Stalo se v týdnu patnáctém - ve znamení novinek

16. dubna 2006
TWEET SDÍLET
Stalo se v týdnu patnáctém - ve znamení novinek
Další týden je za námi, a nedělní souhrn je opět tady. Tento týden jsme na obrazovky vašich monitorů přinesli několik recenzí, nový ceník, obvyklou fotografii týdne a jeden nový typ paměťové karty.

Události tohoto týdne jsme načali čtyřkapitolovou recenzí Martiny Čížkové, která pro naše čtenáře důkladně vyzkoušela, jak se fotí s tolik diskutovanou zrcadlovou od Olympusu - E-330.

Poté co společnost Sony představila nové modely digitálních fotoaparátů řady W, přichází ke slovu i novinka ve stylové řadě T. Nový přístroj nese označení Cyber-shot T30 a je nástupcem modelu T9, oproti němuž doznal několik změn.

Že živly dokážou být nesmírně kruté se v několika minulých týdnech přesvědčilo mnoho lidí. Někdy se ale zadaří a příroda ukáže i svou druhou tvář. Přesně tohle se povedlo i Petrovi Drančákovi, který si svou příležitost nenechal ujít a výsledkem je další fotografie týdne.

Klepněte pro větší obrázek
Peter Drančák - Večer na ledu

Společnost Kingston Technoogy oznámila v uplynulém týdnu uvedení dalšího typu paměťové karty. Tato nová microSD karta disponuje kapacitou 512MB dat a je určena primárně pro mobilní telefony.

I v dnešní době digitálů se najdou milovníci klasiky. Na trhu jsou dostupné dva nové cenově dostupné modely camera obscura z dřevovláknitých desek MDF. Rozměry „krabicových“ fotoaparátů jsou 12,7 × 10,2 cm. Tyto foťáky jsou vhodné jak pro začátečníky, studenty nebo zkušené fotografy, kteří si chtějí vyzkoušet focení s levnou velkoformátovou obscurou.

První pohled na novou Leicu C-LUX 1 od Panasonicu jsme vám přinesli v dalším našem článku. V něm se mimo jiné dozvíte i to, že ač nový, přesto vám tento fotoaparát nemusí být úplně neznámý.

Společnost Pentax uvolnila ke stažení 15 nových rámečků digitálních snímků pro digitální fotoaparáty řady Optio. Fotografie v digitálním fotoaparátu můžete opatřit těmito virtuálními rámečky, se kterými se poté budou zobrazovat nebo i tisknout.

Další ceník fotoaparátů přináší koupěchtivým zákazníkům mílé překvapení - u většiny prodejců se ceny fotoaparátů, až na několik vyjímek, snížily. V cenících také najdete mnoho novinek.

Nedlouho po zveřejnění prvních informací o Cyber-shotu H2 se nám tento stabilizovaný ultrazoom dostal do rukou. Do jakých inovací se výrobce pustil? Je tento model poctivým nástupcem „há jedničky“? To vše a ještě více se dozvíte v recenzi od Lenky Lindnerové.

Fotoapaprátům Samsung se na našem trhu prodejně příliš nedařilo. Chyběla jim dostatečná podpora ze strany distributora. I proto se v korejský výrobce rozhodl změnit distributora pro ČR a SR, kterému dal na své fotoapapráty exluzivitu.

Chodíte-li rádi za kulturou, nenechte si ujet vlak. Již podruhé totiž vyjede na koleje výstavní vlak Leica Gallery Prague. Tentokrát přiveze dva projekty – výstavu Persona legendárního dokumentaristy Antonína Kratochvíla a výzvu pro širokou veřejnost s názvem Každý z nás je umělec. Časopis DIGIfoto akci opět podpoří jako mediální partner.

Určitě si přečtěte

Nikon D780 – zrcadlovka, která občas zapomene na zrcátko

Nikon D780 – zrcadlovka, která občas zapomene na zrcátko

Dlouho očekávaný nástupce oblíbené plnoformátové zrcadlovky Nikonu D750 těží z bezzrcadlovkového systému Z – nabídne detekci fáze na snímači i 4K video. Současně Nikon rozšiřuje nabídku světelných telezoomů.

17 Helena Vyplelová

Fotografie týdne: Zázrak a jeho různé podoby

Fotografie týdne: Zázrak a jeho různé podoby

Říci, co je to vlastně zázrak, je velice problematické. Zázrak je etymologicky to, co se stane za zrakem.

Michal Černý

11 fotoaparátů s výměnnou optikou, které se dnes nejvíc vyplatí koupit

11 fotoaparátů s výměnnou optikou, které se dnes nejvíc vyplatí koupit

Doporučíme nejlepší fotoaparáty s vyměnitelným objektivem, které by mohly potěšit nejen zkušenější fotografy, ale i ty začínající.

91 Helena Vyplelová

Akt v těhotenství – ženy, které se nestydí za holé bříško

Akt v těhotenství – ženy, které se nestydí za holé bříško

Gravidita je příznačná silou pocitů, které dokáže hra světel a stínů zachytit lépe, než cokoliv jiného. Následující výběr aktů ukazuje, že tento žánr není cizí ani našim čtenářům.

DIGIarena.cz

8 tipů na nejvýhodnější pokročilé kompaktní fotoaparáty. A proč jsou lepší než fotomobily

8 tipů na nejvýhodnější pokročilé kompaktní fotoaparáty. A proč jsou lepší než fotomobily

Malé kompaktní fotoaparáty jsou vhodné i pro pokročilé fotografy. Nabízejí výbornou obrazovou kvalitu a maximální kontrolu nad procesem fotografování. Současně jsou vždy po ruce.

39 Helena Vyplelová