Společnost Nikon ohlašuje vývoj superteleobjektivu s bajonetem typu F a ohniskem 800 mm

Společnost Nikon dnes ohlásila vývoj revolučního superteleobjektivu s pevnou ohniskovou vzdáleností, který doplní řadu plnoformátových (FX) objektivů NIKKOR. Tento objektiv AF-S s ohniskem 800 mm, malým zacloněním f/5,6 a systémem VR (redukce vibrací) bude plně kompatibilní se systémem automatického zaostřování všech fotoaparátů Nikon formátu FX.

Tento nový objektiv byl vyvinut, aby dále posílil nabídku superteleobjektivů řady NIKKOR. Bude vybaven největší ohniskovou vzdáleností ze všech objektivů NIKKOR s automatickým zaostřováním a je určen zvlášť pro fotografy snímající sportovní události, zpravodajské fotografie a přírodu. Kromě vynikajících optických parametrů bude objektiv nabízet i odolnost vůči prachu a vodě.

„Velice se těšíme, že budeme moci předvést tento revoluční milník ve vývoji řady NIKKOR na velkých sportovních událostech v průběhu tohoto léta,“ říká Robert Cristina, vedoucí evropského střediska Nikon Professional Services.

„Při vývoji tohoto modelu jsme se řídili připomínkami předních světových fotografů snímajících sporty, zpravodajství a přírodu,“ dodává.

Prototyp nového objektivu bude poprvé představen profesionálními fotografy na golfovém mistrovství Open Golf Championship v golfovém klubu Royal Lytham & St. Annes v anglickém Lancashire, které bude probíhat od 19. do 22. července 2012. Společnost Nikon je oficiálním sponzorem golfového mistrovství Open Championship od roku 1993. Veřejnost se bude moci s objektivem seznámit také při návštěvě největší světové výstavy fotografických a zobrazovacích zařízení Photokina 2012, která bude probíhat v německém Kolíně od 18. do 23. září.

Začátkem tohoto měsíce společnost Nikon ohlásila, že celkový počet vyrobených objektivů řady NIKKOR pro fotoaparáty s vyměnitelnými objektivy dosáhl sedmdesáti milionů kusů a celkový počet vyrobených objektivů AF-S vybavených ultrazvukovým zaostřovacím motorem (SWM) vyvinutým společností Nikon dosáhl třiceti milionů kusů. Tento rok společnost Nikon uvedla na trh tři profesionální jednooké digitální zrcadlovky formátu FX: vlajkovou loď fotoaparát Nikon D4, Nikon D800 a Nikon D800E. Tyto fotoaparáty nabízejí neuvěřitelné rozlišení a kvalitu obrazu.

Datum uvedení do prodeje, doporučovaná maloobchodní cena a další specifikace budou společností Nikon Corporation ohlášeny později.

Nikon Professional Services

Společnost Nikon poskytuje už přibližně padesát let servis a podporu pro profesionální fotografy prostřednictvím služby Nikon Professional Services (NPS). Kromě poskytování údržby a oprav každodenního vybavení profesionálních fotografů poskytuje servisní středisko NPS také servisní stánky na různých sportovních a kulturních událostech. Tyto servisní stánky nabízí fotografům zkontrolování a opravu jejich vybavení nebo možnost zapůjčení vybavení.

Určitě si přečtěte

Články odjinud