Stalo se ve dvacátém a jednadvacátém týdnu

Stalo se ve dvacátém a jednadvacátém týdnu

Bohužel minulý týden se k vám náš nedělní článek nedostal, proto tuto neděli vám přinášíme souhrn jak za týden dvacátý-první, tak i za týden dvacátý.

Minulé pondělí nás Karel Horký seznámil s možnostmi jemné úpravy fotografií v Adobe Photoshopu pomocí nástroje Křivky. S pomocí tohoto nástroje, který autor přirovnává ke skalpelu můžete, pokud víte jak, dovést barevné a jasové vyladění svých snímků k dokonalosti. Pokud chcete vědět jak nato, nezbývá než si přečíst tento vydařený článek.

V minulém týdnu se do vašich stránek a na vaše oblíbené novinové stánky dostalo nové číslo časopisu DIGIfoto. Na 112 stranách časopisu najdete mimo jiné například náhled na nejzajímavější snímky ze žurnalistické soutěže World Press Photo, velkou recenzi zrcadlovky Canon EOS-1D Mark IIN a nejen jí, tipy a triky odborníků a mnohé další.

Ani minulý týden vás neminula fotografie týdne. Fotograf, který se ve fotogalerii ukrývá pod přezdívkou jules využil dobrého světla a to mu vyneslo i zasloužený titul. Gratulujeme.

jules - na slatine...
jules - na slatine...

Pokud budete mít v nejbližší době cestu kolem Bratislavy, určite navštivte galerii Everest Foto, kde je až do 18.června ke shlédnutí výstava Martina Wágnera s názvem "Žil jsem na Čukotce".

Společnost Sony uvedla na trh dvě nové tiskárny. Zařízení, která se skrývají pod označeními DPP-FP55 a DPP-FP35 jsou zajímavá tím, že ke své funkci nutně nepotřebují počítač. Stačí připojit fotoaparát, případně vložit paměťovou kartu a můžete si své fotografie rovnou vytisknout.

Kodak představil druhý fotoaparát se zdvojeným objektivem. Předchozí model nesl označení V570. Nový model se jmenuje Kodak V610 a disponuje desetinásobným zoomem, nejde však jednoduše říct, že se jedná o nástupce původního přístroje. V čem se oba přístroje liší se dozvíte v prvním pohledu Prokopa Barona.

Od společnosti Ricoh jsme se dočkali nového osmimegapixelového fotoaparátu Caplio 500G wide. Jedná se o nástupce modelu Caplio 400G, který byl také v outdoorovém provedení a nabízel jako jeden z mála široké ohnisko 28 mm. My vám nabízíme první pohled na tento nový přístroj.

Časopis DIGIfoto zvítězil v kategorii Hvězda roku 2005 v soutěži Časopis roku pořádané Unií vydavatelů. Porota složená z insiderů v oboru, konkurenčních vydavatelů a zástupců komunikačních agentur, zvolila v tajném hlasování DIGIfoto jako nejlepší z nových časopisů v roce 2005.

Na závěr je tu pro vás ceník digitálních fotoaparátů pro jednadvacátý týden. Jako pokaždé se někde zdražovalo, jinde slevňovalo, prostě klasický mix.

Určitě si přečtěte

Články odjinud