Stalo se ve dvanáctém týdnu

Stalo se ve dvanáctém týdnu

I přesto, že na DigiAréně se toho teď díky redakčním změnám děje poněkud méně, ani tento týden jsme vás nepřipravili o nedělní souhrn událostí na našem serveru.

Před nějakou dobou se do naší redakce dostal i nový Olympus mju 700. Lenka Lindnerová, naše dvorní testerka, se rozhodla vyzkoušet si s ním první foto. Jak tento test dopadl, se dozvíte v jejím článku.

Týden co týden pro vás naši redaktoři vybírají z naší-vaší fotogalerie sadu fotek, ze kterých nakonec vzejde jediná, která se může honosit titulem fotografie týdne. Z poslední várky nakonec vyšel vítězně černobílý snímek z "ruky" Štěpána Páťala s názvem "Brusič".

Štěpán Páťal - Brusič
Štěpán Páťal - Brusič

Ani letošní veletrhy CES a PMA nepřinesly žádného nástupce digitálu FinePix E900, který loni uvedl Fujifilm. Zůstává tak i nadále jediným přístrojem v nově otevřené kategorii devítimegapixelových kompaktů. Ve článku vám přinášíme recenzi o čtyřech kapitolách, ve které se dozvíte co všechno umí, jak fotí a co by se ještě dalo vylepšit.

Uplynulý týden v cenících většiny sledovaných obchodů s digitálními fotoaparáty nepřinesl výrazné změny. Výjimkou je obchod Cybex, kde se zahýbaly téměř všechny položky - zdražování v řádech desetikorun se dotklo značek HP a kompaktů Canon, pohyb v řádech stovek až tisíců nahoru i dolů se týkal Nikonu. Vyplatila se koupě těla zrcadlovky Canon EOS 20D, kde cena klesla o více jak sedm a půl tisíce. Nový ceník najdete ve článku.

 

Určitě si přečtěte

Články odjinud