Stalo se v týdnu sedmnáctém - velká fotosoutěž

Stalo se v týdnu sedmnáctém - velká fotosoutěž

Sedmnáct týdnů roku uběhlo jako voda. V tomto týdnu jste si na našich stránkách mohli přečíst dvě první fota, vyhlášení fotografické soutěže, jedno vyhodnocení, pozvánku na výstavu a úplně nakonec i o další fotografii týdne..

Brněnský Dům umění připravil k padesátým narozeninám fotografa Jiřího Davida průřez jeho fotografickou tvorbou v letech 1991–2006. Výstava přináší výběr z jeho důležitých cyklů Skryté podoby – v něm dělil obličeje portrétovaných osobností na dvě poloviny a skládal z nich nové, symetrické snímky – a Bez soucitu, kde portréty politiků v počítači opatřil umělými slzami. Nechybí ani nejnovéjší série Pátá pečeť, ve které se autor vyrovnává s problematikou terorismu. Výstava je k vidění v Domé pánů z Kunštátu až do 21. května.

Ve spolupráci se společností Nikon jsme pro naše čtenáře připravili fotografickou soutěž o lákavé ceny. Ve třech kolech se bude soutěžit o nejlepší snímek na zadané téma, na závěr pak bude ze všech soutěžních snímků vybráno několik nejlepších, které budou také oceněny. Jaké že jsou ony lákavé ceny se můžete dozvědět spolu s podmínkami soutěže v našem článku.

Společnost TIPA (Technical Image Press Association) zveřejnila výsledky soutěže nejlepších digitálních fotoproduktů pro rok 2006 v Evropě. Oceněno bylo celkem třicet produktů.

S koncem března byla ukončena soutěžní část 1. ročníku fotografické soutěže, kterou vyhlásilo Brněnské kulturní centrum ve dvou kategoriích – Život v Brně a Brno dříve a dnes. Soutěžní část doprovází i výstava prací významných fotografů, na které se podílí časopis DIGIfoto.

I přestože značka Ricoh není v tuzemsku tolik známá jako někteří jiní její konkurenti, má dozajsta na našem trhu své místo. Dostali jsme možnost otestovat Ricoh Caplio R30 a první testovací snímky jsme vám přinesli v našem středečním článku.

Společnost Acer, jeden z předních světových průkopníků sbližování osobních počítačů a digitální zábavy, opět rozšířila nabídku přístrojů pro domácí zábavu a představila nový digitální fotoaparát, ultratenký šestimegapixelový Acer CU-6530.

Čtvrtek by nebyl úplný, kdybychom vám nepřinesli nový ceník fotoaparátů. Stejně jako aprílové počasí i ceny se pohybují všemi směry, ovšem žádné dech beroucí slevy ani zdražení nečekejte.

Pokud jste hrdým vlastníkem zrcadlovky, ať už té nebo oné značky, a berete-li si svého "miláčka" někam občas s sebou, neměli byste si nechat ujít diskuzi o výběru toho správného obalu. Otázku, zda je lepší nosit s sebou svůj fotoaparát v batou, brašně či jen tak, jsme řešili v našem uživatelském fóru.

V srpnu loňského roku jsme recenzovali netypicky designovaný ultrakompaktní pětimegový digitál Exilim EX-S500, nyní vám představíme jeho nástupce s typovým označením S600. Jak se dalo očekávat, upgrade přináší pouze kosmetickou úpravu v podobě vyššího rozlišení snímací soustavy.

Sice trošku opožděně, ale přesto je zde další fotografie týdne. Nespoutaný vítr a neposlušné vlasy - to všechno a ještě vís se podařilo zachytit fotografovi, který se v naší galerii skrývá pod přezdívkou cochondelait.

cochondelait - Mother of nature
cochondelait - Mother of nature

 

Určitě si přečtěte

Články odjinud