Stativ VuePoint váží jako váš telefon a rozložíte jej za 3 s

13. srpna 2021
TWEET SDÍLET

Společnost VuePoint zahájila kampaň k financování svého ultralehkého stativu na Kickstarteru, přičemž 27 dní před jejím koncem už vybrala patřičný finanční obnos. Jak je to možné? Jednoduše z toho důvodu, že podporovatelé se už nechtějí vláčet s těžkými a robustními stativy. Druhým plusem je, že jej sestavíte za 3 sekundy.

Bavíme se zde tedy o té menší variantě, kterou společnost označuje jako Mid. Ta má maximální výšku 106 cm a hmotnost pouhých 255 g. Druhým modelem je ten s přídomkem Max, který má maximální výšku 137 cm a hmotnost 454 g. Oba však unesou zařízení do váhy 1,6 kg.

Výrobce nicméně udává, že skutečný limit je 1,8 kg. Využijete je tak i s bezzrcadlovkovami s širokoúhlými, standardními i kompaktními zoomovými objektivy a některými zrcadlovkami, které už budou limitovány použitým objektivem. Obě verze mají ve složeném stavu délku 53 cm.

VuePoint uvádí, že jeho nové stativy jsou asi pětkrát lehčí než běžné cestovní stativy a pětkrát vyšší než typické mini stativy. Nohy stativů jsou vyrobeny z karbonu a mají několik nastavitelných výšek – tři u menší varianty, čtyři u té větší. Velkou otázkou je samozřejmě samotná stabilita tak lehkého stativu. Můžete ji sice zlepšit zavěšením až 4,5 kg závaží na středový hák, to však není vždy možné či praktické.

Základní cena v rámci kampaně za menší variantu je 169 dolarů (cca 3 700 Kč). Součástí balení je i držák na telefon a akční kameru. Model Max má stanovenou cenu 199 dolarů (cca 4 300 Kč), jeho balení obsahuje stejný bonus. Zajímavé je ale i datum doručení, které společnost garantuje prakticky okamžitě po skončení kampaně, tedy už na konci září. Více zjistíte na webu Vuepoint.

Témata článku: Stativy, Kickstarter, Stativy na Heureka.cz


Ani slibně vypadající týmovky Arc Raiders se letos nedočkáme. Titul se odkládá na příští rok

Ani slibně vypadající týmovky Arc Raiders se letos nedočkáme. Titul se odkládá na příští rok

Posledních pár měsíců se opravdu nese ve znamení nekonečných odkladů.

Michal Maliarov
Arc RaidersKooperaceDatum vydání
I starou myš můžete naučit nové kousky. Návod, jak lépe najít ztracený kurzor

I starou myš můžete naučit nové kousky. Návod, jak lépe najít ztracený kurzor

Pokud máte velký monitor či vysoké rozlišení, často bývá problém najít na obrazovce kurzor. Díky jednoduchému nástroji jej ale najdete raz dva.

Antonín Trčálek
PowerToysNávody