Stalo se - 42. týden

Stalo se - 42. týden

Týden se s týdnem sešel a je tu opět stručné shrunutí všeho, co se semlelo na jevišti digitální scény.

Do nového týdne vstupuje Olympus s novým digitálním kompaktem - jeho poslední modelová řada dostala posilu v podobě šestimegapixelového SP-700. Fotoaparát se může vedle příjemného designu pochlubit i třípalcovým displejem s 240000px, trojnásobným optickým zoomem.

Nikon vydal verzi 4.3.2 programu Nikon Capture, opravující některé nedostatky a slabůstky předchozích verzí. Když už je řeč o chybách, Canon vydal tiskovou zprávu o vadných CD snímačích v některých modelech jeho fotoaparátů.

Fujifilm vypustil na trh svůj staro-nový FinePix Z2. Tento fotoaparát se od svého předchůdce, Z1, liší jen v několika málo vylepšených technických parametrech, při zachování stávajících nedostatků...

V učebnách naší fotoškoly se tentokrát zvětšovaly fotografie a jejich výřezy - o jednotlivých metodách se rozpovídal Tomáš Slavíček. Jana Starkelová nám zase představila ranním oparem lehce zamlženou fotografii týdne, která vzešla z fotoaparátu Jiřího Šebka.

Galerie artistů brněnského kina Art hostí až do sedmého listopadu výstavu mladého fotografa Jiřího Křenka. výstava se jmenuje Městečka a přibližuje módu výstavby satelitních osad okolo Prahy. V Domě pánů z Kunštátu v Brně máme pro změnu možnost navštívit výstavu Ladislava Steinhausera. Fotografie dokumentují zážitky páně Steinhausera z cest po zemích pro běžného Evropana převážně exotických.

Do vašich schránek a na vaše oblíbené novinové stánky přichází nové číslo časopisu DIGIfoto. Přináší další rady a tipy, jak lépe fotografovat a upravovat snímky, recenze a testy nové techniky, včetně megarecenze očekávané digitální zrcadlovky Konica Minolta Dynax 5D, i tipy z kultury.

A na závěr jsem vybral z galerie několik fotografií minulého týdne, které mě zaujaly.

V dešti ...podzim... Ornamenty
Z rozmlácenýho kostela II

Určitě si přečtěte

Články odjinud