Stalo se v týdnu patnáctém - ve znamení novinek

16. dubna 2006
TWEET SDÍLET
Další týden je za námi, a nedělní souhrn je opět tady. Tento týden jsme na obrazovky vašich monitorů přinesli několik recenzí, nový ceník, obvyklou fotografii týdne a jeden nový typ paměťové karty.

Události tohoto týdne jsme načali čtyřkapitolovou recenzí Martiny Čížkové, která pro naše čtenáře důkladně vyzkoušela, jak se fotí s tolik diskutovanou zrcadlovou od Olympusu - E-330.

Poté co společnost Sony představila nové modely digitálních fotoaparátů řady W, přichází ke slovu i novinka ve stylové řadě T. Nový přístroj nese označení Cyber-shot T30 a je nástupcem modelu T9, oproti němuž doznal několik změn.

Že živly dokážou být nesmírně kruté se v několika minulých týdnech přesvědčilo mnoho lidí. Někdy se ale zadaří a příroda ukáže i svou druhou tvář. Přesně tohle se povedlo i Petrovi Drančákovi, který si svou příležitost nenechal ujít a výsledkem je další fotografie týdne.

Klepněte pro větší obrázek
Peter Drančák - Večer na ledu

Společnost Kingston Technoogy oznámila v uplynulém týdnu uvedení dalšího typu paměťové karty. Tato nová microSD karta disponuje kapacitou 512MB dat a je určena primárně pro mobilní telefony.

I v dnešní době digitálů se najdou milovníci klasiky. Na trhu jsou dostupné dva nové cenově dostupné modely camera obscura z dřevovláknitých desek MDF. Rozměry „krabicových“ fotoaparátů jsou 12,7 × 10,2 cm. Tyto foťáky jsou vhodné jak pro začátečníky, studenty nebo zkušené fotografy, kteří si chtějí vyzkoušet focení s levnou velkoformátovou obscurou.

První pohled na novou Leicu C-LUX 1 od Panasonicu jsme vám přinesli v dalším našem článku. V něm se mimo jiné dozvíte i to, že ač nový, přesto vám tento fotoaparát nemusí být úplně neznámý.

Společnost Pentax uvolnila ke stažení 15 nových rámečků digitálních snímků pro digitální fotoaparáty řady Optio. Fotografie v digitálním fotoaparátu můžete opatřit těmito virtuálními rámečky, se kterými se poté budou zobrazovat nebo i tisknout.

Další ceník fotoaparátů přináší koupěchtivým zákazníkům mílé překvapení - u většiny prodejců se ceny fotoaparátů, až na několik vyjímek, snížily. V cenících také najdete mnoho novinek.

Nedlouho po zveřejnění prvních informací o Cyber-shotu H2 se nám tento stabilizovaný ultrazoom dostal do rukou. Do jakých inovací se výrobce pustil? Je tento model poctivým nástupcem „há jedničky“? To vše a ještě více se dozvíte v recenzi od Lenky Lindnerové.

Fotoapaprátům Samsung se na našem trhu prodejně příliš nedařilo. Chyběla jim dostatečná podpora ze strany distributora. I proto se v korejský výrobce rozhodl změnit distributora pro ČR a SR, kterému dal na své fotoapapráty exluzivitu.

Chodíte-li rádi za kulturou, nenechte si ujet vlak. Již podruhé totiž vyjede na koleje výstavní vlak Leica Gallery Prague. Tentokrát přiveze dva projekty – výstavu Persona legendárního dokumentaristy Antonína Kratochvíla a výzvu pro širokou veřejnost s názvem Každý z nás je umělec. Časopis DIGIfoto akci opět podpoří jako mediální partner.


Jak fotí Huawei Mate 50 Pro. Ani jeden z nejlepších fotomobilů se nevyhnul pár přešlapům

Jak fotí Huawei Mate 50 Pro. Ani jeden z nejlepších fotomobilů se nevyhnul pár přešlapům

** Huawei Mate 50 Pro je podle Dxomarku nejlepší současný fotomobil ** Za slunného dne vykouzlí nádherné ostré snímky ** Trpí na šum, špatné vyvážení bílé nebo odlesky v protisvětle

Jan Pánek
Jak fotíFotomobilyFocení mobilem
Databáze 487 milionů telefonních čísel z WhatsAppu je na prodej. Mezi nimi je i přes milion čísel z Česka

Databáze 487 milionů telefonních čísel z WhatsAppu je na prodej. Mezi nimi je i přes milion čísel z Česka

** Na hackerských fórech se prodává balík 487 milionů telefonních čísel ** Jedná se o aktivní uživatele komunikátoru WhatsApp ** V balíku je i 1,3 milionu čísel s předvolbou +420...

Martin Chroust
ÚnikSoukromíWhatsApp
Nejlepší aplikace pro tento týden: Deník emocionální pohody, poznámky psané rukou a hubnutí s iPhonem

Nejlepší aplikace pro tento týden: Deník emocionální pohody, poznámky psané rukou a hubnutí s iPhonem

** V marketech najdete množství titulů, ale jak objevit ty kvalitní? ** Každý týden je vybírá Apple, ale řada z nich má i verzi pro Android. ** Výsledkem jsou kolekce těch nejlepších aplikací svého druhu.

Adam Kos
Nejlepší aplikace
25 filmů, které musíte vidět, dokud jste ještě na světě. Víme, kde si je můžete pustit online

25 filmů, které musíte vidět, dokud jste ještě na světě. Víme, kde si je můžete pustit online

Vybrali jsme 25 jedinečných filmů napříč žánry a historií. Nabídnou to nejzajímavější ze světové i české filmové tvorby. Je to základní výběr, který byste podle nás měli vidět, pokud chcete mít přehled o kinematografii.

Vojtěch Malý
Filmy, které musíte vidět