Stalo se v 50. týdnu

11. prosince 2005
TWEET SDÍLET
Stalo se v 50. týdnu
Další týden zmizel v propadlišti dejin. Čtenáři pravidelní i ti, co sem zabrousili jen čirou náhodou mají možnost zjistit v tomto krátkém souhrnu, co všechno se v tomto týdnu událo ve světě viděném skrze hledáček fotoaparátu.

Jedna ze zářijových novinek od Nikonu - ultrakompakt Coolpix S3 se dostala až k Lence Lindnerové. Co eS-trojka umí, jak obstála a jak se s ní fotí se dozvíte v obsáhlé recenzi...

Ve foyer Dietrichsteinském paláci v Brně probíhá výstava fotografií Ivana Jánošíka. Tato fotosérie dokumentuje jeho návštěvu jinak před světem celkem uzavřeného řeckého ostrova Athos. Výstava je otevřena každý týden od úterý do pátku, v době od devíti do sedmnácti hodin.

V Casiu se po úspěšném uvedení svhého modelu EX-Z500 na trh rozhodli rozšířit barevnou nabídku tohoto modelu fotoaparátu. Vznikly tak dvě nové barevné verze. Jak v novém kabátu vypadá posuďte sami.

Společnost Canon pro své zákazníky vypsala velkou předvánoční trojsoutěž. Stačí zakoupíte-li si některou z vybraných kamer či fotoaparátů a jste na půl cestě k vítězství. Bližší podrobnosti o soutěži se dozvíte ve článku.

Roku 1805 se nedaleko brna, na kopci jménem Santon sehrála bitva jakou dějiny nepamatují. Setkaly se tu vojska tří císařů a byť v přesile, pakt ruských a rakousko-uherských vojáku byl rozmetán. Ano, je řeč o bitvě tří císařů. Letos to bylo dvěstě let od oné památné bitvy a Honza Šimek se, stejně jako tisíce dalších, vypravil na pole nedaleko obce Tvarožná, aby přihlížel rekonstrukci této bitvy. Protože s sebou měl fotoaparát, zvěčnil i několik momentů této bitvy a podělil se o ně s námi.

DigiAréna nestagnuje - důkazem toho je nová služba uživatelům. Touto novou službou je online chat uživatelů. Jak se přihlásit a rozprávět s ostatními se dozvíte ve zprávičce.

Před nedávnem jsme svým čtenářům nabídli první pohled na jeden ze čtveřice nových fotoaparátů něměcké firmy Pentacon. Ve středu jsme proto přinesli svým čtenářům pohled na další z této čtveřice fotoaparátů. Stejně jako první z nich, i Praktika DC50 je orientován spíše na uživatele neznalé až začátečníky a dá se předpokládat, že málokterý z uživatelů zkušenějších si tohoto fotoaparátu více než jen povšimne.

Není asi mnoho lidí, kteří by nevěděli o koho jde, zaslechnou-li jména Zikmund a Hanzelka. Do konce ledna můžete v Domě pánů z Kunštátu v Brně shlédnout výstavu fotografií z jejich cest po celém světě. Výstava se koná do 29.1.2006 a kromě pondělků je možné ji shlédnout denně a to od 10:00 do 18:00.

Konika Minolta přichází s předvánoční nabídkou. Je jí fotoaparát DiMAGE Z1 za cenu 9990,- Kč. Tento kompaktní fotoaparát disponuje osmimegapixelovým čipem, funkcí anti-shake a trojnásobným zoomem.

Na přelomu roku by dle dostupných informací měl být oficiálně představen nový typ paměťových medií z dílny Olympusu a to Olympus xD-PictureCard. Karta s označením "H" (HighSpeed) by měla být zhruba třikrát rychlejší než stávající "M-ková" řada, ale na druhou stranu pravděpodobně nebude kompatibilní s některými typy fotoaparátů od Olympusu.

Další lekce z naší fotoškoly se zabývá poodhalením "jak na to" s bleskem, aby to za něco stálo. Kdy a jak blýskat hodně, málo či vůbec radí všem čtenářům DigiArény Jan Šimek.

