Stalo se v týdnu dvaadvacátém

Stalo se v týdnu dvaadvacátém

Poslední květnový týden jen prosvištěl okolo a je tu opět neděle. V tomto týdnu jsme vám přinesli recenzi jednoho ultrazoomu od Panasonicu, nový ceník digitálních fotoaparátů, několik novinek, ať už od Fujifilmu, Hewlett Packard nebo od Nikonu a úplně nakonec i jednu výstavu fotografií.

Týden právě uplynulý nám otevřela Lanka Lindnerová se svou recenzí ultrazoomu Panasonic Lumix DMC-TZ1. Tento článek byl původcem docela živé diskuze, kterou taktéž doporučujeme ke shlédnutí.

V úterý jsme vám přinesli první pohled na dva nové modely z výrobních linek společnosti Casio. Jedním z nich je Exilim EX-Z5, druým pak Exilim EX-Z1000.

Letmý pohled do našeho pravidelného ceníku digitálních fotoaparátů vám ukáže, že ceny v námi sledovaných obchodech s digitální technikou se nijak výrazně nezměnily.

Společnost Fujifilm oznámila uvedení nového modelu fotoaparátu. Je jím již třetí generace v řadě Z, FinePix Z3. Stylový přístroj je vybaven trojnásobným zoomem v rozsahu ohnisek 36-108mm (v přepočtu na 35mm kinofilm) a čtrnácti expozičními režimy.

Nová verze digitální zrcadlovky Nikon D2X se dočkala několika vylepšení včetně změny názvu, nyní se bude prodávat jako Nikon D2Xs. Stejně jako u předchozího modelu je i tento fotoaparát osazen CMOS snímačem s rozlišením 12,4 Mpx. Stejný také zůstal 11 bodový systém autofokusu a rychlost sériového snímání až 8 sn./s při rozlišení 6,8 Mpx.

Společnost Hewlett Packard před několika dny vypustila na trh asi stovku novinek. Mezi těmito novinkami jsou i čtyři nové modely fotoaparátů - R967, R827, M627 a E427. Zevrubný popis těchto přístrojů najdete v našem článku.

Již druhým rokem vyjel na trať galerijní vlak Leica Gallery Prague. V úterý tento vlak dorazil na šesté nástupiště Brněnského vlakového nádraží, kde se zdrží až do 14.června. Kromě toho, v hlavní nádražní hale je v současné době ke shlédnutí galerie sesterského projektu s názvem "Každý z nás je umělec".

Určitě si přečtěte

Články odjinud