureka.cz


František Dostál: Plachý fotografující (rozhovor)

František Dostál: Plachý fotografující (rozhovor)

Není vůbec jednoduché najít hranici mezi jemným obrazovým humorem a přízemním primitivismem.

Petr Vilgus
Kultura
5 vývojových cest digitální fotografie, které skončily ve slepé uličce

5 vývojových cest digitální fotografie, které skončily ve slepé uličce

Prakticky v každém odvětví lidské činnosti se objeví nápady a vynálezy, které zazáří a poté pomalu a bez většího zájmu veřejnosti utichnou. Nejinak tomu je i v oboru digitální fotografie.

Petr BřezinaJakub Michlovský
Technika
Affinity 2 už má všechny grafické nástroje v jednom balíku. Na rozdíl od Photoshopu je však pořád bez předplatného

Affinity 2 už má všechny grafické nástroje v jednom balíku. Na rozdíl od Photoshopu je však pořád bez předplatného

**Britský Serif vydal druhou generaci nástrojů rodiny Affinity. **Do portfolia přibyl Publisher pro iPad. **Nově si i koupíte všechny nástroje v jedné zvýhodněné licenci.

Petr Urban
Affinity PhotoFotografický software
10 filmů o fotografii, které byste měli vidět

10 filmů o fotografii, které byste měli vidět

Filmy, ve kterých hraje důležitou roli fotografie či fotograf vznikají už dlouhá desetiletí. Existuje však více filmů, než jen legendární Zvětšenina, kamery natáčí dál a v hlavách filmařů se rodí nové neotřelé příběhy…

Petr Březina
Kultura