Stalo se ve dvanáctém týdnu

26. března 2006
TWEET SDÍLET
Stalo se ve dvanáctém týdnu
I přesto, že na DigiAréně se toho teď díky redakčním změnám děje poněkud méně, ani tento týden jsme vás nepřipravili o nedělní souhrn událostí na našem serveru.

Před nějakou dobou se do naší redakce dostal i nový Olympus mju 700. Lenka Lindnerová, naše dvorní testerka, se rozhodla vyzkoušet si s ním první foto. Jak tento test dopadl, se dozvíte v jejím článku.

Týden co týden pro vás naši redaktoři vybírají z naší-vaší fotogalerie sadu fotek, ze kterých nakonec vzejde jediná, která se může honosit titulem fotografie týdne. Z poslední várky nakonec vyšel vítězně černobílý snímek z "ruky" Štěpána Páťala s názvem "Brusič".

Klepněte pro větší obrázek
Štěpán Páťal - Brusič

Ani letošní veletrhy CES a PMA nepřinesly žádného nástupce digitálu FinePix E900, který loni uvedl Fujifilm. Zůstává tak i nadále jediným přístrojem v nově otevřené kategorii devítimegapixelových kompaktů. Ve článku vám přinášíme recenzi o čtyřech kapitolách, ve které se dozvíte co všechno umí, jak fotí a co by se ještě dalo vylepšit.

Uplynulý týden v cenících většiny sledovaných obchodů s digitálními fotoaparáty nepřinesl výrazné změny. Výjimkou je obchod Cybex, kde se zahýbaly téměř všechny položky - zdražování v řádech desetikorun se dotklo značek HP a kompaktů Canon, pohyb v řádech stovek až tisíců nahoru i dolů se týkal Nikonu. Vyplatila se koupě těla zrcadlovky Canon EOS 20D, kde cena klesla o více jak sedm a půl tisíce. Nový ceník najdete ve článku.

 

Určitě si přečtěte

Fotografie týdne: Zázrak a jeho různé podoby

Fotografie týdne: Zázrak a jeho různé podoby

Říci, co je to vlastně zázrak, je velice problematické. Zázrak je etymologicky to, co se stane za zrakem.

Michal Černý

Nikon Coolpix P1000 – fotoaparát nebo dalekohled?

Nikon Coolpix P1000 – fotoaparát nebo dalekohled?

Aktuální novinka z dílny Nikonu je nástupcem modelu P900 a pyšní se přímo obřím rozsahem optického zoomu. Že bychom stáli opět na pokraji války, jejímž motem bude kdo z nás má větší objektiv?

30 Petr Březina

Naučte se fotografovat portrét ve 4 jednoduchých krocích

Naučte se fotografovat portrét ve 4 jednoduchých krocích

Portrétní fotografie je jedním z nejrozšířenějších témat především mezi amatérskými fotografy. V našem okolí je spousta zajímavých osob, které by stály za vyfocení. Vyfotit je ale tak, aby byla fotka dobrá a aby měla atmosféru, nemusí být úplně jednoduché.

3 Petr Březina

Vybrali jsme 7 nejlepších levných zrcadlovek, které si teď můžete koupit

Vybrali jsme 7 nejlepších levných zrcadlovek, které si teď můžete koupit

Digitální fotoaparát může být zdrojem radosti, štěstí, ale především i „nakopnutím“ ke kreativnímu ztvárnění reality u mnoha začínajících fotografů. Vánoční svátky se blíží a s nimi také ideální období pro výhodné nákupy.

29 Petr Březina