Stalo se - 45.týden

6. listopadu 2005
TWEET SDÍLET
Týden se s týdnem sešel a my vám přinášíme další souhrn událostí minulého týdne. O tom, že toho nebylo málo, se přesvědčíte záhy.

Společnost Fujifilm obohatila svůj sortiment o nový fotoaparát. Je jím FinePix S9500. Tento ultrazoom se jako první digitální fotoaparát s elektronickým hledáčkem honosí devítimegapixelovou snímací soustavou. Lenka Lindnerová měla možnost vyzkoušet si jak fotí a své "první foto" nám předkládá k posouzení.

Fotografie "kostelníka" Fikacka nazvaná "Před bouří" dozajista nejen v Janě Starkelové probudila mnoho emocí. Z těchto emocí potom vzniknul článek o fotografii týdne.

Klepněte pro větší obrázek
Před bouří

Majitelé Canonu 350D nechť jásají! Firma Canon vypustila nový update firmware pro jejich "mazlíky". Update s číslem 1.0.3 odstraňuje několik stávajících chyb, navíc vylepšuje komunikaci fotoaparátu s paměťovými médii.

Pražská galerie a kavárna Cafe Alternativ, ve svých prostorách bude vystavovat sérii fotografií Oty Neužila s názvem "Fotografie, které se do alba nevešly". Výstava začne 7. listopadu a potrvá do 3. prosince.

V úterní fotoškole jsme se pokusili čtenářům přiblížit techniku jak v GIMPu rychle a jednoduše prosvětlit stíny a zvýraznit barvy fotografie.

Po dlouhém čekání a mnoha dohadech, jaká vlastně bude, společnost Nikon oznamuje ve své tiskové zprávě, že vypustila na světlo světa novou poloprofesionální jednookou zrcadlovku Nikon D200. V prvním pohledu, který velmi těsně navazuje na tiskovou zprávu vás přesvědčíme, že nový fotoaparát opravdu splňuje všechna očekávání každým coulem. Informační boom tímto ale nekončí - Nikon spustil v tomto týdnu také informační web věnovaný přímo nové D200. Na toto webu naleznete vyčerpávající informace lokalizované pro 19 evropských států. A aby toho nebylo málo, tak se v pátek na serveru dpreview.com objevily první fotky pořízené novým D200.

Kromě toho všeho, společnost Nikon v tomto týdnu oznámila uvedení na trh nového kompaktního bezdrátového blesku SB-R200 a bezdrátovoé řídící jednotky SU-800. Jde o další dva nové doplňka do kolekce Nikon Total Imaging System. V tiskové zprávě bylo zmíněno i datum předpokládaného zahájení prodeje.

Doháníme resty z minulých týdnů, kdy se nám (re)formovala autorská základna na Digi a proto vám v tomto týdnu přinášíme fotografii týdne podruhé. Tentokrát je to abstrakní fotografie Davida Lichtaga nazvaná "Voyager".

Voyager
Voayger

O tom že Lenka Lindnerová nezahálí ani chvíli nás může přesvědčit obsáhlá recenze fotoaparátu Sony Cyber-shot N1. V několika kapitolách se dozvíte o všech kladech i záporech tohoto malého osmimegapixelového kapesního kompaktu s třípalcovým dotykovým displejem a spoustou dalších užitečných maličkostí.

S novinkami od Nikonu se tento týden roztrhl pytel. Nový objektiv Nikkor je toho důkazem. Co všechno umí a nabízí se dozvíte v našem prvním pohledu.

SanDisk přinesl na trh novou paměťovou kartu - SanDisk Ultra II SD Plus. Předností této paměťové karty je, že díky integrovanému USB rozhraní je možné přímé připojení karty k jakémukoliv zařízení vybavenému USB portem.

Samsung zveřejnil informaci o novém modelu telefonu. SPH-V8200 má mít integrovaný osmimegapixelový snímač a několik dalších funkcí pro telefon ne zcela obvyklých.

Na DigiAréně od této soboty startuje nový seriál článků. Tématem této série bude fotogalerie Digi a bude vám týden co týden představovat vybrané fotografie. Tento týden máme Zaostřeno na akty.

Na uživatelském fóru se se zkušenějšími kolegy probíralo, jak správně fotit měsíc, aby fotografie měla vše, co má mít...

V sítích galerie uvízlo opět mnoho podařených fotografií a při výlovu jsem z nich pro vás vybral opět několik, které mě něčím zaujaly.

  Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Peříčka


Nejničivější bomba v historii lidstva. Rusko zveřejnilo dokument o testu Car-bomby

Nejničivější bomba v historii lidstva. Rusko zveřejnilo dokument o testu Car-bomby

David Polesný
Sovětský svazAtomová bombaJaderný útokZbraně
Tecno Eagle Eye Lens. Nový typ teleobjektivu lépe zachytí objekty v pohybu, do mobilů se dostane příští rok

Tecno Eagle Eye Lens. Nový typ teleobjektivu lépe zachytí objekty v pohybu, do mobilů se dostane příští rok

** Značka Tecno je v Česku jen krátce ** Na globální úrovni však má značka i vlastní vývojová centra ** Jedním z jejich výstupů je i teleobjektiv Eagle Eye Lens

Martin Chroust
Výzkum a vývojOptický zoomFotoaparát
Vyzkoušeli jsme zbrusu novou skládačku od Honoru. Je štíhlá a lehká, něco ale musela obětovat

Vyzkoušeli jsme zbrusu novou skládačku od Honoru. Je štíhlá a lehká, něco ale musela obětovat

** Honor vylepšil svoji loňskou skládačku, je lehčí a tenčí ** Má pokročilejší sestavu fotoaparátů a výkonnější procesor ** Na voděodolnost a bezdrátové dobíjení se ale znovu nedostalo

Jan Láska
Skládací konstrukceVideo
Recenze hry Goat Simulator 3. Nezbedné kozy se vracejí

Recenze hry Goat Simulator 3. Nezbedné kozy se vracejí

Kozy opět útočí a terorizují tentokráte celý ostrov jménem San Angora. Zaslouží si vaši pozornost i podruhé, nebo jde o zbytečné pokračování již tak dost pochybné původní hry?

Jindřich Landa
Goat Simulator 3Recenze
Smartphony brzy změří i srážlivost krve. Bude stačit jedna kapka, držák a fotoaparát telefonu

Smartphony brzy změří i srážlivost krve. Bude stačit jedna kapka, držák a fotoaparát telefonu

** Smartphony jsou stále častěji součástí klinických studií ** Cílem je částečná náhrada profesionálních měřidel a procesů ** V této studii telefony pomohly s měřením srážlivosti krve

Martin Chroust
MěřeníStudieFotoaparát
30 největších sex symbolů šedesátých let. To byl panečku styl!

30 největších sex symbolů šedesátých let. To byl panečku styl!

Éra sexuálního uvolnění 60. let se projevila i ve filmu a stvořila takové sex symboly, jako jsou Raquel Welch, Claudia Cardinale nebo Catherine Deneuve. První Češka se svlékla pro Playboy. Znáte její jméno?

Marek Čech
Filmy a seriály