Stalo se v týdnu osmém - hromada novinek

Stalo se v týdnu osmém - hromada novinek

Osm týdnů tohoto roku je úspěšně za námi a to znamená že je opět neděle. Čtenáři pravidelní i sváteční se proto dočkali dalšího pravidelného nedělního průřezu událostmi na DigiAréně.

Již od března bude v prodeji nástupce oblíbeného fotoaparátu Lumix DMC-FZ5. Digitální ultrazoom Panasonic Lumix DMC-FZ7 s sebou přinesl pár drobných změn a my jsme vám přinesli první pohled na tento nový přístroj.

Uživatelskou galerii našeho serveru navštivuje i fotograf skrytý pod přezdívkou trautamberk. Z jedné ze svých cest si s sebou přivezl působivý snímek s názvem "večerní Porto", kterému se nakonec celkem zaslouženě dostalo titulu fotografie týdne.

trautamberk - večerní Porto
trautamberk - večerní Porto

Veletrh PMA se nezadržitelně přiblížil a výrobci proto dohánějí co můžou a oznamují další a další modely fotoaparátů, které budou na PMA představeny. Kodak nechce zůstat pozadu a proto představil hned čtyři novinky - EasyShare Z612, EasyShare V603, EasyShare C643 a v neposlední řadě EasyShare C533.

Soubor Industria, 75 velkoformátových fotografií Václava Jiráska, který je v těchto týdnech k vidění v Galerii Rudolfinum, dokumentuje prostředí válcoven, sléváren, hutí – zkrátka továrních komplexů. Ty právě teď procházejí zásadními proměnami; řada provozů zaniká, obrovské haly někdejších „chrámů industriálního věku“ chátrají, stroje rezivějí.

Po malé odmlce se opět vrátil čtvrteční přehled cen digitálních fotoaparátů u několika vybraných tuzemských internetových prodejců. Nejen veletrh PMA zahýbal cenami a tak v ceníku najdete doslova bouři.

Ani firma Canon nechce zaostat za svými konkurenty a tak tento týden představil téměř neuvěřitelných devět nových kompaktů a navíc, jako třešničku na dortu, i jednu zrcadlovku.

Redakce chce dohnat všechny resty a proto je zde fotografie týdne podruhé. Tentokráte jsme probrali nadílku fotografií dalšího týdne a vítězně z ní vyšel černobílý snímek "akta X". Gratulujeme.

Martin D. Vonka - akta X
Martin D. Vonka - akta X

Na zakončení týdne pro vás už pravidelně vybíráme to nejlepší z jednotlivých kategorií galerie. Postupně jsme se galerií propracovali až ke kategorii Zátiší. Top-ten této kategorie ukazuje, že kvalita přetrvává - první místo získal snímek Viliama Katony pojmenovaný svým autorem "Ruky". Tento snímek před časem získal i redakční nálepku "fotka týdne".

Určitě si přečtěte

Články odjinud