Stalo se v týdnu osmém - hromada novinek

26. února 2006
TWEET SDÍLET
Stalo se v týdnu osmém - hromada novinek
Osm týdnů tohoto roku je úspěšně za námi a to znamená že je opět neděle. Čtenáři pravidelní i sváteční se proto dočkali dalšího pravidelného nedělního průřezu událostmi na DigiAréně.

Již od března bude v prodeji nástupce oblíbeného fotoaparátu Lumix DMC-FZ5. Digitální ultrazoom Panasonic Lumix DMC-FZ7 s sebou přinesl pár drobných změn a my jsme vám přinesli první pohled na tento nový přístroj.

Uživatelskou galerii našeho serveru navštivuje i fotograf skrytý pod přezdívkou trautamberk. Z jedné ze svých cest si s sebou přivezl působivý snímek s názvem "večerní Porto", kterému se nakonec celkem zaslouženě dostalo titulu fotografie týdne.

Klepněte pro větší obrázek
trautamberk - večerní Porto

Veletrh PMA se nezadržitelně přiblížil a výrobci proto dohánějí co můžou a oznamují další a další modely fotoaparátů, které budou na PMA představeny. Kodak nechce zůstat pozadu a proto představil hned čtyři novinky - EasyShare Z612, EasyShare V603, EasyShare C643 a v neposlední řadě EasyShare C533.

Soubor Industria, 75 velkoformátových fotografií Václava Jiráska, který je v těchto týdnech k vidění v Galerii Rudolfinum, dokumentuje prostředí válcoven, sléváren, hutí – zkrátka továrních komplexů. Ty právě teď procházejí zásadními proměnami; řada provozů zaniká, obrovské haly někdejších „chrámů industriálního věku“ chátrají, stroje rezivějí.

Po malé odmlce se opět vrátil čtvrteční přehled cen digitálních fotoaparátů u několika vybraných tuzemských internetových prodejců. Nejen veletrh PMA zahýbal cenami a tak v ceníku najdete doslova bouři.

Ani firma Canon nechce zaostat za svými konkurenty a tak tento týden představil téměř neuvěřitelných devět nových kompaktů a navíc, jako třešničku na dortu, i jednu zrcadlovku.

Redakce chce dohnat všechny resty a proto je zde fotografie týdne podruhé. Tentokráte jsme probrali nadílku fotografií dalšího týdne a vítězně z ní vyšel černobílý snímek "akta X". Gratulujeme.

Klepněte pro větší obrázek
Martin D. Vonka - akta X

Na zakončení týdne pro vás už pravidelně vybíráme to nejlepší z jednotlivých kategorií galerie. Postupně jsme se galerií propracovali až ke kategorii Zátiší. Top-ten této kategorie ukazuje, že kvalita přetrvává - první místo získal snímek Viliama Katony pojmenovaný svým autorem "Ruky". Tento snímek před časem získal i redakční nálepku "fotka týdne".

Určitě si přečtěte

Fotograf požádal teenagery, aby upravili své selfie pro sociální sítě. Výsledek je alarmující!

Fotograf požádal teenagery, aby upravili své selfie pro sociální sítě. Výsledek je alarmující!

Když publikujete selfie snímky na sociální sítě, kolik jim věnujete času na úpravy? A jak moc změníte svou podobu?

Adam Kos

Vybrali jsme 7 nejlepších levných zrcadlovek, které si teď můžete koupit

Vybrali jsme 7 nejlepších levných zrcadlovek, které si teď můžete koupit

Digitální fotoaparát může být zdrojem radosti, štěstí, ale především i „nakopnutím“ ke kreativnímu ztvárnění reality u mnoha začínajících fotografů. Vánoční svátky se blíží a s nimi také ideální období pro výhodné nákupy.

29 Petr Březina

Fotografie týdne: Zázrak a jeho různé podoby

Fotografie týdne: Zázrak a jeho různé podoby

Říci, co je to vlastně zázrak, je velice problematické. Zázrak je etymologicky to, co se stane za zrakem.

Michal Černý