Stalo se v týdnu 49.

4. prosince 2005
TWEET SDÍLET
Stalo se v týdnu 49.
Pomalu, ale jistě se nám blíží Vánoce. Co všechno se na DigiAréně, a nejen tam, událo v uspěchaném týdnu mezi první a druhou adventní nedělí se pokusím zrekapitulovat v následujícím článku.

Hned v pondělí polechtal tvůrčí fantazii fotografů Vladimír Procházka. Ve své fotoškole ukazuje jeden z možných způsobů jak upravit, zkrášlit, prostě jak udělat svou noční fotografii opravdu zajímavou...

Fotoklub ve Slovenské Galante slaví třicet let své existence a při té příležitosti uspořádal fotografickou výstavu. Její slavnostní otevření proběhlo ve čtvrtek, 1. listopadu.

Pentax Optio WPi. Fotoaparát nijak svými technickými parametry nevyčuhující nad průměr. Ničím, kromě snad jedné malé drobnosti - je vodotěsný. Jaký je a jak vypadají první fotografie s ním, zkoušela Lenka Lindnerová. Kromě článku samotného, za shlédnutí dozajista stojí i diskuze připojená ke článku.

Server muzeum.sk ve spolupráci se Slovenským ComputerPress a Microsoft.sk připravil pro své čtenáře už čtvrtý ročník vánoční soutěže. Jaké jsou pro vás připraveny ceny se dozvíte stejně jako s podrobnostmi o soutěži ve článku.

První pohled na vývojově nejjednodušší model ze čtveřice fotoaparátů představených Praktikou Germany najdete v dalším z článků. Tímto modelem je Praktica Digi 3 LM. Fotoaparát je určen pro začátečníky a naprosto nenáročné uživatele a je vybaven snímačem s 3,2 mil. pixelů. Také má jen jednu citlivost - 100 ISO a objektiv má fixní ohnisku 8,3 mm. Prostě nic po čem by alespoň trošku zkušený uživatel toužil.

Myslím, že se nenajde mnoho čtenářů, kteří by se dosud alespoň "z obrázku" nesetkali s některým z fotoaparátů z typové řady Olympus µ [mju]. Lenka Lindnerová nezahálela a přinesla nám recenzi nového, all-weather šestimegapixelového mjučka s označením Olympus µ Digital 600.

Jiří Bruckner se s námi rozhodl podělit o svůj příběh - příběh o vzniku jedné fotografie s názvem "Vodní výbuch". Chcete-li přijít na to, jak dobře a hezky pořídit snímek rozbouřené vodní hladiny, dozajista si článek nenechejte ujít.

Klepněte pro větší obrázek
Jiří Bruckner - Vodní výbuch

Studenti Institutu tvůrčí fotografie FPF Slezké univerzity v Opavě se při tvoření činili, proto vám nyní mohou s jistou dávkou hrdosti představit svůj fotografický projekt s názvem "Opava na prahu tisíciletí". Výstava potrvá do 15. 1. 2006 a otevřeno je vždy od úterý do neděle 10.00 – 17.00 hodin.

Firma Pentax oznámila vydání upgrade firmware pro svou jednookou zrcadlovku *istDS. Tento update obsahuje několik změn, které by měly přispět k větší uživatelské přítulnosti fotoaparátu a jeho snazší ovladatelnosti.

Jako každý týden, ani tuto sobotu jste nepřišli o další top-ten snímků z naší-vaší fotogalerie. Tento týden jsme vybrali nejlepší uživatelské fotografie z oddělení foto-experimentů. Jak tyto experimenty dopadly, posuďte sami...

Klepněte pro větší obrázek
zve - Kastelán


Recenze herní myši Cooler Master MM731. Svižnost v jednoduchém balení

Recenze herní myši Cooler Master MM731. Svižnost v jednoduchém balení

Novinka od Cooler Masteru klame tělem a nabízí perfektní hardware v kombinaci s jednoduchým designem.

Michal Maliarov
Herní myšRecenze
Muž se 140 znaky – Jack Dorsey

Muž se 140 znaky – Jack Dorsey

Patří k nejmladším miliardářům a technologickým vizionářům. Jeho platformu pro sdílení krátkých zpráv používá po světě dvě stě milionů lidí denně. Zakladatel Twitteru Jack Dorsey oslaví 19. listopadu pětačtyřicáté narozeniny.

Jan Spěšný
IT OsobnostiTwitter
Sestaveno jest. Raketa SLS je hotová, odstartuje nejdříve v únoru

Sestaveno jest. Raketa SLS je hotová, odstartuje nejdříve v únoru

** NASA dokončila sestavování rakety SLS pro misi Artemis 1 ** K prvnímu startu rakety by mohlo dojít v polovině února ** Raketa vynese loď Orion na dráhu kolem Měsíce

Petr Kubala
SLSArtemisMěsícRaketa