Stalo se - týden 48.

Stalo se - týden 48.

A je tu opět neděle. Došli jsme na konec tohoto týdne a čekáme co nám přinese ten další. Jak už jsou možná mnozí čtenáři zvyklí, týden uzavřeme malým shrnutím dění ve světě fotografů...

Jan Novák přinesl amatérským fotografům hned jako první pondělní mňamku malý návod jak si sami doma vytvořit šedou tabulku, která se obvykle používá jako náhrada expozimetru.

Tuhá bitva o vítězný snímek naší pravidelné soutěže "Fotografie týdne" tentokát skončila vítězně pro snímek s názvem "Snová" autora mkopr.Autorovi srdečně blahopřejeme ke zdařilému snímku a přejeme i nadále dobré světlo.

mkopr - Snová
mkopr - Snová

Mladý polský výrobce digitálních fotoaparátů, MultimediaVision, který na trh vstoupil teprve před nedávnem, představil svou čerstvou novinku - Pentagram Photon 634. Tento fotoaparát s dvoupalcovým displejem na zadní straně disponuje standartní optikou s trojnásobným zoomem a 6mpx snímačem.

Námětem jednoho ze článků tohoto týdne bylo i představení prvního fota srpnového modelu firmy Casio - Exilim Zoom EX-Z10. Tento 5mpx kapesní kompakt s ohniskem 38-144mm je vybaven poněkud slabším modelem dvoupalcového displeje - tento je složen z "pouhých" 85000 pixelů.

Před nedávnem jsme své čtenáře informovali o výstavě s názvem "Brněnský chodec". Hana Sokoltová tuto expozici navštívila a přinesla nám s sebou kromě spousty dojmů dokonce i jednu reportáž.

Česká pobočka firmy Canon připravila pro své potencionální zákazníky zajímavý portál - http://www.zkusakup.cz. Na tomto webu si můžete svůj libovolný snímek nechat bezplatně vytisknout na některé z nabízených fototiskáren a posléze i za stejnou cenu, to jest zdarma, nechat zaslat poštou domů.

Naše fotoškola tento týden přináší rychlokurz "Jak vyfotit vlak snadno a rychle". Dozvíte se ze základní zásady a nándavkem pár tipů pro fotografování rychle jedoucích dopravních prostředků. Zbytek už je jenom na vašem trpělivém zkoušení...

Sigma předevčírem představila dva nové telezoom objektivy ze skupiny DG, které obohacují současnou sbírku dostupných modelů o ohniskový rozsah 135-400 mm a 170-500mm . Vhodné budou jak pro digitální tak i pro kinofilmové SLR přístroje.

Fotografie týdne podruhé. Tentokráte je touto fotografií obrázek z divočiny - dva tančící bodláky navzájem jeden s druhým spoutané vláknem pavučiny. Autorem snímku s názvem "Spojení" je uživatel milba.

milba - Spojení
milba - Spojení

Jako každou sobotu, i tento týden přichází na obrazovky vašich monitorů nová top-ten fotografií z uživatelské galerie. Tento týden se hodnotily fotografie z cest a jak to dopadlo, posuďte sami...

 

A úplně na závěr malé okénko do digifóra. Tento týden se diskutovalo mnohé, ale krom jiného stojí určitě za zmínku třeba diskuze o focení vodních kapek...

Určitě si přečtěte

Články odjinud