Společnost Anker uvádí první MFi LED blesk pro iPhony 11

21. ledna 2020
TWEET SDÍLET

Na konci prosince jsme vás informovali, že Apple integruje podporu pro externí blesky výrobců třetích stran přímo do systému iOS. Čínská společnost Anker nyní představila své řešení, které k iPhonům 11 a 11 Pro připojíte skrze Lightning konektor.

MFi znamená Made For iPhone, iPad, iPod touch. Příslušenství, které je takto označené, tak nese plnou certifikaci americké společnosti, takže si můžete být jisti jeho korektní funkčností. Nepotřebuje také žádné dodatečné instalace dalších aplikací. iPhone LED Flash společnosti Anker bude fungovat jak s nativní aplikací Fotoaparát, která je součástí systému, tak s aplikacemi staženými z obchodu App Store.

Baterie zařízení vám vystačí na 10 tisíc snímků a opětovně ji dobijete za pomoci Lightning konektoru – bohužel však ne toho obsaženého v telefonu. Doba dobíjení je 50 minut. Společnost uvádí, že produkt dosvítí 2× dále než integrovaná LED iPhonů 11 a 11 Pro, a poskytne až 4× větší jas. V balení najdete i difuzér a zařízení je také osazeno klasickým 1/4“ závitem k uchycení na standardní stativy.

Produkt měl být k dispozici již na konci prosince 2019, výrobce však na svých webových stránkách uvádí, že se začne distribuovat od 25. ledna 2020. Na Amazonu, který ale doručuje jen po USA, je však již nyní možné jej předobjednat. Cena je 50 dolarů (cca 1 200 Kč + náklady na přepravu a samozřejmě případné CLO).

Témata článku: Fotoaparáty, Příslušenství, Fotomobily, Blesky a světla, Digitální fotoaparáty na Heureka.cz