Stalo se v týdnu sedmém - nejmenší širokoúhlý kompakt na světě

19. února 2006
TWEET SDÍLET
Další zmrzlý týden tohoto roku je za námi a nám nezbývá něž rekapitulovat co se kde semlelo. Panasonic představil světový unikát, bylo udělěno několik cen a úplně nakonec jsme pro vás připravili novou top-ten oblíbených fotografií.

Vloni v létě Fujifilm ohlásil jako první výrobce fotoaparátů vydání dvou devítimegapixelových kompaktů. Jedním z nich byl i Fujifilm FinePix E900, který se konečně dostal do ruky Lence Lindnerové, která si zkusila první foto s tímto přístrojem.

U Sony se nechtějí nechat zastavit a tak z jejich výrobních linek vzešla hned dvojice novinek - Cybershot DSC-W30 a DSC-W50. V našem prvním pohledu se můžete dočíst o základních parametrech obou přístrojů.

5. února 2006 zemřela legenda české divadelní fotografie Jaroslav Krejčí.

Panasonic uveřejnil informace o kompaktním ultrazoomu otevírajícím novou produktovou řadu T. Stylový přístroj s typovým označením DMC-TZ1 a českým menu se na prodejním trhu objeví v dubnu. Bude k dostání ve stříbrném, černém a perleťově modrém provedení.

S blížícím se veletrhem PMA se dozajista jednotliví výrobci budou předhánět o to, kdo představí více nových modelů. Panasonic nechce nic ponechat náhodě a tak již nyní představil nejmenší fotoaparát se širokoúhlým objektivem na světě - Panasonic Lumix DMC-FX01.

Dvanáctka členských serverů organizace DIWA (Digital Imaging Websites Association), což je celosvětová organizace vzájemně spolupracujících webových stránek, vyhlásila vítěze výročních cen DIWA Platinum Award za rok 2005.

Objektiv fotoaparátu,stejně jako rohovka a čočka oka, vykresluje obraz. Snímací čip (nebo film) jako sítnice oka obrazovou informaci zaznamenává. U digitální fotografie (jako u oka) je nejdůležitější součástí fotoaparátu objektiv a obrazový snímač. Schopnost snímače zaznamenat obrazovou informaci charakterizuje senzitometrická křivka.

10. února proběhlo v Amsterodamu každoroční vyhlášení cen World Press Photo. Oficiální výstava bude zahájena až na konci dubna, ale snímky již doslova obletěly celý svět. Malý náhled na oceněné snímky si nyní s námi můžete dopřát i vy.

Byť se nezadržitelně blížíme ke konci tohoto seriálu, nemohli jsme vás ani tento týden ochudit o výběr toho nejlepšího z dané kategorie naší fotogalerie. Tentokrát přišla řada na kategorii Technika a tak je tu pro vás nová top-ten snímků z této kategorie.

Klepněte pro větší obrázek
vist - JOHNSON GUITAR

Máte-li v plánu pořídit so nový fotoaparát přes Internet, určitě byste neměli přehlédnout diskuzi v našem fóru, ve které se dozvíte, který tuzemský e-shop je dle mínění uživatelů nejlepší. Druhým tématem z našeho fóra které by vás, naše čtenáře, mohlo zajímat je diskuze o novém Fuji F30 - prvním kompaktu s ISO 3200.


Recenze systému Audio Pro A48. Příjemné aktivní repro, které dokáže nahradit Hi-Fi sestavu

Recenze systému Audio Pro A48. Příjemné aktivní repro, které dokáže nahradit Hi-Fi sestavu

Tohle aktivní repro víceméně nahradí základní hi-fi sestavy a to s výrazně menším počtem kabelů a starostí, v balení, které je pro běžné domácnosti esteticky přijatelnější, než souprava klasického střihu. Z toho vychází zvukové ladění, měkčí, příjemnější a velmi tolerantní, což zaručuje univerzálnost a hlavně neúnavnost.

Daniel Březina
Reproduktory
Hry zadarmo, nebo se slevou: akce na LEGO hry a nástroje na tvorbu vlastního RPG zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: akce na LEGO hry a nástroje na tvorbu vlastního RPG zdarma

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Jak fungují pravidelné updaty Androidů a proč je vhodné instalovat záplaty co nejdříve

Jak fungují pravidelné updaty Androidů a proč je vhodné instalovat záplaty co nejdříve

** Na updaty systému Android jsme si už zvyklí ** Aktualizace zabezpečení však uživatelé stále dost často ignorují ** K čemu slouží, a proč na nás v liště vyskakují každý měsíc?

Martin Chroust
AktualizaceZabezpečeníAndroid
Unikát, univerzál a výkonný dříč. Test tabletu a počítače Microsoft Surface Pro 9

Unikát, univerzál a výkonný dříč. Test tabletu a počítače Microsoft Surface Pro 9

Tablet Surface dotahuje Microsoft pomalu k dokonalosti. Jeho devátá generace využívající nejnovější procesory Intel Alder Lake je toho důkazem.

Antonín Trčálek
Surface ProTestyMicrosoft