Stalo se v týdnu sedmnáctém - velká fotosoutěž

30. dubna 2006
TWEET SDÍLET
Stalo se v týdnu sedmnáctém - velká fotosoutěž
Sedmnáct týdnů roku uběhlo jako voda. V tomto týdnu jste si na našich stránkách mohli přečíst dvě první fota, vyhlášení fotografické soutěže, jedno vyhodnocení, pozvánku na výstavu a úplně nakonec i o další fotografii týdne..

Brněnský Dům umění připravil k padesátým narozeninám fotografa Jiřího Davida průřez jeho fotografickou tvorbou v letech 1991–2006. Výstava přináší výběr z jeho důležitých cyklů Skryté podoby – v něm dělil obličeje portrétovaných osobností na dvě poloviny a skládal z nich nové, symetrické snímky – a Bez soucitu, kde portréty politiků v počítači opatřil umělými slzami. Nechybí ani nejnovéjší série Pátá pečeť, ve které se autor vyrovnává s problematikou terorismu. Výstava je k vidění v Domé pánů z Kunštátu až do 21. května.

Ve spolupráci se společností Nikon jsme pro naše čtenáře připravili fotografickou soutěž o lákavé ceny. Ve třech kolech se bude soutěžit o nejlepší snímek na zadané téma, na závěr pak bude ze všech soutěžních snímků vybráno několik nejlepších, které budou také oceněny. Jaké že jsou ony lákavé ceny se můžete dozvědět spolu s podmínkami soutěže v našem článku.

Společnost TIPA (Technical Image Press Association) zveřejnila výsledky soutěže nejlepších digitálních fotoproduktů pro rok 2006 v Evropě. Oceněno bylo celkem třicet produktů.

S koncem března byla ukončena soutěžní část 1. ročníku fotografické soutěže, kterou vyhlásilo Brněnské kulturní centrum ve dvou kategoriích – Život v Brně a Brno dříve a dnes. Soutěžní část doprovází i výstava prací významných fotografů, na které se podílí časopis DIGIfoto.

I přestože značka Ricoh není v tuzemsku tolik známá jako někteří jiní její konkurenti, má dozajsta na našem trhu své místo. Dostali jsme možnost otestovat Ricoh Caplio R30 a první testovací snímky jsme vám přinesli v našem středečním článku.

Společnost Acer, jeden z předních světových průkopníků sbližování osobních počítačů a digitální zábavy, opět rozšířila nabídku přístrojů pro domácí zábavu a představila nový digitální fotoaparát, ultratenký šestimegapixelový Acer CU-6530.

Čtvrtek by nebyl úplný, kdybychom vám nepřinesli nový ceník fotoaparátů. Stejně jako aprílové počasí i ceny se pohybují všemi směry, ovšem žádné dech beroucí slevy ani zdražení nečekejte.

Pokud jste hrdým vlastníkem zrcadlovky, ať už té nebo oné značky, a berete-li si svého "miláčka" někam občas s sebou, neměli byste si nechat ujít diskuzi o výběru toho správného obalu. Otázku, zda je lepší nosit s sebou svůj fotoaparát v batou, brašně či jen tak, jsme řešili v našem uživatelském fóru.

V srpnu loňského roku jsme recenzovali netypicky designovaný ultrakompaktní pětimegový digitál Exilim EX-S500, nyní vám představíme jeho nástupce s typovým označením S600. Jak se dalo očekávat, upgrade přináší pouze kosmetickou úpravu v podobě vyššího rozlišení snímací soustavy.

Sice trošku opožděně, ale přesto je zde další fotografie týdne. Nespoutaný vítr a neposlušné vlasy - to všechno a ještě vís se podařilo zachytit fotografovi, který se v naší galerii skrývá pod přezdívkou cochondelait.

Klepněte pro větší obrázek
cochondelait - Mother of nature

 

Určitě si přečtěte

Fotografie týdne: Kukačka v temném lese

Fotografie týdne: Kukačka v temném lese

Jan Amos Komenský ve svých spisech opakovaně zdůrazňuje dva podstatné motivy – totiž harmonii světa a pansofii, což jsou ale témata, která spolu úzce souvisí.

Michal Černý

Nikon Coolpix P1000 – fotoaparát nebo dalekohled?

Nikon Coolpix P1000 – fotoaparát nebo dalekohled?

Aktuální novinka z dílny Nikonu je nástupcem modelu P900 a pyšní se přímo obřím rozsahem optického zoomu. Že bychom stáli opět na pokraji války, jejímž motem bude kdo z nás má větší objektiv?

30 Petr Březina

8 tipů na nejvýhodnější pokročilé kompaktní fotoaparáty. A proč jsou lepší než fotomobily

8 tipů na nejvýhodnější pokročilé kompaktní fotoaparáty. A proč jsou lepší než fotomobily

Malé kompaktní fotoaparáty jsou vhodné i pro pokročilé fotografy. Nabízejí výbornou obrazovou kvalitu a maximální kontrolu nad procesem fotografování. Současně jsou vždy po ruce.

39 Helena Vyplelová

6 tipů pro lepší kompozici fotografií – vylepšete jednoduše své snímky

6 tipů pro lepší kompozici fotografií – vylepšete jednoduše své snímky

Dobrou fotografii poznáte jednoduše podle toho, že vás na první pohled něčím zaujme, to „něco“ však obvykle nejste schopni snadno popsat. Ve valné většině případů se totiž takový snímek vyznačuje povedenou kompozicí.

1 Petr Březina

Canon EOS M6 II: Poddajný, nenápadný a výkonný [test]

Canon EOS M6 II: Poddajný, nenápadný a výkonný [test]

Canon EOS M6 II je pokročilá bezzrcadlovka, která by svými parametry mohla vyhovovat jak začátečníkům, tak pokročilým fotografům. Co je na tom pravdy? Čtěte v našem testu.

9 Helena Vyplelová