Stalo se v týdnu 51

Stalo se v týdnu 51

Poslední předvánoční týden utekl jako voda a s jeho koncem je tu i pravidelný týdenní souhrn událostí na DigiAréně a nejen zde. Jak jevil předvánoční shon pohledem přes hledáček se dozvíte v tomto článku.

O otevření tohoto týden se postaral Petr Březina, který přinesl čtenářům recenzi polského fotoaparátu Pentagram Photon 634. Tento kompakt s trojnásobným optickým zoomem se honosí efektivním rozlišením necelých 6Mpx.

Slovenský kolega fotograf konečně prorazil v místní konkurenci a po urputném boji s ostatními si konečně i on může říct, že "má fotku týdne". Touto fotografií je jeho snímek s názvem Wagon. Ondrejovi s přáním dobrého světla gratulujeme a těšíme se na další "úlovky".

Ondrej Tlach - Wagon
Ondrej Tlach - Wagon

Společnost Olympus vypsala pro své své zákazníky soutěž. Každý, kdo si až do poloviny ledna příštího roku koupí některý z produktů firmy Olympus a zaregistruje se, může po zodpovězení soutěžní otázky vyhrát 100% ceny zakoupeného přístroje, nebo třeba DVD "Batman začíná".

Osmé, poslední letošní číslo DIGIfota právě vyšlo. V komentovaném přehledu vám nabídneme tipy na nejlepší digitální fotoaparáty k Vánocům, zajímavý dárek možná najdete i v testu stylových digitálů s rozlišením do 6 Mpx. Redaktoři DIGIfota se představí jako fotografové – dozvíte se, co nejraději fotíme a na jaké přístroje nedáme dopustit. Společně s novým číslem DigiFota jsme pro vás připravili i obvyklou anketu, která doprovází každé číslo.

Chcete-li k Vánocům někomu z blízkých koupit digitální fotoaparát, je právě tak nejvyšší čas. Abyste dlouho netápali mezi stovkami typů přístrojů, sepsal David Budai malého průvodce, který by měl čtenářům alespoň trošku usnadnit výběr, který bude "ten pravý".

Jedním z posledních Canonů je malý kompaktní Digital IXUS i zoom. Jaký tento přístroj je, jak padne do ruky a jak fotí se dozvíte v recenzi o čtyřech kapitolách Lenky Lindnerové.

Mezi specifika studijního programu Institutu tvůrčí fotografie FPF Slezské univerzity v Opavě patří dlouhodobé fotografické projekty, které v takovém rozsahu a tak často nepořádá žádná jiná z šesti českých vysokých škol se specializovanou výukou fotografie. Vladimír Birgus nám jeden z nich - výstavu "Opava na prahu nového tisíciletí" - přiblíží v následujícím článku.

 Filmový skener Konica Minolta DiMAGE Scan Elite 5400 II byl v pátém ročníku čtenářské foto/video ankety Czech Imaging Press Award, tedy CIPA, oceněn v kategorii digitální fotografie.

Již několikráte bylo oznámeno, že některé ze serií akumulátorů Nikon EN-EL3 trpí výrobní vadou - při dobíjení se přehřívají. Přinášíme aktualizovaný a snad již úplně kompletní seznam vadných serií tohoto produktu, zveřejněný firmou Nikon.

Olympus přichystal pro všechny své zákazníky, kteří jsou registrováni na stránkách MůjOlympus.cz, speciální předvánoční slevy na vybrané zboží.

V minulých dnech a týdnech jsme svým čtenářům přinesli první pohledy na dva fotoaparáty ze čtvečice nových produktů firmy Praktika. Dnes přinášíme první pohled na třetí z této čtveřice, Prakticu DZC 6.2. Tento šestimegapixel neoslní zářivými parametry, ale nabízí potencionálním zákazníkům třeba funkci MP3 přehrávače.

Po několika večerech bouřlivých diskuzí v redakci byla nakonec další fotografií týdne zvolena "Architektura Paříže" a chvilku slávy prožívá autorka Lucie19. Stejně jako Onrejovi i Lucii patří naše gratulace.

Lucie19 - Architektura Paříže
Lucie19 - Architektura Paříže

Společnost Ricoh uvolnila na svém WEBu novou verzi firmware pro svůj pětimegapixelový digitální kompakt R3. Update s sebou přináší vylepšení algoritmu ostření nebo korekce vibrací.

Krajina a příroda - tak přesně z téhle kategorie uživatelské galerie jsme pro vás vybrali sobotní top-ten. Dovolím si tvrdit, že zcela zaslouženě vahrála fotografie Petera Drančáka s názvem "Večerní hra světla"...

Peter Drančák - Večerní hra světla
Peter Drančák - Večerní hra světla

Za upozornění možná stojí i debata o tom, jaký je dle názoru uživatelů nejlepší digitál, který umí natáčet i videosekvence.

Určitě si přečtěte

Články odjinud