Stalo se - 41. týden

Stalo se - 41. týden

Pro ty z vás, kteří čtou DigiArénu pouze o víkendu, přinášíme na obrazovky monitorů průřez událostmi právě uplynulého týdne.

BenQ uvedl na trh tři nové fotoaparáty. Šestimegapixelový DC X600, údajně nejtenčí fotoaparát své kateogrie na současném trhu, co do rozměrů minimalistický DC C500 se snímačem 5mpx a DC C800 s 8mpx, trojnásobným zoomem a diktafonem.

Z kooperace firem Sony a SanDisk vzešel nový typ miniaturní paměťové karty - Memory Stick Micro. Kapacita karty s označením M2 může teoreticky dosahovat až k 32GB a pro své rozměry se s ní počítá hlavě na poli mobilních telefonů a první kusy si budete moci koupit v první půlce roku 2006.

Společnost Konica Minolta oznámila, nebude nadále prodávat své digitální kamery na trzích Kanady. Společnost podle dostupných informací hodlá zlikvidovat svou Kanadskou pobočku.

Leica uvedla na trh nového člena své rodiny – jedněmi obdivovaný, druhými zatracovaný fotoaparát Leica D-Lux 2. Jeho výrobci mu do vánku nadělili nejen 8,6mpx CCD čip, tři velikostní formáty, 16:9, 3:2 a 4:3, ale i například čtrnáct scénických režimů. Pravdou zůstává že tento nový „mazlík“ nebude patřit k nejlevnějším.

Moravská galerie v Brně se rozhodla prodloužit výstavu velšského tvůrce Petera Finnemora „Zenový zahradník“ o týden.

Společné dílo pětadvaceti předních českých fotografů přináší nakladatelství Zoner Press. Je to kniha „Naučte se komponovat kreativně“ obsahující více než dvě stovky fotografií nejen žánrů krajinářských, portrétových, dokumentačních či abstraktních. Mezi autory najdete například Jana Saudka, Romana Sejkota nebo Herberta Slavíka.

Jan Novák pro vás přinesl návod na výrobu odrazového kornoutu na blesk. Tento pak můžete využít třeba ve svém malém domácím ateliéru, který si postavíte hned poté.

Další lekce v učebně naší fotoškoly vám prozradí něco málo o stativech, jak a k čemu se dají použít...

Do 6. listopadu můžete v pražské galerii Langhas navštívit výstavu fotografií minulého století slavného mexického fotografa Manuela Álvareze Brava. Paralelně zde probíhá také výstava američana Geralda Slota.

Všecho co jste kdy chtěli vědět o expozici, i to na co by vás nenapadlo se zeptat nám přinesl ve čtyřech kapitolách do fotoškoly Karel Horký. Opravdu vyčerpávající článek stojí za to si přečíst.

Na zámku v Bučovicích na Moravě uspořádal "Fotoklub 36" výstavu fotografií svých členů. Žádné vstupné po vás sice nechtějí, ale musíte to stihnout do 15. října.

Na diskuzním fóru stojí za zmínku diskuze o focení panoramat jakýmkoliv běžným fotoaparátem.

Ve fotogalerii bylo fotografií k výběru dosytosti. Jen tak dál. Mezi kvanty fotek a obrázků mě několik fotografí zaujalo a tak se tu s vámi o ně podělím...

 

Určitě si přečtěte

Články odjinud