Stalo se ve 47. týdnu

20. listopadu 2005
TWEET SDÍLET
Stalo se ve 47. týdnu
Další týden pomalu proplul kolem nás aby se změnil z "tohoto" v "minulý". Kromě prvního sněhu přinesl i nové události na DigiAréně. Jako každý týden je tu pro pravidelné i občasné návštěvníky DigiArény malá rekapitulace událostí.

Nový fotoaparát "udělaný do ruky" začátečníkům přináší na trh firma Olympus. Je jím nový µ Digital 600. Tento model určitě zaujme nejen svou voděvzdornou úpravou, ale třeba i českým menu. Lenka Lindnerová nám napsala své dojmy z prvních fotografií, které vzešly z tohoto kapesního kompaktu v jejích rukách.

V tomto týdnu byla ve Vyškově přístupná krátká fotovýstava členů místního fotoklubu. Expozice s názvem Stromy II. Tato výstava tématicky navazovala na expozici s názvem Stromy z konce sedmdesátých let. Výstavu najdete v Muzeu Vyškovska v malém sále v přízemí a poslední možnost shlédnout ji máte dnes, od desíti do dvanácti hodin, odpoledne pak mezi čtrnáctou a šestnáctou hodinou.

Časopis DIGIfoto se snaží přizpůsobit optimálním potřebám svých čtenářů a proto pro vás minulý měsíc vypsal soutěžní anketu. Nyní vám přinášíme vyhodnocení této ankety, jméno šťastného výherce a anketu novou.

Pokud vás zajímá, jak vidí Brno a brňany lidé odjinud, přijďte se určitě podívat na novou expozici do Vaňkovky. Výstava s názvem Brněnský chodec je přístupná od 14. listopadu až do druhého prosince.

V další lekci naší fotoškoly vám tento týden vysvětloval Karel Horký, jak je to se šumem digitálního fotoaparátu, proč vzniká a jak by jej případně bylo možné omezit. dvě kapitoly, proložené obrázky, čekají jen na vás.

V pražském Kongresovém centru se konalo ve středu letos už druhé Digifórum. Přednáškový program rozdělený do bloků dle zájmových skupin fotografů vedený zkušenými lektory za účasti předních fotografů jistě uspokojil většinu návštěvníků.

Uživatelé @lba olympus mají nyní možnost vyhrát pod stromeček nový fotoaparát Olympus C-770 UZ. Stačí z @lba objednat více než 50 fotografií přes službu foto-on-line.cz.

Vzpomínáte-li s láskou na kouzlo starých černobílých fotografií, určitě nepohrdnete návodem Vladimíra Procházky, kterak svým fotografiím dodat v Adobe Photoshopu nádech minulosti.

Už patnáct let, každý listopad, Bratislava je v rámci festivalu Měsíc fotografie zaplavena výstavami a expozicemi snímků všech kvalit, velikostí i barevností. A nejinak je tomu i letos. Kde kteoru výstavu můžete navštívit se dozvíte na webu fotofo.sk. Reportáže výstav si pak budete moci přečíst v prosincovém čísle časopisu DIGIfoto.

Nadšení Nikonisté (a nejen oni) dozajista rádi shlédnou několik ukázek fotografií, které byly pořízeny produkční verzí objektivu AF-S DX VR Zoom-Nikkor 18-200 mm F3,5–5,6 G IF-ED.

Redakce časopisu DIGIfoto přinesla na pulty vašich novinových stánků v ČR unikátní publikaci - katalog digitálních fotoaparátů podzim/zima 2005. Toužíte-li pořídit sobě nebo někomu z rodiny pod stromeček nový digitální fotoaparát, tento časopis vám svými 148 stránkami bude neocenitelným rádcem a pomocníkem.

Na trhu se objevil nový model fotoaparátu od firmy Kodak. EasyShare V530 s kovovým plášťováním byl svými stvořiteli vybaven pětimegapixelovým snímačem, trojnásobným optickým zoomem a mnoha jinými dalšími funkcemi. Jaké jsou první fotografie tohoto modelu posuďte sami.

Pro ty z vás, kteří by si chtěli naostro vyzkoušet digitální zrcadlovky Olympus E-system (Olympus E-1, Olympus E-300 a E-500) a výrobky renomovaných značek jako jsou Hasselblad, PhaseOne, Leica, Profoto, Velbon, Lowepro a další, je připravena předvánoční akce s názvem Olympus tour. Podle informací Olympusu budou k dispozici profesionálně vyškolení pracovníci, modelky (abyste měli co fotit) a samozřejmě k takovéto akci patří také speciální slevy na předváděné výrobky.

Jako každou sobotu, ani tento týden jsme na naše čtenáře nezapomněli s tím nejlepším, co nabízí čtenářská fotogalerie. Pro tento týden jsme si na mušku vzali nejlepší fotografie ze sekce Architektura. A ze všech fotografií s nejlepším ohodnocením yšla fotografie Jiřího Šebka nazvaná "Tramvajový kolík".

Klepněte pro větší obrázek
Petr Šebek - tramvajový kolík

Uživatelé fóra tento týden diskutovali o mnohém, mimo jiné i o tom, jak vyfotit fotografii s malou hloubkou ostrosti.


Nejlepší plnoformátové fotoaparáty pro aktivní fotografy. Bezzrcadlovky i se zrcadlem

Nejlepší plnoformátové fotoaparáty pro aktivní fotografy. Bezzrcadlovky i se zrcadlem

Doporučíme nejlepší fotoaparáty s plnoformátovým snímačem, které by mohly potěšit nejen zkušenější fotografy, ale i ty začínající.

Petr Březina
Full-frame
Fotografie měsíce: Sušáky

Fotografie měsíce: Sušáky

Společným jmenovatelem většiny vybraných snímků je netradiční pohled na fotografii. Autoři a autorky ukazují, že dokumentaristika nemusí být jedinou rovinou fotografování.

Michal Černý
Fotografie týdne
Fotografie měsíce: Pod mostem

Fotografie měsíce: Pod mostem

Hledat společný průsečík šestnácti vybraných fotografií je tentokráte poměrně snadné. Stojíme před otázkou ontologickou, v čem spočívá základní charakteristika našeho bytí?

Michal Černý
Fotografie týdne
Vybrali jsme nejlepší fotomobily. Všechny nejsou drahé, začínají už nad 4 tisíci

Vybrali jsme nejlepší fotomobily. Všechny nejsou drahé, začínají už nad 4 tisíci

Proč s sebou nosit mobil a fotoaparát, když můžete mít vše v jednom, navíc i s velmi slušnou videokamerou. Smartphony válcují nejen levné, ale už i pokročilé kompakty. Po kterých byste měli sáhnout?

Petr Březina
Fotomobily
Vyšlo podzimní ZPS X 2021: Až 6× rychlejší a s podporou nového formátu AVIF

Vyšlo podzimní ZPS X 2021: Až 6× rychlejší a s podporou nového formátu AVIF

Jakub Čížek
Zoner Photo StudioFotografický software