Stalo se - týden 48.

27. listopadu 2005
TWEET SDÍLET
Stalo se - týden 48.
A je tu opět neděle. Došli jsme na konec tohoto týdne a čekáme co nám přinese ten další. Jak už jsou možná mnozí čtenáři zvyklí, týden uzavřeme malým shrnutím dění ve světě fotografů...

Jan Novák přinesl amatérským fotografům hned jako první pondělní mňamku malý návod jak si sami doma vytvořit šedou tabulku, která se obvykle používá jako náhrada expozimetru.

Tuhá bitva o vítězný snímek naší pravidelné soutěže "Fotografie týdne" tentokát skončila vítězně pro snímek s názvem "Snová" autora mkopr.Autorovi srdečně blahopřejeme ke zdařilému snímku a přejeme i nadále dobré světlo.

Klepněte pro větší obrázek
mkopr - Snová

Mladý polský výrobce digitálních fotoaparátů, MultimediaVision, který na trh vstoupil teprve před nedávnem, představil svou čerstvou novinku - Pentagram Photon 634. Tento fotoaparát s dvoupalcovým displejem na zadní straně disponuje standartní optikou s trojnásobným zoomem a 6mpx snímačem.

Námětem jednoho ze článků tohoto týdne bylo i představení prvního fota srpnového modelu firmy Casio - Exilim Zoom EX-Z10. Tento 5mpx kapesní kompakt s ohniskem 38-144mm je vybaven poněkud slabším modelem dvoupalcového displeje - tento je složen z "pouhých" 85000 pixelů.

Před nedávnem jsme své čtenáře informovali o výstavě s názvem "Brněnský chodec". Hana Sokoltová tuto expozici navštívila a přinesla nám s sebou kromě spousty dojmů dokonce i jednu reportáž.

Česká pobočka firmy Canon připravila pro své potencionální zákazníky zajímavý portál - http://www.zkusakup.cz. Na tomto webu si můžete svůj libovolný snímek nechat bezplatně vytisknout na některé z nabízených fototiskáren a posléze i za stejnou cenu, to jest zdarma, nechat zaslat poštou domů.

Naše fotoškola tento týden přináší rychlokurz "Jak vyfotit vlak snadno a rychle". Dozvíte se ze základní zásady a nándavkem pár tipů pro fotografování rychle jedoucích dopravních prostředků. Zbytek už je jenom na vašem trpělivém zkoušení...

Sigma předevčírem představila dva nové telezoom objektivy ze skupiny DG, které obohacují současnou sbírku dostupných modelů o ohniskový rozsah 135-400 mm a 170-500mm . Vhodné budou jak pro digitální tak i pro kinofilmové SLR přístroje.

Fotografie týdne podruhé. Tentokráte je touto fotografií obrázek z divočiny - dva tančící bodláky navzájem jeden s druhým spoutané vláknem pavučiny. Autorem snímku s názvem "Spojení" je uživatel milba.

Klepněte pro větší obrázek
milba - Spojení

Jako každou sobotu, i tento týden přichází na obrazovky vašich monitorů nová top-ten fotografií z uživatelské galerie. Tento týden se hodnotily fotografie z cest a jak to dopadlo, posuďte sami...

Klepněte pro větší obrázek

 

A úplně na závěr malé okénko do digifóra. Tento týden se diskutovalo mnohé, ale krom jiného stojí určitě za zmínku třeba diskuze o focení vodních kapek...


Velký špatný. Windows 11 mohou snižovat výkon PC až o čtvrtinu. Hlavně kvůli bezpečnosti

Velký špatný. Windows 11 mohou snižovat výkon PC až o čtvrtinu. Hlavně kvůli bezpečnosti

** Výkon PC je ve Windows 11 nižší než ve Windows 10 ** Důvodem jsou chybějící optimalizace pro AMD a nový typ ochrany ** Realita je ale ještě trochu složitější

Lukáš Václavík
Windows 11Windows 10IntelAMD
Recenze herních sluchátek Razer Kaira X. Výborný zvuk za pár babek

Recenze herních sluchátek Razer Kaira X. Výborný zvuk za pár babek

Razer vypustil dvojici nových levných sluchátek pro obě nové konzole. My jsme zaostřili na verzi pro Playstation 5.

Michal Maliarov
RazerSluchátkaRecenze
Recenze hry Metroid Dread. Návrat legendy, která se drží svojí tradice

Recenze hry Metroid Dread. Návrat legendy, která se drží svojí tradice

Téměř dvě dekády jsme čekali na to, než se Nintendo vrátí k původnímu plošinovkovému pojetí Metroidu. Dread navazuje tam, kde Fusion skončil a pro fanoušky žánru je bezesporu povinností.

Martin Nahodil
Metroid DreadNintendo SwitchRecenze
Zaklínač 3 pro novou generaci konzolí dostal rating. Je oznámení na spadnutí?

Zaklínač 3 pro novou generaci konzolí dostal rating. Je oznámení na spadnutí?

Geralt se možná již brzy podívá také na PS5 a Xbox Series X/S.

Michal Maliarov
Zaklínač 3: Divoký honNext-gen