Na obrazovky vašich monitorů předkládáme další recenzi. Tentokráte si naše odbornice na slovo vzatá, Lenka Lindnerová, vzala na paškál (a do bazénu) voděodolný kompalt Pentax Optio WPi.

Fotografie týdne protentokráte poprávu náleží Martinu Bendovi. Tento titul si zasloužil snímkem s názvem "Zde stával košatý strom, v jehož stínu spočinul poutník...". Autorovi gratulujeme a i nadále přejeme dobré světlo a jistou ruku.

Klepněte pro větší obrázek
Martin Benda - Strom bez života

 

Další sobota, další kategorie. Tuto sobotu jsme vybrali nejlepší fotografie v uživatelské galerii z kategorie Humor. Nejvíce zábavy návštěvníkům galerie přinesl zjevně Martin Smýkal se snímkem "The Locomotive´s Fairy-tail", za což byl také pozásluze oceněn.

Klepněte pro větší obrázek
MArtin Smýkal - The Locomotive`s Fairy-tail

 

Ve fóru uživatelé debatovali možnosti a výhodách použití tabletu nejen při úpravách fotografií, ale obecně při práci s počítačem... Upravené fotografie ovšem málokdo "syslí" pouze sám pro sebe, takže na pořad dne může přijít i diskuze o tom, v čem a jak stvořit svou web-galerii.


22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

V žáru vášně, Osudová přitažlivost, Základní instinkt, Ďábelská svůdkyně, Nebezpečné hry, Dvojitý milenec. Exkurze do historie subžánru erotických thrillerů, v němž se napětí mísí se vzrušením.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
Subvarianta omikronu BA.2 znepokojuje epidemiology. V Dánsku už tvoří skoro polovinu případů

Subvarianta omikronu BA.2 znepokojuje epidemiology. V Dánsku už tvoří skoro polovinu případů

** SARS-CoV-2 omikron má tři hlavní subvarianty: BA.1, BA.2 a BA.3 ** BA.2 je ještě nakažlivější než již tak značně infekční omikron. ** V Dánsku již tvoří polovinu všech případů nákazy omikronem

Karel Kilián
SARS-CoV-2Mutace
Jak na plochu Androidu jednoduše přidat zástupce souboru? Pomůže legendární Total Commander

Jak na plochu Androidu jednoduše přidat zástupce souboru? Pomůže legendární Total Commander

** Nechcete ve složkách neustále hledat pár důležitých souborů? ** Vyneste si je přímo na pohotovostní plochu ** Univerzální řešení neexistuje, pomůže vám však Total Commander

Martin Chroust
Jak...Tipy a trikyAndroid
Podvodníci v Call of Duty Warzone mají novou zábavu. Létají v autech

Podvodníci v Call of Duty Warzone mají novou zábavu. Létají v autech

Stejně aktivně, jako Activision vymýšlí obranu proti hackerům vymýšlí i hackeři nové způsoby, jak zatopit normálním hráčům.

Michal Maliarov
Call of Duty: WarzoneBattle Royale
Taktovací velmistr. Test základní desky Asus ROG Maximus Z690 Hero

Taktovací velmistr. Test základní desky Asus ROG Maximus Z690 Hero

Maximální výkon, extrémní možnosti přetaktování a spousta pokročilých funkcí – to je ve zkratce základní deska Asus ROG Maximus Z690 Hero.

Jan Pánek
Základní deskyTesty
EA připravuje další tři hry z univerza Star Wars. Všechny vznikají ve studiu Respawn

EA připravuje další tři hry z univerza Star Wars. Všechny vznikají ve studiu Respawn

Tentokrát žádné spekulace, ale rovnou oznámení z oficiálních zdrojů.

Martin Nahodil
Respawn EntertainmentOznámení
Navrhli jsme si základní desku Bobík 32S2. Stálo to pár dolarů a za čtyři dny dorazila z Asie

Navrhli jsme si základní desku Bobík 32S2. Stálo to pár dolarů a za čtyři dny dorazila z Asie

** Dnes si ukážeme, že design tištěného obvodu zvládne i zelenáč ** Díky editoru EasyEDA si vystačíte s webovým prohlížečem ** Hotovou desku vyrobí hongkongský JLCPCB

Jakub Čížek
BastleníDIYPojďme programovat elektroniku