Stalo se - 44. týden

Stalo se - 44. týden

po krátké odmlce přinášíme v krátkém souhrnu události tohoto týdne, nejen pro víkendové čtenáře DigiArény.

Pondělí otevřela Jana Starkelová se svou recenzí fotografie týdne. Jak už je jejím dobrým zvykem, její rozbor kvalit fotografie nazvané "Modrý sen" dozajista potěšil nejen autora Ondru N.

Modrý sen

Firma Nikon vydala novou aktualizaci programu PictureProject. Rozdílová aktualizace nesoucí označení 1.6.1 je určena pro PictureProject distribuovaný na amerických a asijských trzích.

Fotoškola tento týden ukazuje jednu z cest, jak ze svých fotografií v GIMPu odstranit nepříjemný a nežádoucí efekt červených očí. Za povšimnutí, kromě článku samého dozajista stojí i diskuze ke článku náležející.

Protože tento týden na Brněnském výstavišti probíhal již dobře známý veletrh informačních a komunikačních technologií. Letošního roku poprvé se souběžně s Invexem konal i Digitex - veletrh spotřební elektroniky a digitální zábavy. Krom jiného zde byly uděleny letošní Křišťálové disky. Komu a za co bylo toto ocenění udělěno si můžete přečíst v úterním článku. Na Digitexu byl krom jiného představen produkt kooperace společností Intel a Microsoft. Windows Media Center Edition by měl spolu s ostatními komponenty nabízet i editor fotografií a možnost udržovat alba fotografií. Protože program invexu byl bohatý, konec týdne se závěrem Invexu přinesl na DigiArénu i krátké ohlédnutí za událostmi letošního ročníku veletrhu.

Německá společnost AgfaFoto, která je v současné době pod konkurzní ochranou, oznámila, že do konce roku 2005 ukončí svou činnost.

Společnost Canon přinesla na trh nový fotoaparát. Její pětimegapixelový Digital Ixus Wireless je, jak už sám název napovídá, vybaven WiFi rozhraním pro bezdrátový přenos fotografií do počítače nebo na tiskárnu, dokonce je možné z PC přes toto rozhraní fotoaparát ovládat.

Společnost Sony otevřela novou produktovou řadu, jejímž prvním modelem je SonyCyber-Shot N1. Co všechno dokáže tento osmimegapixelový kapesní kompakt, jehož zadní stranu zdobí třípalcový displej, testovala Lenka Lindnerová.

Kulturní život Bratislavy v měsíci listopadu obohatí mnoho fotografických výstav a dalších akcí. Součástí festivalu "Listopad, měsíc fotografie" jsou tradičně také workshopy vedené renomovanými fotografy – letos to budou Kamil Varga, Lucia Nimcová, Miro Švolík a Harald Leban.

Malý a jednoduchý Digimax A40 je posledním modelem produkční řady firmy Samsung. První pohled kromě jiného ukazuje, že tento fotoaparát je jen odlehčenou verzí předchozího modelu A50.

Na fóru se tento týden kromě mnoha organizačních návrhů probíralo, "Jak se pozná dobrý objektiv". O tom že se do kraje vrátil pdzim se můžeme přesvědčit nejen pohledem z okna. I v galerii to hýří barvami podzimu snad ze všech stran. Vybrat jen několik fotografií z celého týdne bylo téměř nemožné, přesto jsem se o to pokusil....

Před plotem, za plotem  Forest Dreams  Cyanocitta cristata (Sojka modrá) 

Ještě musím počkat, až se mě bude velká mašinka  Ostrov pokladů... MARMOLADA

Určitě si přečtěte

Články odjinud